В Ренійській громаді планують реалізувати проєкти, розпочаті у 2021 році

29 січня 2022 р. 09:58

Рені

У місті Рені у 2021 році розпочали реалізацію трьох проєктів: термомодернізації Центральної міської лікарні, створення служби поліцейських офіцерів громади, в народі прозваних шерифами, та розчищення балки Баланешти. Всі три проєкти минулого року повністю реалізовані не були, і завдання їх завершення доведеться вирішувати в 2022 році.

Перша згадка про проєкт реконструкції лікарні відноситься до лютого 2021 року. Тоді в ході роботи позачергової четвертої сесії Ренійської міськради VIII скликання, 11-12 лютого 2021 року, ренійські депутати ухвалили рішення про надання згоди на реалізацію проєкту «Капітальний ремонт (термомодернізація) фасадів та систем теплопостачання з використанням альтернативних джерел тепла будівель КН на вул. Східна, 1а у м. Рені».

Комплекс будівель ЦМЛ на вул. Східна 1а

Після прийняття цього рішення ця тема пішла в тінь і перебіг підготовки до захисту проєкту ніде і ніяк не висвітлювався. Але робота велася. Своєрідною оцінкою якості цієї роботи є той факт, що із п'ятнадцяти поданих на розгляд київської комісії проєктів захист витримали три. У тому числі й підготовлена ​​виконкомом Ренійської міськради.

Про це ренійський міський голова Ігор Плєхов поінформував депутатів на пленарному засіданні чергової десятої сесії Ренійської міськради 27 травня. Півроку, що залишилися, пішли на бюрократичні процедури. Реальні роботи розпочато у січні 2022 року. Планується утеплення стін та даху будівлі лікарні, замінено старі дерев'яні вікна на нові пластикові та змонтовано термонасоси. Цей комплекс заходів дозволить значно скоротити витрати на опалення комплексу лікарняних будівель. На сайті Prozorro зазначено, що переможцем тендеру на виконання цих робіт стало ТОВ "ЕЙ БІ ДІ ГРУП", яке зобов'язалося виконати їх за 29 мільйонів 196 тисяч гривень. Джерело фінансування - державний бюджет із коштів, отриманих Україною від продажу невикористаних квот на викиди в атмосферу парникових газів у рамках Кіотського протоколу. Термін виконання робіт, згідно з укладеним між замовником та підрядником договору, 31 серпня 2022 року.

Реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади» розпочалася практично одночасно із проєктом термомодернізації лікарні. Широко відомо про це стало після того, як міський голова Ігор Плєхов на пленарному засіданні чергової восьмої сесії міськради 16 квітня 2021 року поінформував депутатів про підписання відповідної угоди між керівництвом Ренійської громади та керівництвом Національної поліції на Одещині.

"Офіс шерифів" до та після ремонту

Громада повинна була надати поліцейським приміщення з меблями та оргтехнікою, та купити один автомобіль. Як офіс майбутніх «шерифів» було вирішено використовувати будівлю, в якій раніше розміщувалася редакція районної газети «Ренійський вісник». На сьогоднішні ця будівля та частина прилеглої до неї території капітально відремонтовані, у будівлі здійснено перепланування. Кошти на ремонт 1 мільйон 100 тисяч гривень отримано з обласного бюджету, ще 300 тисяч гривень виділено з бюджету громади. За 500 тисяч гривень придбано автомобіль. Тепер у бюджеті громади треба знайти гроші на придбання меблів та оргтехніки.

Наприкінці 2021 року, а саме 3 грудня, під час роботи позачергової сімнадцятої сесії Ренійської міськради депутатами було внесено зміни до бюджету громади. Одне з них полягало в перерозподілі 2 мільйонів 200 тисяч гривень на розчищення балки Баланешти у місті Рені. Ця балка поділяє територію міста з однієї околиці до іншої. По ній у період інтенсивного танення снігу та випадання літніх злив течуть потоки води, що збирається з величезної площі. Ґрунт, що змивається з цієї території, осідає в руслі балки, зменшуючи її пропускну здатність. В результаті, при випаданні особливо інтенсивних опадів, вода переповнює русло і затоплює будівлі і споруди, що знаходяться поруч з нею. Тому русло балки періодично доводиться розчищати та поглиблювати.

Початок робіт з розчищення балки Баланешти

Восени 2021 року Ренійська міськрада здійснила перерозподіл коштів на енергоносії з розрахунку ціни на газ у 32 гривні за кубометр. Але потім з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»» було укладено договір на постачання газу за меншим тарифом. З цих заощаджених коштів було виділено 1 мільйон на розчищення балки Баланешти. Крім того, на роботи з балки виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень із коштів отриманих за розпорядженням КМУ №1337-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій». Для цього було вирішено відмовитися від купівлі саджанців для озеленення населених пунктів Ренійської громади.

Балка Баланешти до та після розчищення

Роботи з розчищення балки почалися буквально за кілька днів після проведення сесії, і тривали до початку січня 2022 року. Був вийнятий ґрунт з однієї «половини» русла балки, починаючи від мосту між вулицями Болградська та 3-го Гвардійського полку і майже до мосту по вулиці Андрія Карташова. Для подальшого продовження робіт необхідно знайти додаткові кошти.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці затримали мешканця Одеської області, який намагався незаконно переправити трьох знайомих через державний кордон України. Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, за допомогу товаришам уникнути мобілізації на військову службу в протиправний спосіб, правопорушник зажадав від них по 300 доларів США. Тепер йому загрожує щонайменше сім … читати далi

Правоохоронці затримали заступника начальника відділу поліції Одещини під час отримання ним 2 тисяч доларів США. Про це повідомили у пресслужбі Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними слідства, гроші поліцейський отримав за вплив на уповноважених службових осіб та слідчих щодо непритягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності.  Як зазначили у … читати далi

Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа-За життя". Як повідомили у пресслужбі парламенту, зокрема Національному агентству з питань запобігання корупції заборонено здійснювати перерахування бюджетних коштів на фінансування діяльності партії. Зазначимо, Міністерство юстиції України звернулося до Восьмого апеляційного адміністративного суду із адміністративним … читати далi

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня. Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР