Ренійські депутати створили робочу групу для вирішення наявних проблем

15 лютого 2021 р. 17:39

міська рада Рені сесія

Після розгляду та ухвалення проєктів рішень, винесених на позачергову сесію Ренійської міської ради, депутати обговорили дві проблеми громади та для їх вирішення створили тимчасову депутатську групу.    

Ініціатором цього став міський голова Ігор Плєхов. Він повідомив, що депутату Олександру Урбанському надійшло звернення від товариства мисливців та рибалок, які вважають, що заказники на озерах Картал та Кагул були створені із значним порушенням закону, і це призводить до порушення прав не лише їхніх, а й усіх мешканців громади.  

Окрім того, є думка про необхідність поїздки до голови Одеської обласної адміністрації з питанням ДП «Ренійський морський торгівельний порт». Як відомо, нещодавно цьому підприємству призначили нового керівника, тож міський голова планує запросити його на наступну сесію міськради.

Надалі такі запрошення будуть щомісячними.  

«Ми свого часу надали пільгову плату на 12 мільйонів гривень на рік, тож я вважаю, що ми маємо право знати, як вирішуються фінансові проблеми порту», - зазначив мер.

Нагадаємо, що Ренійський порт лише бюджету міста, а тепер вже громаді, заборгував лише як сплату за землю станом на 1 грудня минулого року 48 мільйонів 740 тисяч гривень 

Тож керівництво громади планує не лише вислуховувати керівника порту, а й вдаватися до інших заходів задля вирішення проблем цього підприємства. Для прикладу мер навів роботу депутатської групи на чолі із депутатом Сергієм Арабаджи, що створена в Ізмаїльській районній раді. 

Ця група спромоглася призупинити передачу флоту Українського Дунайського пароплавства під керівництво іноземної компанії. Задля цього їм довелося виїжджати в Одесу та піднімати питання на обласному рівні. За аналогією Ігор Плєхов запропонував створити депутатську групу в Ренійській міській раді, що поїде на зустріч із губернатором для розмови щодо цих проблем.

Депутат Валерій Бабере поцікавився, чи буде на цій зустрічі підійматися питання передачі місту портового спорткомплексу. Депутат Андрій Медведик нагадав, що Ренійська міська рада вже ухвалювала рішення за цим питанням. 

Міський голова черговий раз пояснив, що спорткомплекс, як і багато інших соціальних об'єктів, що належать порту, знаходяться під податковим арештом через величезні борги підприємства. Тому він буде наполягати на присутності під час зустрічі із головою ОДА начальника обласної податкової служби. Намагатиметься зняти податковий арешт, або знайти якесь інше вирішення.   

Депутат Олександр Гродецький від проблем порту відвернув дискусію на проблему створення заказників на озерах Картал та Кагул та перспективі створення заповідника на озерах Кугурлуй та Ялпуг. 

Сьогодні здається, що це питання стосується лише мисливців. Обурює те, як були створені ці заказники, бо ніхто не пояснив місцевим жителям про це та не спитав їхньої думки, а просто навколо озера Картал з'явилися повідомлення, оповіщаючи, що на цій території різко обмежується господарська діяльність.

На думку депутата, це загрожує тим, що в подальшому усі жителі громади, а не лише мисливці та рибалки зможуть насолоджуватися озерами. Тож треба наразі підіймати це питання, щоб під час створення таких об'єктів цікавилися думкою місцевих. 

Міський голова Ігор Плєхов запропонував поглянути на цю проблему ширше, ніж просто доступ людей до озер. Він нагадав, що в селах громади, наприклад, в Лиманському і Новосільському, працюють риболовецькі артілі. Створення на всіх озерах природно-заповідних об'єктів позбавить їх членів роботи. А це втрата робочих місць і податкових надходжень до бюджету громади. За нинішньої катастрофічної ситуації з безробіттям і зовсім не профіцитному бюджеті громади явище абсолютно не бажане. Тому це питання так само потрібно терміново ставити в Одесі до проведення пленарного засідання сесії облради, призначеного на 19 лютого.

Депутат В'ячеслав Мунтяну звернувся до мера з питанням-пропозицією, відпрацювати якусь процедуру, яка не дозволяла б надалі приймати рішення, що стосуються інтересів громади без відома і згоди її жителів.

«А то виходить, як у тій приказці без нас нас одружили».

Секретар міської ради Оксана Єфименко відповіла - ініціатори створення заказників стверджують, що все було повідомлено, і процедура була дотримана. Однак відразу ж за цим повідомленням Ігор Плєхов зауважив, що для всіх було великим сюрпризом, коли вони побачили підпис тодішнього голови райдержадміністрації Петра Дамаскіна під документом, в якому говорилося, що жителі Ренійського району згодні зі створенням заказників на озерах. Це суперечить заявам ініціаторів створення заказників. Виникає питання, кого, коли, і яким чином вони поставили до відома, якщо навіть для перших осіб міської та районної рад це стало сюрпризом?

Депутат Валентина Єпітроп запропонувала секретарю міської ради зайнятися формуванням комісій вже зараз, не відкладаючи до наступного тижня, щоб в середу вона вже виїхала. Після обміну думками Оксана Єфименко поставила питання, скільки буде створено депутатських груп: дві або одна? Проблем озвучено дві. Створити для вирішення кожного з них свою групу, або нехай одна група займається обома проблемами? В результаті короткої дискусії прийняли пропозицію депутата Іллі Келіогло - нехай група буде одна, але між її членами буде поділ обов'язків, 2-3 депутата будуть займатися проблемами порту і 2-3 депутата проблемами заповідників. Тут же запитали, хто бажає увійти в групу, кілька людей підняли руки. Депутат Сергій Узунов звернувся до своїх колег з проханням, перш ніж піднімати руку добре зважити свої можливості. Тим, хто увійде до складу групи, доведеться їздити в Одесу по 3-4 рази на місяць, а можливо і їхати в Київ. Щоб потім не виявилося, що через якихось особистих обставин вони їздити не зможуть. А крім витрат часу, поїздки тягнуть за собою і фінансові витрати. Тому такі рішення не треба приймати зопалу.

Попередню згоду депутатів на участь в роботі групи було отримано. Ігор Плєхов запевнив, що машина для поїздки є, матеріальну сторону питання так само вирішити можна. Із залу надійшла репліка: "Якщо знадобиться, ми колегам на поїздку скинемся». Пленарне засідання четвертої сесії Ренійської міськради свою роботу завершило.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У придунайських озерах Ялпуг, Кугурлуй, Кагул та Китай на Одещині зараз - критичний рівень води. Про це на своій сторінці у facebook повідомив начальник Одеського рибоохоронного патруля В'ячеслав Грибенко.  За його словами, у деяких місцях рівень води відійшов на 300 метрів.  "Просто шокований станом водойм. Ми на межі екологічної катастрофи. Навіть … читати далi

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до Приморського райсуду м. Одеси обвинувальний акт стосовно жителя Одеси за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). Як інформує пресслужба прокуратури, чоловіка з псевдонімом "професор", ймовірно, завербувала російська фсб після 24 лютого 2022 року.  "На виконання завдань фсб агент збирав інформацію щодо … читати далi

29 вересня у селі Саф’яни Ізмаїльського району пройшов захід для дітей-переселенців. В ньому взяли участь 70 дітлахів з двох сіл – Саф’яни та Багате, передає кореспондентка ІзбірКома. У якості бази було обрано екоферму «Равлики Бессарабії». До початку основної програми маленькі гості встигли і до озера сходити, і побачити, як росте городина. … читати далi

З 1 жовтня в США офіційно набув чинності закон про ленд-ліз для захисту України. Цю інформацію підтвердив голова Верховної ради Руслан Стефанчук у Twitter. «Сьогодні набув чинності закон США про ленд-ліз для України. А значить – більше зброї різної та якісної. Україна обов'язково поверне собі усі свої території», – написав він. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР