Результати п’яти місяців: місцеві бюджети Одещини отримали понад план 311 мільйонів

17 червня 2021 р. 15:39

бюджет

Розпис доходів бюджетів територіальних громад Одещини за п’ять перших місяців 2021 року виконується досить нерівномірно та свідчить про різну ефективність заходів з нарощення доходних джерел.

Про це повідомляє Одеський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Як інформують експерти, аналіз звітних даних показав, що станом на 1 червня перевиконали розпис доходів 75 місцевих бюджетів із 99. При цьому загальний обсяг перевиконання склав 311,1 млн грн. Водночас недовиконання продемонстрували 24 місцеві бюджети на суму 53,7 млн грн, серед них і 20 бюджетів територіальних громад.

Найбільше перевиконання спостерігається у таких громадах як Затишанська селищна (257,6%), Зеленогірська селищна (158,5%), Петровірівська сільська (140,8%).

Найбільший (близько 40% та вищий) темп росту показали бюджети Зеленогірської селищної громади (+56,1%), Великобуялицької  сільської (+55,6%), Чогодарівської сільської (+47,9%), Затишанської селищної (+46,1%), Дивізійської сільської (+41,6%), Слобідської селищної (+40,9%), Теплицької сільської (+39,4%), Новоборисівської сільської (+39,2%).

Водночас деякі громади показали значне недовиконання розпису доходів загального та спеціального фондів, зокрема Тузлівська сільська (недовиконання склало 42,3%), Бородінська селищна (39,2%), Піщанська сільська (21,3%).

«Показники за п’ять місяців, безумовно, є важливими та демонструють загальну тенденцію стану виконання бюджетів. Але більш релевантним для висновків буде аналіз  за перше півріччя. Під час навчально-консультаційних заходів Одеського регіонального офісу ми завжди  обговорюємо звітні дані та шукаємо резерви збільшення доходів та підвищення ефективності видатків місцевих бюджетів, тому маємо плідно співпрацювати в цьому напрямку», - зазначила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Нагадаємо, Одеська область отримала 17,5 мільйонів гривень субвенції на розвиток мережі ЦНАП, фінансування було розподілено на чотири громади: Балтську, Великомихайлівську, Таїровську та місто Чорноморськ.

Фінансовий департамент Одеської обласної адміністрації констатував, що 33 з 91 об'єднаної громади Одеської області неспроможні повністю задовільнити свої фінансові потреби.

Нагадаємо також, що територіальні громади Одеської області станом на 1 квітня показали перевиконання розпису доходів загального та спеціального фондів на 8,1%, або на 298,7 мільйонів гривень, від запланованого.

Найбільше перевиконання доходів у порівнянні з запланованими показала Затишанська селищна громада (197,3%).

В Одеській області десять територіальних громад скористались допомогою Програми "ULEAD з Європою: створення ЦНАП" для облаштування належних Центрів надання адміністративних послуг, однак 55 громад поки що не мають їх взагалі. 

Покращення фінансових показників спостерігається в більшості громад Одеської області за результатами 2020 року. Про це повідомила Олеся Голинська, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська митниця оприлюднила результати зовнішньоекономічних операцій, здійснених протягом січня-вересня 2021 року. Згідно з даними пресслужби митниці, у вказаному періоді лідерами з оподаткованого імпорту є: США – 36%; Туреччина – 14%; Китай- 13%; Гана – 6%; Бразилія, Еквадор – по 3%; Грузія, Марокко – по 2%; Румунія, Єгипет, Болгарія – 1%. До … читати далi

Депутати Ренійського міської ради Ізмаїльського району Одеської області VIII скликання в ході п'ятнадцятої сесії міськради внесли зміни до бюджету. За рахунок міжбюджетних трансфертів збільшено дохідну та видаткову частини бюджету громади в цілому на шістнадцять мільйонів гривень, повідомив кореспондент ІзбірКома.  Передусім зазначимо, що за рахунок субвенції з держбюджету на здійснення заходів … читати далi

Лідером за кількістю нових випадків інфікування COVID-19 24 жовтня стала Дніпропетровська область. Відповідні дані з'явились на вебпорталі Міністерства охорони здоров'я України.  Минулої доби в країні інфіковано 20 тис. 791 особу. П'ятірка регіонів з найбільшим поширенням коронавірусної хвороби виглядає так: Дніпропетровська область - 2211; Львівська область - 1509; Харківська область - … читати далi

В столичному аеропорту "Бориспіль" заступник Міністра оборони України Олександр Носов і аташе з питань армії та оборони Посольства США в Україні полковник Бріттані Стюарт зустріли літак з третьою партією додаткової безпекової допомоги від США. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.  "Сьогодні ми отримали черговий борт допомоги від США за результатами … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР