Ренійська громада не може зібрати належної кількості комунальних пожежників

19 квітня 2021 р. 13:25

Рені сесія

В ході роботи пленарного засідання восьмої сесії Ренійської міської ради VIII скликання, під час розгляду проєкту рішення № 116-VIII, міський голова Ігор Плєхов запропонував провести процедуру голосування за спрощеною системою, проголосувати відразу «за основу» і «в цілому».

Але виявилося, що були заперечення у депутатки Валентини Епітроп.

Проєкт рішення №116-VIII передбачав внесення змін до структури комунальної організації «Місцева пожежна охорона» Ренійської міської ради.

Структуру пропонувалося затвердити в такому вигляді:

  • директор - 1 штатна одиниця;
  • бухгалтер - 0,5 штатних одиниць;
  • водії пожежних автомобілів - 9 штатних одиниць.

Саме кількості штатних одиниць водіїв і стосувалися зауваження Валентини Епітроп. Спираючись на нормативні документи Державної службі з надзвичайних ситуацій України, вона вказала на те, що в пожежному розрахунку, що виїжджає для виконання бойового завдання, тобто на гасіння пожежі, повинно бути мінімум два бійця. З огляду на те, що підрозділи КО «Місцева пожежна охорона» дислокуються в трьох селах Ренійської громади, в розпорядженні кожного підрозділу є одна пожежна автоцистерна та чергують водії цієї цистерни подобово, то виходить, що кількість штатних одиниць водіїв (або бійців пожежного розрахунку) потрібно збільшувати як мінімум удвічі.

А враховуючи те, що водії мають чергувати, відповідно до вимог КЗпП «доба через три», а сьогодні чергують «доба через дві», то збільшувати штат бійців пожежної охорони потрібно більш ніж удвічі. Друге зауваження депутатки полягало в тому, що до проєкту рішення не був доданий кошторис витрат на утримання штату комунальної організації. Тому не зрозуміло, чи входять в цей кошторис кошти на страхування здоров'я і життя водіїв пожежних автомобілів, як того вимагає закон. 

На ці зауваження Ігор Плєхов відповів, що коли створювалася КО «Місцева пожежна охорона» керівництво громади консультувалося зі співробітниками ДСНС, до речі є лист-погодження від цього відомства з приводу саме такої структури комунальної організації. Крім того, вивчався досвід роботи цієї служби в сільських радах колишнього Ренійського району. Не секрет, що техніка і особовий склад пожежної охорони дісталися Ренійській об'єднаній громаді від сільських рад. На підставі отриманих відомостей і була запропонована саме така структура пожежної охорони. Якщо ж в процесі роботи виявиться, що штати треба збільшувати, то так і буде зроблено. Крім того, комунальна пожежна охорона не підміняє собою відповідну державну структуру, а діє їй на допомогу. Саме тому її підрозділи знаходяться в селах, а в місті дислокується підрозділ ДСНС. Завдання співробітників комунальної організації першими прибути на пожежу і вжити заходів щодо початку його ліквідації, до під'їзду пожежної машини ДСНС з укомплектованим по всім нормам екіпажем.

Тож та структура місцевої пожежної охорони, яка створена наразі, вже довела свою працездатність. За час існування КО «Місцева пожежна охорона», а це два з половиною місяці, в селах було вже три пожежі і в їх ліквідації бійці комунальної пожежної охорони зіграли не останню роль. Крім того, бійці не залишаються з пожежею один на один, їм допомагають, наприклад старости сіл, які організовують підвезення води. Ігор Плєхов дав таку оцінку діям по гасінню згаданих пожеж - впоралися, може і не на 100%, але на 80% точно. Так є проблеми, наприклад, вся техніка потребує капітального ремонту. І поступово все буде приводитися в належний вигляд.

«Якщо громада зможе собі дозволити на кожен розрахунок мати, як годиться, 4 людини, я буду тільки радий», - сказав на завершення Ігор Плєхов.

Валентина Епітроп запропонувала вихід з ситуації - створення добровільних пожежних дружин у селах.

Ігор Плєхов відповів, що ідея чудова, але в теорії, а на практиці виходить, що на словах добровольців хоч відбавляй, а як доходить до конкретної роботи, то всі вони кудись діваються.

У приклад він привів гіркий досвід спроби створення в місті Рені добровільного громадського формування з охорони громадського порядку «Вітязь». Ініціатори цього починання, депутати Ренійської міської ради VII скликання, колишні співробітники міліції Олександр Баланел і Сергій Кашу, запропонували для мотивації членів цього формування видавати їм пільгові перепустки за систему прикордонних інженерних споруд, що дозволить рибалити на Дунаї. Відразу ж знайшлося 40 добровольців. Але коли їм, крім пільгової риболовлі, запропонували надіти форму і почати патрулювання вулиць міста, то всі відмовилися. На завершення обміну думками Ігор Плєхов запевнив Валентину Епітроп, що він її почув.

При голосуванні проєкту рішення № 116-VIII було подано двадцять голосів «за» і два голоси «проти».

Нагадаємо, депутати Ренійської міської ради під час роботи восьмої сесії з 14 по 16 квітня розглянули та ухвалили сім програм для Ренійської територіальної громади. 

У рекомендованому порядку денному восьмої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання було внесено сорок чотири проєкти рішень і розділ «Різне». На попередній, сьомій сесії міськради, депутатами було прийнято тридцять два рішення.

Нагадаємо також, що ренійські державні установи змінили свої адреси. За останні два роки це вже другий «переїзд» комунальних підприємств.

Де та як жителі Ренійської громади можуть познайомитися зі своїми депутатами. 

У Ренійської міської ради існує і працює офіційний сайт. На ньому розміщений список депутатів нинішнього скликання міськради з короткими біографічними даними. Значно важливіше те, що на тому ж сайті опубліковано графік прийому, в якому майже всі депутати, окрім одного, вказали номери своїх телефонів.

Соціальні мережі, з метою висвітлення своєї роботи, використовують тільки два депутата Ренійської міськради з двадцяти шести.

Нагадаємо також, що «Ренійський морський торговельний порт» у 2020 році відпрацював із чистим збитком у 45,3 мільйонів гривень, а прострочена кредиторська заборгованість Ренійського порту зросла до 100 мільйонів.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Підготовче засідання Приморського районного суду з розгляду кримінальної справи про пошкодження та перебудову будинку Руссова під час ремонтно-реставраційних робіт у 2018 році не змогли провести 16 вересня через відсутність представників Одеського муніципалітету. Від міської ради, яка в цій справі визнана потерпілою стороною, ніхто не прийшов, повідомляє Суспільне. Неможливість проведення засідання підтримали не лише фігуранти … читати далi

Протягом тижня до місцевого медичного закладу звернулися батьки дітей, які є вихованцями одного дитячого садочка. Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, попередньо чотирьох та п'ятирічним малюкам поставили діагноз "гостра кишкова інфекція". Їм надали необхідну медичну допомогу, зараз діти знаходяться вдома. Вирішується питання про внесення відомостей … читати далi

Медики нарахували в Одеській області минулої доби п'ять нових летальних випадків COVID-19 та 530 нових випадків взагалі. Це в тричі менше летальних випадків у порівнянні з 15 вересня (позаминулою добою, - ред.), проте на 183 нових випадки більше взагалі.  Зазначимо, що за останні кілька місяців це найвищий показник добової захворюваності. … читати далi

Печерський суд Києва обрав в якості запобіжного заходу для заступника Голови правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» тримання під вартою. Відповідно до ухвали суду він може вийти під заставу 181,6 тисяч гривень.  Таку ухвалу суд виніс, розглядаючи справу про намагання придбати санаторій Куяльник, за що заступнику голови правління ПрАТ запропонували хабар і він, за даними слідства, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР