У Ренійській громаді планують перейменувати 80 вулиць та провулків

23 липня 2022 р. 10:54

Рені міський голова

В Ренійській територіальній громаді Одеської області планують провести громадське обговорення щодо перейменування вулиць та провулків.

Відповідне повідомлення опубліковано на офіційному сайті громади.

Організатор обговорення - міський голова Ігор Плєхов.

У переліку на зміну назви зазначені вісімдесят вулиць та провулків:

  • у місті Рені – 34 вулиці та 12 провулків,
  • у селі Плавні – 5 вулиць,
  • у селі Новосільське – 8 вулиць,
  • у селі Нагірне – 4 вулиці,
  • у селі Орлівка – 6 вулиць,
  • у селі Долинське – 8 вулиць,
  • у селі Лиманське – 3 вулиці.

Причини, через які ініційовано зміну назв, можна умовно розділити на дві групи: «ідеологічну» та «граматичну».

У першу групу потрапляють, наприклад, такі вулиці міста Рені, як 25 Чапаєвська дивізія (варіанти перейменування: Поперечна, Святкова, Михайла Грушевського), 3-го гвардійського полку (варіанти перейменування: Центральна, Поштова, Героїв України). Вулицю Бєлінського пропонується назвати Миколи Гоголя, а вулицю Бебеля перейменувати на Бабеля.

У другій групі знаходяться вулиці, назви яких приводяться у відповідність до сучасних правил правопису української мови. Так у місті Рені вулиця Лісна стане вулицею Лісова, вулиця Шевченко - вулицею Шевченка, а провулок Овражний - провулком Яружний.

У селах Плавні, Нагірне та Орлівка вулиці з однаковою назвою імені Максима Горького запропоновано так само однотипно назвати вулицями Озерними. А от у селі Новосільське вулицею Озерною може стати вулиця Чкалова. За тією ж схемою вулицям Кутузова у місті Рені та селі Плавні планується надати ім'я Ліни Костенко.

Зазначений перелік вулиць та провулків, а також найменування, які пропонується їм присвоїти, сформовані робочою групою з перейменування вулиць та провулків у населених пунктах Ренійської міської територіальної громади (керівник групи - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Самбурський).

Пропозиції (зауваження) з цього питання бажаючі можуть подати в усній формі (під час громадських слухань) або у письмовій формі до виконкому Ренійської міської ради. Для цього потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові та адресу й надіслати протягом 60 днів з дати публікації повідомлення про проведення обговорення (20 липня 2022 року).

Адреса виконкому: 68803, Одеська область, Ізмаїльський район, місто Рені, вул. Вознесенська, 157. Електронна пошта: merreni@ukr.net, або звернутися за телефоном: (04840) 4-17-59.

У разі надходження таких пропозицій (зауважень) вони будуть враховані під час проведення громадських слухань, проведення яких планується на 23 вересня 2022 року о 17.00 годині у приміщенні Будинку культури.

Це вже не перший випадок перейменування вулиць у Ренійській громаді. Попередня така процедура відбулася рівно рік тому, у липні – вересні 2021 року. 

Якщо ж говорити про місто Рені, то перше перейменування вулиць відбулося у 2016 році.

В Одесі нещодавно також створили робочу групу для перейменування вулиць. Туди увійшли філологи, історики та краєзнавці.

У червні під час засідання комісії вирішили унормувати назви 20 топонімічних об'єктів

Раніше історико-топонімічна комісія Одеської міської ради вирішила привести до норм української мови назви 24 топонімів, з яких сімом вирішили змінити назви, а також перейменувати додатково 62 вулиці та провулки. Втім Одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що не підтримує ідею про перейменування вулиці Пушкінської в центрі міста.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР