За два місяці на Одещині витратили понад 320 мільйонів на утримання місцевих чиновників

Видатки місцевих бюджетів на 1 мешканця у січні - лютому поточного року становили 67,5 грн в середньому по Україні. Це менше, ніж у перші два місяці минулого року, про що свідчать дані моніторингу децентралізації від Міністерства розвитку громад та територій.

Якщо розглядати абсолютні показники, то найбільше бюджетних коштів на одного мешканця витратили Полтавська і Харьківська області – 108,3 і 106,2 грн відповідно. У порівнянні зі звітним періодом минулого року найбільшого прогресу досягла Кіровоградська область, Полтавщина – друга. 

В Одеській області на одного мешканця припало 71,5 грн бюджетних видатків за два звітні місяці. І це менше, ніж минулоріч. 

У моніторингу також наявна іноформація про витрати на утримання органів місцевого самоврядування у січні - лютому. Разом по Україні вони становили 5 млрд 334 млн грн, або 10,6% від загального обсягу видатків місцевих бюджетів. Найбільше грошей на зазначені цілі витратили у Сумській і Чернігівській областях – понад 13%. 

Загальний обсяг видатків місцевих бюджетів Одеськой області у перші два місяці 2021 року становив 2 млрд 985 млн 500 тис. грн. На утримання органів місцевого самоврядування спрямовано 320,7 млн грн, тобто 10,7% зазначених коштів. 

Нагадаємо, майже 180 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення перейшли у власність територіальних громад Одеської області станом на 31 березня поточного року. А доходи місцевих бюджетів регіону у розрахунку на 1 мешканця у січні - лютому склали 1232,9 грн.

У жовтні минулого року Президент України підписав указ «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», який передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

Покращення фінансових показників спостерігається в більшості громад Одеської області за результатами 2020 року. Про це повідомила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Цьогоріч в Одеській області виділять понад 23 млн грн на підвищення конкурентоспроможності сільських периферійних громад півдня Одеської області шляхом диверсифікації їх економіки та впровадження новітніх підходів в господарській діяльності.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Декларації депутатів Одеської обласної ради Івана Фурсіна та Олега Кутателадзе опинилися у п'ятірці декларацій, в яких Національне агентство з питань запобігання корупції у минулому році виявило недостовірні відомості на значну суму. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Загалом ТОП-5 виглядає так: народний депутат України – виявлено недостовірні відомості понад 73 … читати далi

Випробування дослідних зразків озброєння з бойовою стрільбою на полігоні "Алібей", поблизу села Тузли Білгород-Дністровського району Одеської області відбуваються з 25 січня по 12 лютого. Про це повідомили у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації. Під час проведення випробувань буде обмежений доступ до морської коси від села Лебедівка та прилеглої до полігону частини … читати далi

Переоснащення кожного бомбосховища Одеси коштуватиме від 600 тисяч до 1,5 мільйона гривень, тож одеська мерія вже звернулася до міжнародних партнерів з проханням сприяти у модернізації об'єктів цивільного захисту та приведенні їх до стандартів НАТО. Про це стало відомо під час наради з питань цивільного захисту, оснащення об'єктів цивільного захисту та … читати далi

Державна інспекція з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) пред’явило претензію комунальному підприємству "Світло" для добровільної сплати збитків, заподіяних державі. Про це повідомили у пресслужбі інспекції. Інспекція розраховала збитки на 204,2 тисячі гривень за нераціонально використовування комунальним підприємством водних ресурсів. Зокрема період з 10 по 23 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР