Ренійська міська рада вперше спробує продати право на оренду землі

11 червня 2021 р. 10:45

Рені міська рада сесія

Порядок денний позачергової одинадцятої сесії Ренійської міської ради VIII скликання складався всього з одного проєкту рішення «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності Ренійської міської територіальної громади». 

Як нагадав начальник відділу земельних відносин та екологічних питань виконкому міськради Володимир Кромкін, депутати вже розглядали це питання на засіданнях постійних депутатських комісій в ході роботи попередньої десятої сесії. Правда, тоді воно було частиною іншого проєкту рішення, який разом з ще одним проєктом були вилучені з порядку денного сесії і відправлені на доопрацювання. По суті, фахівці виконкому вилучили з відправленого на доопрацювання документа спірні пункти і винесли «усічений» варіант на позачергову сесію.

Йдеться про продаж з торгів права на оренду семи земельних ділянок загальною площею майже 49 гектарів, які перебувають на території колишньої Котловінскої сільської ради Ренійського району. Як пояснив депутатам Володимир Кромкін: «Якщо все буде добре, і ці торги відбудуться, то ми, дай Бог, отримаємо до 100 тисяч гривень в рік орендної плати». Судячи з усього, ця цифра, 100 тисяч гривень, і є відповідь на питання, навіщо керівництво Ренійської громади педалює «земельні» проєкти рішень.

З одного боку, до сих пір триває процес формування тактики і стратегії розвитку інфраструктури Ренійської об'єднаної громади. Низка депутатів Ренійської міської ради вказували в своїх виступах на сесіях на те, що у громади досі фактично відсутній бюджет розвитку. Крім того, постійно депутатський корпус, при прийнятті тих чи інших рішень, стикається з тим, що ті чи інші структурні підрозділи громади фінансуються мінімально.

Міський голова Ігор Плєхов в таких ситуаціях незмінно пояснює, що поки фінансові можливості громади обмежені, і над їх збільшенням повинні працювати всі, і виконком міськради, і депутати.

З іншого боку, в звіті про виконання бюджету Ренійської громади за I квартал 2021 року приведено структура доходів загального фонду бюджету. Доходи від податків на землю складають в ній 55%. Тобто керівництво Ренійської громади для поповнення бюджету задіє найбільший свій резерв - земельний.

При цьому Володимир Кромкін відразу попередив депутатів, що у Ренійської міськради це перший подібний досвід виставлення на торги права оренди землі. Тому ніхто не може дати ніяких прогнозів і гарантій, ніж він завершиться.

Депутат Світлана Бакалова задала питання, обробляються чи кимось зараз землі, право на оренду яких виставляється на торги? На це питання ніхто не зміг дати відповіді. Володимир Кромкін тільки помітив, що якщо хтось їх, землі, обробляє, то такі дії кваліфікуються як самозахоплення, з усіма наслідками, що випливають. Тоді Світлана Бакалова запропонувала, щоб про намічені торги в першу чергу були оповіщені жителі самої Котловини. В ході недовгого обговорення було вирішено помістити цю інформацію на офіційному сайті міськради і в місцевій газеті, крім того доручити старості села і депутатам міськради, які проживають в Котловині, оповістити односельчан про проведення торгів.

Після півгодинного обговорення всі двадцять депутатів, які були присутні в сесійній залі, проголосували за прийняття рішення № 208-VIII.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР