Доброславська селищна рада майже втричі збільшила фінансування мобілізаційної підготовки

20 липня на позачерговій сесії Доброславської селищної ради було відзвітовано про виконання селищного бюджету за перше півріччя, а також внесені зміни до фінансування заходів з мобілізаційної підготовки на 2021 – 2025 роки.

Як зазначає кореспондентка ІзбірКома, начальниця фінансового відділу ради Ольга Задорожна доповіла, що необхідно внести зміни до затвердженої раніше програми по мобілізаційній підготовці. Раніше передбачалося виділення 1 мільйона 153,5 тисяч гривень. В проєкті рішення пропонувалося виділити 3 мільйона 153,5 тисяч гривень, тому що додали заходи з військової оборони.

Як наголосила, в свою чергу, голова селищної ради Людмила Прокопечко: "Дві військові бригади практично є найбільшими платниками податків і тому, за їхнім проханням, вирішили надати по 1 мільйону гривень допомоги кожній. Третя бригада у нас не дислокується, податків не сплачує, але ми не змогли їм відмовити. Вони дали перелік, що їм необхідно і ми вирішили, що 50 тисяч гривень буде достатньо". 

Фото: Голова селищної ради Людмила Прокопечко (ліворуч)

Загалом Задорожна доповіла депутатам про виконання селищного бюджету за перше півріччя 2022 року.

Фінансистка наголосила, що в дохід селищного бюджету за перше півріччя 2022 року надійшло 95 мільйонів 365,9 тисяч гривень, при затвердженому плані 75 мільйонів 528,7 тисяч гривень, що складає 126,3%.

За словами Ольги Задорожної, основним доходним показником в структурі доходів є податок на доходи фізичних осіб, що складає 70,5% власних доходів селищного бюджету. При затвердженому плані 27 мільйонів 866,8 тисяч гривень надійшло 45 мільйонів 272,5 тисяч гривень, що складає 162,5%, темп росту до відповідного періоду минулого року склав 243,3%, або надходження зросли на 26 мільйона 662,8 тисяч гривень.

При цьому Задорожна зазначила, що під час воєнного стану на території ради розмістився ряд військових формувань, які сплачують податки, але бюджет виконувався важко, тому що в березні отримали лише 5,1 мільйона гривень власних доходів, в квітні – 6,1 мільйона гривень, в травні – 6,3 мільйона гривень, а в червні вже надійшло 7,3 мільйона гривень, тоді як в січні і лютому отримали 16 мільйонів гривень доходу. Це пов`язано з тим, що деякі об`єкти господарювання не працювали, також окремі юридичні, фізичні особи та деякі підприємства користуються тим, що при воєнному стані їм не буде нараховуватись пеня і тому вони не сплачують податки до бюджету. Вона пояснила, що на виконання також впливає те, що є такі підприємства, які не працюють, тому не сплачують податки та заборгували селищному бюджету 2,7 мільйона гривень.

Задорожна зазначила, що є ще проблемне питання – нарахування податковими органами податку на земельні ділянки.

«Відповідно до податкового кодексу, податкові органи повинні до 1 травня зробити нарахування земельного податку, передати громадам (сільським, селищним радам) нараховану суму і потім ми зможемо розглянути і виявити громадян, які не мають права на пільги, щоб заплатили податок за земельні ділянки. Хтось сплачував, як і в минулому році, але в цьому році сума зміниться, тому що проведено нормативно-грошову оцінку, до того ж були зміни ставок, які приймали в минулому році по земельному податку. Зміни будуть незначні, але будуть і до сьогоднішнього дня, я вже неодноразово спілкувалася з податківцями, але Державна податкова служба України не надала програмне забезпечення і досі, до 19 липня вони ще не нарахували, але обіцяють, що нарахують. Відповідно до Податкового кодексу земельний податок необхідно сплатити до 1 серпня. І це суттєві кошти для наповнення бюджету», - повідомила присутнім Ольга Задорожна.

Вона також розповіла, що друге місце в структурі доходів посідає податок на майно – 15,4% власних доходів селищного бюджету. 90% цього податку – плата за землю. При затвердженому плані 8 мільйонів 826,3 тисяч гривень до бюджету надійшло 9 мільйонів 884 тисячі гривень, що складає 112%, темп росту до відповідного періоду минулого року 109,6% або надходження зросли на 862,9 тисяч гривень.

На третьому місці в структурі доходів - єдиний податок – 11,6% власних доходів селищного бюджету. При затвердженому плані 6 мільйонів 248,2 тисячі гривень надійшло 7 мільйонів 422,6 тисяч гривень, що складає 118,8%, темп росту до відповідного періоду минулого року 110,1% або надходження зросли на 680 тисяч гривень.

"В цілому, по двох доходних показниках не забезпечено виконання бюджету – по державному миту – виконання плану – 50,6% і по надходженню адміністративних послуг, тому що в березні та квітні надходжень практично не було, так як адміністративні послуги не надавались. В червні по надходженню з адміністративних послуг виконали план на 60%, але в цьому місяці вже наближаємось до виконання плану", - зауважила Ольга Задорожна. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР