У власності Ренійської громади з'явилися школи, амбулаторії та довгобуд

13 лютого 2021 р. 11:37

Рені

Під час роботи позачергової четвертої сесії Ренійської міської ради VIII скликання депутати дали згоду на прийняття в комунальну власність Ренійської міської територіальної громади в особі Ренійської міської ради об'єктів права спільної комунальної власності територіальних громад Ізмаїльського району, управління якими здійснює Ізмаїльська районна рада.

Відразу ж треба пояснити, що мова йде про державні установи та організації, а також про будівлі, споруди та обладнання, що використовувалося ними в своїй роботі, які раніше знаходилися в управлінні Ренійської районної ради. Наведене вище формулювання відображає процедуру передачі, прийняту в ході адміністративно-територіальної реформи. Відповідно до цієї процедури, все спільне майно колишніх районних громад спочатку передається новоствореній Ізмаїльській райраді, а потім вже об'єднаним територіальним громадам.

Ще в ході підготовки і проведення адміністративно-територіальної реформи висловлювалися побоювання, що об'єднані громади відмовляться приймати на свій баланс всі організації та установи, що знаходяться в управлінні райрад через неможливість їх фінансування. Наприклад, бібліотеки. І, як показала практика, ці побоювання були небезпідставними. Але не в Ренійській об'єднаній громаді. У додатку до відповідного рішення, прийнятого 12 лютого на пленарному засіданні четвертої сесії Ренійської міськради, числяться 53 організації, установи, комплекси будівель і окремі будинки. Всі ці об'єкти зібрані в п'ять груп.

Група перша, установи освіти. У неї входять тринадцять шкіл, Центр дитячої та юнацької творчості, Районна станція юних натуралістів, Регіональний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Районна дитячо-юнацька спортивна школа, Районна станція юних техніків, Міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Група друга, установи культури. У цю групу включені: Районний будинок культури, Котловінский сільський будинок культури, Дитяча школа мистецтв, Районний історико-краєзнавчий музей, Центральна районна бібліотека для дорослих, Районна дитяча бібліотека, Центральна бібліотечна система разом з її дев'ятьма сільськими бібліотеками-філіалами.

Група третя, установи охорони здоров'я. У цю категорію віднесені: КНП «Центральна районна лікарня», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» і сім сільських амбулаторій.

До третьої групи увійшли комунальні підприємства, організації і установи. У тому числі: КУ «Об'єднаний трудовий архів сіл і міста Ренійського району», Ренійська районна виборча комісія, КУ «Районний центр по обслуговуванню організацій і установ культури», КУ «Районний центр по обслуговуванню організацій і установ освіти» та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».

В одному пакеті з рішенням про прийняття у власність цих організацій, установ і підприємств були затверджені їх структура і штатна чисельність. Міський голова Ігор Плєхов і співробітники виконкому міськради акцентували увагу депутатів на те, що мова йде про кількість штатних одиниць, а не реальних співробітників. І, по суті, поки все приймається в тому вигляді, в якому воно існувало раніше. Надалі, якщо знадобиться, будуть проводитися необхідні коректування і структури, і штатної чисельності.

А ось для чого точно не знадобляться коригування структури та штатної чисельності, так це для об'єктів незавершеного будівництва, будівель, частин у власності організацій і інвентарних об'єктів, які увійшли до п'ятої групи згаданого переліку. У цій групі всього три об'єкти.

Перший - об'єкт незавершеного будівництва Ренійської районної поліклініки. Будівля районної поліклініки в місті Рені може претендувати на сумнівний титул самого відомого довгобуду. У цій категорії йому може скласти конкуренцію тільки станція другого підйому води в м. Рені. Будівництво нової поліклініки в Рені почалося ще в 1989 році, після чого було заморожено більш ніж на 20 років. Довгобуд реанімувався в 2012 році. Після цього, мало не щороку з бюджетів різного рівня виділялися суми, які обчислюються мільйонами гривень для закінчення будівництва, придбання обладнання. Змінювали один одного губернатори, віце-губернатори, народні депутати неодноразово обіцяли, що вже до кінця цього-то року об'єкт буде введений в експлуатацію. Але, віз і нині там. Будівлю поліклініки в експлуатацію не здано і в такому статусі вона перейшла у власність Ренійської територіальної громади.

Будівля районної поліклініки

Другий - частина приміщення в будівлі колишнього дитячого садка «Крепыш» (залишок площі 155,2 кв. м). В історії дитячого садка «Крепыш», як у краплі води відбилася історія занепаду Ренійського морського торгового порту. Саме це підприємство в кінці 80-х років минулого століття побудувало дитячий садок «Крепыш» для дітей своїх співробітників. Установа навіть встигла попрацювати кілька років за своїм прямим призначенням. Потім воно було в числі інших об'єктів «соціалки», що порт передав на баланс міста. Тоді ж місту були передані і дитячі сади, що раніше належали залізниці. Доля більшості з цих садочків сумна. Збережені і за прямим призначенням сьогодні працюють тільки дитячі сади «Ягідка» та «Чебурашка». Будівля «залізничного» садка «Тепловозік» перетворилася на руїни. У будівлі колишнього «портового» садка «Теремок» нині розташовується митниця. Доля «Крепыша» десь посередині між двома останніми. Одне крило будівлі віддано приватному підприємцю, який відкрив там пекарню і магазин. В іншому крилі розташовується Обласний центр національних культур. Решта приміщень, ті самі 155 кв. м, пустують і знаходяться в жалюгідному стані.

Будівля колишнього дитячого садка «Крепыш»

Третій - частина майна Ренійського міжгосподарського дитячого оздоровчого закладу «Аист». Рішення про прийняття у власність об'єктів освіти та культури, судячи з усього, не останнє, адже поки прийняті ті, що знаходилися в спільній власності районної громади. Але треба ще прийняти об'єкти, що перебували у власності громад кожного з сіл колишнього Ренійського району. Мова йде про дитячі садки та будинки культури.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська обласна прокуратура скерували до суду обвинувальний акт стосовно голови селищної ради на Херсонщині за фактом замаху на заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, вчиненого на замовлення. Як повідомили в пресслужбі прокуратури, йдеться про інцидент, що стався на початку листопада минулого року правоохоронці викрили та затримали замовника під час передачі виконавцю … читати далi

Вищий антикорупційний суд вчора, 26 січня, вчергове відклав розгляд справи “Краяну” щодо ймовірних організаторів корупційної схеми через неявку двох захисників. Про це інформує кореспондент “Центру публічних розслідувань”. Адвокат екснардепа Олександра Дубового Денис Бугай не прийшов до суду, надіслав підтвердження наявності позитивного тесту на коронавірус та клопотання з проханням відкласти розгляд … читати далi

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду 27 січня ухвалила вирок на підставі угоди про визнання винуватості стосовно двох адвокатів з Одеської області. Як повідомляється в пресслужбі суду, обвинувачені пішли на співпрацю з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У результаті цього з кожним із них укладено угоду про визнання винуватості. Вирок Вищого антикорупційного … читати далi

В Одесі під час інвентаризації виявили 12 безхазяйних спортивних майданчиків, які наразі ніким не обслуговуються. За даними кореспондента ІзбірКома, під час комісії з питань освіти, спорту та взаємодії із громадськими організаціями Одеської міськради повідомили, що для утримання їх у придатному стані потрібно близько 20 тис. гривен на місяць на кожен … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР