Ренійська міська рада збільшила фінансування соціального захисту дітей

16 жовтня 2021 р. 11:43

міська рада Рені сесія

Депутати Ренійського міської ради під час чергової п'ятнадцятої сесії, серед інших, ухвалили рішення про збільшення фінансування програми «Соціальний захист дітей і сімей Ренійського міської територіальної громади» на 11 тисяч 800 гривень за рахунок вільного залишку коштів загального фонду бюджету Ренійського громади на 2021 рік.

Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, ці гроші призначені для надання поворотної фінансової допомоги (резервних коштів), які будуть виплачуватися патронатним вихователям для своєчасного забезпечення догляду, виховання і реабілітації дитини (для потреб дитини), влаштованої в родину патронатного вихователя, до моменту отримання державної соціальної допомоги відповідно до постанови КМУ від 20 серпня 2021 року «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною».

Власне сума невелика, але, по суті, це черговий крок в роботі, що ведеться службою у справах дітей Ренійської міськради, зі створення в Ренійської громаді патронатної сім'ї. Одним з таких кроків, наприклад, є рішення про створення міждисциплінарної команди ухвалене на засіданні виконавчого комітету Ренійського міської ради Одеської області VIII скликання, що відбулися 23 вересня 2021. Ця команда, що складається з фахівців різних служб, буде здійснювати «супровід» дитини після його визначення в патронатну сім'ю.

Патронатна сім'я це відносно нова для України форма сімейного влаштування дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Процедуру прийняття дітей в сім'ю патронатного вихователя описали в законодавстві в березні 2017 року.

Патронат над дитиною - це тимчасова турбота, виховання і реабілітація дитини в прийомній сім'ї в період подолання дитиною та її батьками (або іншими законними представниками) складних життєвих обставин. До речі, зовсім не обов'язково ці тимчасові труднощі викликані асоціальною стилем життя батьків дитини.

У сім'ї патронатного вихователя діти можуть жити не довше шести місяців. Потім дитина або повертається до батьків або законним представникам, або їй підшукують постійну родину (усиновлення, опіка, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу).

Процес створення мережі патронатних сімей в Україні стрімким не назвеш. Ще в лютому 2020 року повідомлялося про створення п'яти патронатних сімей на всю Україну. Станом на жовтень 2021 року відомо про три патронатних родини, що вже працюють в Білгороді-Дністровському. І про роботи зі створення патронатних родин у Болградському районі (с. Табаки) та в Ренійської громаді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Депутати Одеської міської ради на сесії 28 вересня узгодили перейменування семи вулиць у двох районах міста.  Відповідне рішення підтримали 37 обранців. Шість вулиць перейменують у Малиновському районі. вулиця Олександра Вронського стане вулицею Композитора Вербицького - автора музики державного Гімну України "Ще не вмерла Україна; вулиця Єліна - вулицею Ференц Ліста (угорський композитор, засновник … читати далi

Прокурори Білгород-Дністровської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно одеситки за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України з використанням неповнолітнього, над яким у неї встановлене піклування. Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі. Слідством встановлено, що підприємлива громадянка налагодила схему протиправного перетину кордону військовозобов’язаними особами. За 1,5 … читати далi

Депутати Одеської міської ради проголосували за підвищення вартості харчування учнів та вихованців у закладах освіти Одеси майже на 80%. Відповідне рішення обранці ухвалили 28 вересня. Як пояснила під час засідання директорка Департаменту освіти та науки Олена Буйневич, це необхідно для того, щоб почати тендерні процедури з обрання компаній, які надаватимуть харчування й … читати далi

Працівники Державного бюро розслідувань затримали двох працівників Державного агентства рибного господарства, за підозрою у сприянні незаконному вилову риби в акваторії річки Дунаю на Одещині. Як стверджують у ДБР, посадовці вимагали у підприємців, які займаються виловом риби, щомісяця сплачувати "данину" за безперешкодну діяльність. Також вони "дозволяли" рибалкам робити понаднормові вилови риби, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР