Ренійська міська рада вперше спробує продати право на оренду землі

11 червня 2021 р. 10:45

Рені міська рада сесія

Порядок денний позачергової одинадцятої сесії Ренійської міської ради VIII скликання складався всього з одного проєкту рішення «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності Ренійської міської територіальної громади». 

Як нагадав начальник відділу земельних відносин та екологічних питань виконкому міськради Володимир Кромкін, депутати вже розглядали це питання на засіданнях постійних депутатських комісій в ході роботи попередньої десятої сесії. Правда, тоді воно було частиною іншого проєкту рішення, який разом з ще одним проєктом були вилучені з порядку денного сесії і відправлені на доопрацювання. По суті, фахівці виконкому вилучили з відправленого на доопрацювання документа спірні пункти і винесли «усічений» варіант на позачергову сесію.

Йдеться про продаж з торгів права на оренду семи земельних ділянок загальною площею майже 49 гектарів, які перебувають на території колишньої Котловінскої сільської ради Ренійського району. Як пояснив депутатам Володимир Кромкін: «Якщо все буде добре, і ці торги відбудуться, то ми, дай Бог, отримаємо до 100 тисяч гривень в рік орендної плати». Судячи з усього, ця цифра, 100 тисяч гривень, і є відповідь на питання, навіщо керівництво Ренійської громади педалює «земельні» проєкти рішень.

З одного боку, до сих пір триває процес формування тактики і стратегії розвитку інфраструктури Ренійської об'єднаної громади. Низка депутатів Ренійської міської ради вказували в своїх виступах на сесіях на те, що у громади досі фактично відсутній бюджет розвитку. Крім того, постійно депутатський корпус, при прийнятті тих чи інших рішень, стикається з тим, що ті чи інші структурні підрозділи громади фінансуються мінімально.

Міський голова Ігор Плєхов в таких ситуаціях незмінно пояснює, що поки фінансові можливості громади обмежені, і над їх збільшенням повинні працювати всі, і виконком міськради, і депутати.

З іншого боку, в звіті про виконання бюджету Ренійської громади за I квартал 2021 року приведено структура доходів загального фонду бюджету. Доходи від податків на землю складають в ній 55%. Тобто керівництво Ренійської громади для поповнення бюджету задіє найбільший свій резерв - земельний.

При цьому Володимир Кромкін відразу попередив депутатів, що у Ренійської міськради це перший подібний досвід виставлення на торги права оренди землі. Тому ніхто не може дати ніяких прогнозів і гарантій, ніж він завершиться.

Депутат Світлана Бакалова задала питання, обробляються чи кимось зараз землі, право на оренду яких виставляється на торги? На це питання ніхто не зміг дати відповіді. Володимир Кромкін тільки помітив, що якщо хтось їх, землі, обробляє, то такі дії кваліфікуються як самозахоплення, з усіма наслідками, що випливають. Тоді Світлана Бакалова запропонувала, щоб про намічені торги в першу чергу були оповіщені жителі самої Котловини. В ході недовгого обговорення було вирішено помістити цю інформацію на офіційному сайті міськради і в місцевій газеті, крім того доручити старості села і депутатам міськради, які проживають в Котловині, оповістити односельчан про проведення торгів.

Після півгодинного обговорення всі двадцять депутатів, які були присутні в сесійній залі, проголосували за прийняття рішення № 208-VIII.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Декларації депутатів Одеської обласної ради Івана Фурсіна та Олега Кутателадзе опинилися у п'ятірці декларацій, в яких Національне агентство з питань запобігання корупції у минулому році виявило недостовірні відомості на значну суму. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Загалом ТОП-5 виглядає так: народний депутат України – виявлено недостовірні відомості понад 73 … читати далi

Випробування дослідних зразків озброєння з бойовою стрільбою на полігоні "Алібей", поблизу села Тузли Білгород-Дністровського району Одеської області відбуваються з 25 січня по 12 лютого. Про це повідомили у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації. Під час проведення випробувань буде обмежений доступ до морської коси від села Лебедівка та прилеглої до полігону частини … читати далi

Переоснащення кожного бомбосховища Одеси коштуватиме від 600 тисяч до 1,5 мільйона гривень, тож одеська мерія вже звернулася до міжнародних партнерів з проханням сприяти у модернізації об'єктів цивільного захисту та приведенні їх до стандартів НАТО. Про це стало відомо під час наради з питань цивільного захисту, оснащення об'єктів цивільного захисту та … читати далi

Державна інспекція з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) пред’явило претензію комунальному підприємству "Світло" для добровільної сплати збитків, заподіяних державі. Про це повідомили у пресслужбі інспекції. Інспекція розраховала збитки на 204,2 тисячі гривень за нераціонально використовування комунальним підприємством водних ресурсів. Зокрема період з 10 по 23 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР