Результати п’яти місяців: місцеві бюджети Одещини отримали понад план 311 мільйонів

17 червня 2021 р. 15:39

бюджет

Розпис доходів бюджетів територіальних громад Одещини за п’ять перших місяців 2021 року виконується досить нерівномірно та свідчить про різну ефективність заходів з нарощення доходних джерел.

Про це повідомляє Одеський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Як інформують експерти, аналіз звітних даних показав, що станом на 1 червня перевиконали розпис доходів 75 місцевих бюджетів із 99. При цьому загальний обсяг перевиконання склав 311,1 млн грн. Водночас недовиконання продемонстрували 24 місцеві бюджети на суму 53,7 млн грн, серед них і 20 бюджетів територіальних громад.

Найбільше перевиконання спостерігається у таких громадах як Затишанська селищна (257,6%), Зеленогірська селищна (158,5%), Петровірівська сільська (140,8%).

Найбільший (близько 40% та вищий) темп росту показали бюджети Зеленогірської селищної громади (+56,1%), Великобуялицької  сільської (+55,6%), Чогодарівської сільської (+47,9%), Затишанської селищної (+46,1%), Дивізійської сільської (+41,6%), Слобідської селищної (+40,9%), Теплицької сільської (+39,4%), Новоборисівської сільської (+39,2%).

Водночас деякі громади показали значне недовиконання розпису доходів загального та спеціального фондів, зокрема Тузлівська сільська (недовиконання склало 42,3%), Бородінська селищна (39,2%), Піщанська сільська (21,3%).

«Показники за п’ять місяців, безумовно, є важливими та демонструють загальну тенденцію стану виконання бюджетів. Але більш релевантним для висновків буде аналіз  за перше півріччя. Під час навчально-консультаційних заходів Одеського регіонального офісу ми завжди  обговорюємо звітні дані та шукаємо резерви збільшення доходів та підвищення ефективності видатків місцевих бюджетів, тому маємо плідно співпрацювати в цьому напрямку», - зазначила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Нагадаємо, Одеська область отримала 17,5 мільйонів гривень субвенції на розвиток мережі ЦНАП, фінансування було розподілено на чотири громади: Балтську, Великомихайлівську, Таїровську та місто Чорноморськ.

Фінансовий департамент Одеської обласної адміністрації констатував, що 33 з 91 об'єднаної громади Одеської області неспроможні повністю задовільнити свої фінансові потреби.

Нагадаємо також, що територіальні громади Одеської області станом на 1 квітня показали перевиконання розпису доходів загального та спеціального фондів на 8,1%, або на 298,7 мільйонів гривень, від запланованого.

Найбільше перевиконання доходів у порівнянні з запланованими показала Затишанська селищна громада (197,3%).

В Одеській області десять територіальних громад скористались допомогою Програми "ULEAD з Європою: створення ЦНАП" для облаштування належних Центрів надання адміністративних послуг, однак 55 громад поки що не мають їх взагалі. 

Покращення фінансових показників спостерігається в більшості громад Одеської області за результатами 2020 року. Про це повідомила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Такі висновки можна зробити після аналізу даних, які були отримані в результаті щотижневого моніторингу одеського інформаційного простору командою проєкту “Infocrime Одеса” за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації.* Попереднього тижня в інформаційному просторі Одещини значно зросла кількість інформаційних маніпуляцій у порівнянні з усіма попередніми моніторинговими … читати далi

Причина сутички між співробітниками департаменту муніципальної безпеки і представниками охоронної фірми «Самсон» полягає у самовільному перекритті ділянки Курортного провулка, яку забудовник вважає частиною своєї прибудинкової території. Конфлікт  стався на території ЖК «Гагарін Плаза». Разом із «муніципалами» до висотки прийшов глава Приморської районної адміністрації Марат Корольов, а також інші представники міської влади, щоб демонтувати … читати далi

Станом на 1 липня 2021 року заборгованість із зарплати на підприємствах Одеси зменшилася на два мільйони порівняно з червнем, повідомив департамент аналітики та контролю міської ради. Зараз борг становить 17,3 млн грн, що майже вдвічі (або на 16,85 млн грн) менше, ніж на початок 2021 року. Рік тому, станом на 1 липня … читати далi

Овідіопольський районний суд провів перше попереднє засідання у справі про напад на головного редактора видання «Альтернатива.орг» Романа Варшанідзе, якого побили 17 жовтня 2020 року в селищі Великодолинське Одеської області. Про це пише «Альтернатива.орг». Справа розділена на два кримінальні провадження, тому що боксер Микола Буценко знаходиться в Токіо на Олімпіаді, йому досі не змогли вручити … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР