З 1 вересня в Рені подорожчав вивіз сміття та проїзд в автобусах

03 вересня 2021 р. 15:29

Три рішення, що стосуються тарифів, ухвалив серед інших виконавчий комітет Ренійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області на засіданні 30 серпня.

Як зазначає кореспондент ІзбірКома, два з них стосуються коригування тарифу на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам сіл Орлівка й Котловина. Третє, що має назву «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами, що надаються комунальним підприємством «Водоканал» Ренійської міської ради», стосується вже жителів міста Рені.

Отже, для жителів сіл Орловка й Котловина, так само як за два з половиною місяці до цього для сіл Лиманське й Долинське, встановлено єдиний тариф - 15 гривень за один кубічний метр води. Що ж стосується тарифів на вивезення твердих побутових відходів, то ще 16 квітня цього року КП «Водоканал» опублікувало на офіційному сайті Ренійської міськради оголошення про намір їх переглянути.

Як сказано в оголошенні: «У зв'язку зі зміною процедури розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів, вимог до оформлення заяви і формування комплекту документів, а також тарифів і цін на енергоносії, прожиткового мінімуму для працездатних осіб та обсягу надання послуг виникає необхідність зміни (повного перегляду) встановлених тарифів».

За розрахунками фахівців КП «Водоканал», загальний розмір планового тарифу на послуги з поводження з твердими побутовими відходами (вивезення та захоронення) для кінцевого споживача становить 95 гривень з ПДВ за 1 куб. м. Відповідна послуга щодо великогабаритних відходів - 243 гривні і 26 копійок з ПДВ за 1 кубометр. Плановий тариф за поводження з ремонтними відходами - 432 гривні і 45 копійок з ПДВ за 1 куб. м.

Якщо ж перейти від загального до конкретного, то колишній тариф на побутові відходи (ТПВ) був встановлений в розмірі 25 гривень і 70 копійок за 1 кубометр для приватного сектора, 51 гривня і 26 копійок для багатоквартирних будинків, 46 гривень і 45 копійок для бюджетних установ і 60 гривень 58 копійок для інших споживачів, що було нижче рентабельності. Тому пропонувалося прийняти тариф: 20 гривень і 59 копійок за одну людину на місяць для приватного сектора, 15 гривень і 83 копійки за одну людину для багатоквартирних будинків, а для бюджетних установ та організацій та інших споживачів - 95 гривень за 1 метр кубічний.

У рішенні від 30 серпня 2021 року № 157 виконкому Ренійської міськради говориться: «Встановити з 1 вересня 2021 тарифи на послуги з поводження з твердими побутовими відходами (вивезення, захоронення), які надаються всім споживачам міста Рені комунальним підприємством «Водоканал» Ренійського міської ради, за такими видами побутових відходів: тверді - 95 грн/куб. м. (з ПДВ); великогабаритні - 243,26 грн/ м3 (з ПДВ); ремонтні - 432,45 грн/куб.м (з ПДВ)».

КП «Водоканал» має довести відповідну інформацію про встановлені тарифи до відома споживачів.

Крім збільшення з 1 вересня тарифів на сміття для жителів Рені, зросла і вартість проїзду в міських автобусах: з 5 до 7 гривень для дорослих і з 2 до 4 гривень для дітей старше 6 років. Діти до 6 років поки їздять безкоштовно.

Нагадаємо, велика частина змін до бюджету Ренійської громади, прийнятих на черговій тринадцятій сесії Ренійської міської ради VIII скликання, стосувалася сфери освіти. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР