Селищна голова Доброслава відзвітувала про свою діяльність минулого року

11 лютого 2022 р. 13:57

Доброслав селищна рада сесія

Чергова сесія Доброславської селищної ради, на якій депутати прослухали звіт селищного голови Людмили Прокопечко, відбулася 10 лютого.

Вона нагадала присутнім, що всього проживає в громаді більше 15 тисяч жителів, а до складу селищної ради входить 17 населених пунктів, у деяких з них проживає зовсім небагато людей, але вони теж потребують послуг таких, як і жителі більших населених пунктів, що спричиняє значне навантаження на бюджет. Вона зазначила, що до доходної частини бюджету в 2021 році надійшло 147,4 мільйона гривень, а на фінансування видатків направили 154,3 мільйона гривень.

Людмила Прокопечко зазначила, що по всіх фінансових показниках  в минулому році відбувався темп росту порівняно з минулим роком. План року не виконали, бо пішли в кінці року на свідоме підвищення показників, щоб мати змогу фінансувати всі заплановані проєкти. В минулому році фінансували 17 місцевих цільових програм на загальну суму 10,1 мільйон гривень. Бюджет розвитку в 2021 році склав 19,9 мільйона гривень.

За 2021 рік з 289 земельних ділянок державної власності 211 перейшли у комунальну – це 73%. В минулому році селищною радою укладено 158 договорів оренди землі загальною площею 384,2 гектара з орендною платою 3,3 мільйона гривень.

В 2021 році на облік взято 52 громадянина, які бажають отримати земельну ділянку для житлової забудови, з них 12 – учасники АТО. Видано земельних ділянок для житлової забудови 109 громадянам, з них 59 – учасники АТО, для ведення особистого сільського господарства – 26, з них 6 – учасники АТО.

Минулого року проведено моніторинг діяльності 258 суб`єктів господарської діяльності, 10 засідань комісії з легалізації заробітної плати, заслухано 160 керівників підприємств, легалізовано та створено 116 нових робочих місць, зареєстровано 53 ФОПи, укладено 16 меморандумів з підприємцями про підвищення заробітної плати найманим працівникам, відкрито 7 об`єктів торгівлі та побутового обслуговування: «Вацак», «Живе пиво», «Наша Ряба», «Просто кава», перукарня, стоматологічний кабінет, продовольчий магазин. Отримали дозволи на розміщення кав`ярень та магазинів 5 підприємців.

В 2021 році Доброславський ліцей взяв участь у проєкті «Навчай для України», в результаті – в ліцеї працюють 2 молодих викладача з математики та англійської мови, які окрім зарплати вчителя отримують стипендію від проєкту. Доброславська громада також брала участь у проєкті «Модернізація соціальної підтримки населення». В результаті отримали 6 комплектів сучасних меблів та очікують на 6 комплектів комп’ютерної техніки.

В минулому році по проєкту «Нова українська школа» закупили 8 інтерактивних дошок та стільки ж ноутбуків, проекторів, багатофункціональних пристроїв, 170 шкільних парт та стільців, дидактичні матеріали, 8 комплектів шкільних меблів для початкових класів, на що витратили 1,1 мільйон гривень. Харчування дітей обійшлося бюджету 2,6 мільйона гривень.

В 2021 році, з метою популяризації туристичного потенціалу, Доброславською територіальною громадою відкрито нові зони відпочинку та артоб`єкти  - «Сквер Далі», «Вуличний музикант», «Тризуб», проведено масштабні культурні заходи та фестивалі. Протягом минулого року Доброслав прийняв більше 10 тисяч відвідувачів.

«Дуже багато уваги приділялось інвестиційній діяльності, писали проєкти, подавали заявки, тому прийняли рішення  взяти у комунальну власність земельну ділянку від КП «Конярство України» для реалізації проєкту «Індустріальний парк «Кремидівський»,- повідомила депутатам Людмила Прокопечко. В плані задіяти 700 гектарів землі. Вже виділено 15 гектарів із земель комунальної власності для створення I черги парку, розроблено інвестиційні проєкти будівництва: готельно-розважальний комплекс «Доброславська Рив’єра», електростанції з використанням енергії вітру, торговельний комплекс, доброславський туристичний візит-центр, центр реабілітації учасників АТО/ ООС, створено реєстр вільних земельних ділянок та будівель, що можуть бути використані під майбутні проєкти.

За минулий рік відбувались ремонти покрівель, харчоблоків, коридорів, котлів, пожежної сигналізації, закупались меблі, різна техніка, встановлювали дитячі майданчики в дитячих садочках громади: в Доброславі витратили 2,9 мільйона гривень, в Кремидивці -198 тисяч гривень, в Вовківському -74,8 тисяч гривень, Шомполах - 59,3 тисячі гривень. Також ремонти і закупівля техніки та меблів відбувались і в школах громади: в Доброславі на це витратили 4 мільйона гривень, Кремидівці  - 2,4 мільйона гривень, Трояндовому - 2,2 мільйона гривень, Ониськовому - 376,7 тисяч гривень, Шомполах - 616,7 тисяч гривень. 

Протягом 2021 року проводили поточний ремонт дорожнього покриття на території громади загальною площею 4341,5 квадратних метрів на суму 1,3 мільйона гривень. Минулого року також ремонтували мережі вуличного освітлення в селах громади на суму – 546 тисяч гривень.

На території громади діють комунальні підприємства: КП «Доброслав», КП «Кремидівська хвиля», КП «Калина», які за рахунок місцевого бюджету проводили капітальні та поточні ремонти водопровідної мережі на суму 3,1 мільйона гривень. По програмі «Благоустрій Доброславської селищної ради» виділено 1,6 мільйона гривень на капітальний ремонт тротуарних доріжок, бордюрів, майданчиків, артоб’єктів, придбання спецтехніки, виготовлення металевих скульптур та інше.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На одному з пляжів на півдні Одеської області вибухнув невстановлений пристрій.  За інформацією ОК "Південь", чоловіча компанія вирішила відпочити, незважаючи на заборону і попередження про мінну небезпеку вздовж всього чорноморського узбережжя та прибережних вод. Під час запливу в морі один з відпочивальників підірвався на невстановленому вибуховому  пристрої, його тіло витягли на … читати далi

Ключова ціль окупантів в Україні - це насправді не Донбас, а Одеса і повний контроль над Чорним морем. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко. "Станом на зараз у них план мінімум - це просто анексія Херсонської області, план максимум - це, якщо вдасться, то тоді розвивати наступ … читати далi

В Одесі відбулася церемонія прощання із захисником України, одеситом Павлом Челядником, який служив у батальйоні «Айдар» санітаром-стрільцем, - повідомляє АрміяInform. До повномасштабної війни Павло Челядник працював юристом-моряком. "Він завжди був усміхненим і випромінював особливе сяйво. Скрізь, хоч би де він був, навіть у продуктовому магазині, коли казав «здрастуйте» й усміхався, ніхто не залишався байдужим. Паша був наполегливим. Чого хотів — досягав. Коли … читати далi

Румунія готова допомогти постраждалим від ракетних ударів у Сергіївці, що сталися в ніч із 30 червня на 1 липня. Про це повідомив міністр закордонних справ країни Богдан Ауреску, - інформують румунські ЗМІ.  "Ми рішуче засуджуємо цей напад, як ми засуджували всі інші напади російської федерації на мирне населення в Україні. Це … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР