Результати п’яти місяців: місцеві бюджети Одещини отримали понад план 311 мільйонів

17 червня 2021 р. 15:39

бюджет

Розпис доходів бюджетів територіальних громад Одещини за п’ять перших місяців 2021 року виконується досить нерівномірно та свідчить про різну ефективність заходів з нарощення доходних джерел.

Про це повідомляє Одеський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Як інформують експерти, аналіз звітних даних показав, що станом на 1 червня перевиконали розпис доходів 75 місцевих бюджетів із 99. При цьому загальний обсяг перевиконання склав 311,1 млн грн. Водночас недовиконання продемонстрували 24 місцеві бюджети на суму 53,7 млн грн, серед них і 20 бюджетів територіальних громад.

Найбільше перевиконання спостерігається у таких громадах як Затишанська селищна (257,6%), Зеленогірська селищна (158,5%), Петровірівська сільська (140,8%).

Найбільший (близько 40% та вищий) темп росту показали бюджети Зеленогірської селищної громади (+56,1%), Великобуялицької  сільської (+55,6%), Чогодарівської сільської (+47,9%), Затишанської селищної (+46,1%), Дивізійської сільської (+41,6%), Слобідської селищної (+40,9%), Теплицької сільської (+39,4%), Новоборисівської сільської (+39,2%).

Водночас деякі громади показали значне недовиконання розпису доходів загального та спеціального фондів, зокрема Тузлівська сільська (недовиконання склало 42,3%), Бородінська селищна (39,2%), Піщанська сільська (21,3%).

«Показники за п’ять місяців, безумовно, є важливими та демонструють загальну тенденцію стану виконання бюджетів. Але більш релевантним для висновків буде аналіз  за перше півріччя. Під час навчально-консультаційних заходів Одеського регіонального офісу ми завжди  обговорюємо звітні дані та шукаємо резерви збільшення доходів та підвищення ефективності видатків місцевих бюджетів, тому маємо плідно співпрацювати в цьому напрямку», - зазначила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Нагадаємо, Одеська область отримала 17,5 мільйонів гривень субвенції на розвиток мережі ЦНАП, фінансування було розподілено на чотири громади: Балтську, Великомихайлівську, Таїровську та місто Чорноморськ.

Фінансовий департамент Одеської обласної адміністрації констатував, що 33 з 91 об'єднаної громади Одеської області неспроможні повністю задовільнити свої фінансові потреби.

Нагадаємо також, що територіальні громади Одеської області станом на 1 квітня показали перевиконання розпису доходів загального та спеціального фондів на 8,1%, або на 298,7 мільйонів гривень, від запланованого.

Найбільше перевиконання доходів у порівнянні з запланованими показала Затишанська селищна громада (197,3%).

В Одеській області десять територіальних громад скористались допомогою Програми "ULEAD з Європою: створення ЦНАП" для облаштування належних Центрів надання адміністративних послуг, однак 55 громад поки що не мають їх взагалі. 

Покращення фінансових показників спостерігається в більшості громад Одеської області за результатами 2020 року. Про це повідомила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Київський районний суд міста Одеси ухвалив вирок відносно 66-річного чоловіка, якого обвинувачують у колабораційній діяльності – публічних закликах до підтримки рішень і дій держави-агресора. Як повідомляють в пресслужбі суду, чоловік з метою сприяння рф та її представникам в ослабленні національних інтересів України створював в суспільстві думки про виправданість та легітимність … читати далi

Проєкт - інсталяція "Дитинство. 2022" з'явиться перед будівлею Одеської обласної військової адміністрації.  Як повідомили у пресслужбі ОВА, за офіційними даними від початку бойових дій в Україні загинула 361 дитина, ще більше отримали поранення різного ступеню тяжкості.  "Новонароджені, ще не народжені, "діти Сонця”, малюки, які мріяли вирости та розфарбувати світ фарбами … читати далi

Негода, що останніми днями вирує територією Одеської області регулярно залишає без електропостачання населені пункти.  Наразі, станом на восьму ранку 19 серпня, за даними ДТЕК Одеські електромережі, без електроенергії залишалися шість населених пунктів в області. За ніч спеціалісти відновили електропостачання в шести населених пунктах області, відремонтували чотири повітряні лінії та 49 … читати далi

В Telegram запрацював чат-бот правової допомоги «Віртуальний Громадський центр правосуддя», який допомагає українцям з правовими питаннями під час війни, до роботи якого також будуть долучені інші партнери, зокрема і правники Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари Одеської області, який адмініструється одеським "Комітетом виборців України". Як повідомляє Одеська обласна організація "Комітету … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР