Бюджет Рені за перший квартал недоотримав майже 2 мільйони

06 червня 2022 р. 12:57

Рені міський голова сесія

Депутати Ренійської міської ради під час сесії 1 червня розглянули 13 питань, серед яких звіт про виконання бюджету Ренійської громади за І квартал 2022 року.

Як повідомляє кореспондент ІзбірКома, очільниця фінансового управління виконавчого комітету Даніела Бузила повідомила, що за звітний період в бюджет громади надійшли 80 мільйонів 206 тисяч гривень з урахуванням міжбюджетних трансфертів. Основна сума - 79 мільйонів 269 тисяч гривень надійшли в загальний фонд і це 98% від запланованого. Загалом тут бюджет недоотримав 1 мільйон 862 тисячі гривень. З іншого боку спеціальний фонд бюджету навпаки перевиконаний на 121%.

Загальний фонд бюджету складається з власних надходжень бюджету та трансфертів. І тут картина наступна: власних доходів отримано 44 мільйони 291 тисячу гривень, або 96% від плану. Невиконання бюджету склало 1 мільйон 950 тисяч гривень, міжбюджетних трансфертів надійшло 34 мільйони 978 тисяч гривень, або 100% очікуваного.

Однією з основних причин зменшення надходжень до бюджету місцевих податків є постанова Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 року "Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок". Згідно з новою методикою коефіцієнт, що враховує цільове призначення земельної ділянки для розміщення та експлуатації будівель та споруд залізничного транспорту, зменшився з 1 до 0,5, що призвело до зменшення в частині сплати податку на землю підприємств залізничного транспорту. Також згідно із Законом України від 15 березня 2022 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану", тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, встановлено нульову ставку акцизного податку з пального.

Все це призвело до того, що у структурі власних доходів бюджету Ренійської громади надходження податку на доходи фізичних осіб уперше перевищили надходження від плати за землю. Від податку на доходи фізичних осіб надійшло 20 мільйонів 330 тисяч гривень, або 46% усіх доходів. А податок на землю забезпечив 17 мільйонів 327 тисяч гривень, або 39%.

Неотримання доходів у запланованих обсягах автоматично потягнуло за собою невиконання планів із фінансування витрат. Фінансування видатків загального фонду бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) здійснено у розмірі 70 мільйонів 442 тисячі гривень, що склало 78% від плану. На загальному тлі найкраще виглядає фінансування галузі "Освіта", яка отримала 52 мільйони 229 тисяч гривень, або 82% від плану. Дещо гірші справи в закладах культури та дитячо-юнацької спортивної школи, які отримали 3 мільйони 289 тисяч гривень, або 79% від плану та 479 тисяч гривень, або 75% від плану відповідно. І вже зовсім блідо виглядає фінансування медичних закладів, що отримали 2 мільйони 253 тисячі гривень, що становить 55% від запланованого.

Ситуація із зменшенням доходів бюджету викликала занепокоєння у депутатів. Депутат Андрій Медведик, посилаючись на інформацію, опубліковану в низці ЗМІ щодо погашення Ренійським морським портом своїх багатомільйонних боргів, поставив питання, чи почав порт погашати свій борг щодо плати за землю перед бюджетом Ренійської громади. Перший заступник міського голови Людмила Чакир відповіла, що зараз порт насамперед погашає свої борги перед державним бюджетом. Так він у повному обсязі погасив борг із прибуткового податку та почав погашати за єдиним соціальним внеском. Крім того, порт у повному обсязі забезпечує поточні платежі, у тому числі і заробітну плату. Про погашення боргу щодо плати за землю поки що не йдеться. Але керівництво громади регулярно нагадує керівництву порту про необхідність повернути цей борг.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці виявили колекцію скіфських мечів та інших унікальних музейних експонатів на мільйони доларів США у фігурантів розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, а також виправдовування та заперечення збройної агресії … читати далi

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та віцепрем'єр-міністр Молдови Андрій Спину підписали меморандум щодо залізничного сполучення, який передбачає відновлення з осені руху поїздів для вантажних перевезень на ділянці залізниці Березино (Україна) – Басарабяська (Республіка Молдова). Як повідомили у Міністерстві інфраструктури Молдови, таким чином, Республіка Молдова зможе експортувати/імпортувати товари через порт Ізмаїл, розташований на … читати далi

Громадська організація «Регіональний аналітичний центр» спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій в Татарбунарах та Громадським центром правосуддя провели навчальний тренінг з тактичної медицини для спеціалістів Татарбунарської міської ради.  Важливо, що структура заняття складалася з мінімуму теорії та великої кількості практичних порад, які можуть врятувати життя.  Учасники дізнались, як правильно … читати далi

Частина будинку на вулиці Скиданівській в Одесі обвалилася вночі 24 червня у будівлі зруйновано дах та дві стіни. Про це повідомили в Одеській мерії. Там зазначили, що будівля знаходилася у приватній власності та була нежитловою. Натомість чоловік, якій ним володіє, облаштував споруду під житловий будинок. На балансі та обслуговуванні житлово-комунальної контори … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР