В Одеському Комітеті виборців вважають, що Труханов толерує "кнопкодавів"

Толерантність міського голови Геннадія Труханова щодо неперсонального голосування, а також використання його депутатами від партії мера заохочує "кнопкодавів". 

Таку думку висловив під час пресконференції голова Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Анатолій Бойко

За його словами, навіть коли партія "Довіряй ділам" мала більшість у раді і для ухвалення рішення присутнім обранцям потрібно було просто проголосувати, все одно траплялись випадки неперсонального голосування за відсутніх у сесійній залі депутатів. 

"Я вважаю, що це можливо через те, що "кнопкодавство" толерується у міській раді з боку міського голови Геннадія Труханова та секретаря міської ради. І не лише толерується, а й використовується задля протягування "потрібних" рішень. І найцинічніше те, що голосують здебільшого саме лояльні до мера депутати. Навіть у минулому скликанні, коли їм треба було лише забезпечити наявність своїх депутатів у залі. Проте вони йшли на порушення закону. Бо їм за це нічого не буде", - зазначив Анатолій Бойко.

Аналітик організації Ігор Луговський зазначив, що формально міська рада бореться із "кнопкодавами", проте неперсональне голосування продовжується. 

"Одеська міська рада в цьому плані одна з небагатьох рад, де взагалі розповсюджена ця практика неперсонального голосування. Депутати ухвалюють регламент, проте самі ж його порушують. І далі формальності у боротьбі із цими процесами Одеська міська рада не йде", - зазначив Ігор Луговський. 

За словами Ігоря Луговського, попередити "кнопкодавство", коли депутату треба відійти можна, просто якщо він забиратиме свою картку з системи голосування під час відсутності у залі. 

"Тут глибока проблема насправді - нерозуміння того, що таке "представницька демократія". Мандат надається конкретній особі. І ця особа несе відповідальність за свої дії на посаді, на яку її уповноважили виборці. Законодавство не передбачає, що депутат А. може уповноважити ще когось відстоювати інтереси своїх виборців", - зазначив аналітик. 

Видання ІзбірКом у партнерстві з Центром публічних розслідувань здійснює постійний моніторинг випадків неперсонального голосування депутатами Одеської міської та обласної рад. З усіма зафіксованими випадками "кнопкодавства" можна ознайомитися на Youtube-каналі

Нагадаємо, у травні 2021 року правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України IХ скликання за фактом умисного здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата. 

У січні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України», ухвалений парламентом 19 грудня 2019 року.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР