На сесії Ренійської міської ради обговорили необхідність перепису населення

15 вересня 2021 р. 12:35

Рені міська рада сесія

Робота позачергової чотирнадцятої сесії Ренійської міської ради Одеської області 9 вересня 2021 року проходила «в один прийом», спочатку спільне засідання всіх п'яти постійних депутатських комісій, потім пленарне засідання.

Як зазначає кореспондент ІзбірКома, з технічних причин між цими двома засіданнями виникла пауза, якою скористався депутат Олександр Гродецький, щоб обговорити проблему - процедуру складання депутатами міськради актів обстеження житлово-побутових умов проживання городян.

Олександр Гродецький

Депутат висловив своє обурення тим, що установи, які потребують такий акт, просто посилають людей до депутатів. В результаті ті спочатку приходять до депутата, при цьому не можуть пояснити, навіщо і який акт їм потрібен. Потім повертаються до установи за необхідними роз'ясненнями. Отримавши роз'яснення, вони повторно знаходять депутата і, після цього, вже організовується виїзд чи вихід на місце і власне самообстеження. Крім того, виходить, що процедура друкування бланків актів, за замовчуванням покладається на депутата. Якщо у того є можливість надрукувати акт - добре, а якщо немає. Доходить до того, що акти пишуть від руки.

«Депутати не клерки, вони не видають актів, вони підписуються під актами обстеження. Тому прохання, будь ласка, якщо установі потрібен акт, нехай вона відразу видає людині бланк акту, в який залишиться внести потрібні відомості і поставити підпис», - звернувся Олександр Гродецкий до керівництва громади.

У пропозиції про створення комісії для обстеження житлових умов городян знайшлися як прихильники, так і противники. Директор «Водоканалу» і, за сумісництвом, депутат Ренійської міськради Валерій Онищенко пояснював, що у нього просто немає потрібної кількості співробітників, щоб створити таку комісію. А саме для «Водоканалу», і саме сьогодні, питання обстеження житла городян стоїть найбільш актуально. Ренійський «Водоканал», крім своїх прямих функцій, ще займається і вивозом сміття в місті. А не далі як 30 серпня 2021 року виконавчий комітет Ренійської міськради своїм рішенням зробив коригування тарифів на вивезення твердих побутових відходів.

Особливість цього коригування полягає в тому, що якщо раніше плата за вивезення сміття стягувалася з домоволодіння/квартири, то тепер вона повинна стягуватися за конкретною кількістю осіб, що проживають в приватному будинку або квартирі. Але для цього потрібно визначити, скільки людей реально там проживає. Оперувати даними про реєстрацію проживання громадян, в цьому випадку, неможливо. Часто-густо люди не живуть за тими адресами, за якими зареєстровані. Більш того живуть в іншому місті або взагалі виїхали за кордон на заробітки. Тому, по суті, треба проводити перепис населення, що проживає в місті Рені. А це робота, що вимагає великих витрат часу і коштів.

Депутат Олексій Андріанов звернув увагу ще на один момент, на формулювання в акті «зі слів громадянина». Відомості, занесені в акт зі слів, мають сумнівну актуальність.

З цим погодилася секретар міської ради Оксана Єфименко: «Я піднімала це питання. Я вважаю, що ці акти безглузді на сьогоднішній день. Тому, що депутат напише те, що скаже людина і не буде ні з ким лаятися. Він - особа вибірна, і не несе відповідальності за цей акт».

Ігор Плєхов та Оксана Єфименко

Завершив дискусію міський голова Ігор Плєхов. Він запевнив, що з процедурою складання актів розберуться і її впорядкують в терміновому порядку. Але закликав депутатів подумати над іншою проблемою. Навіть після підняття тарифів на вивіз сміття, цей вид діяльності залишиться для «Водоканалу» збитковим. Тому що підняття тарифів комунальними підприємствами не в останню чергу зумовлено підняттям тарифів на електрику, цін на бензин, запчастини і багато іншого. І в цьому випадку місцева влада просто не встигає за процесами, що відбуваються в державі.

«Сьогодні знову всім нашим комунальним підприємствам підняли електроенергію на 38%. Тобто витрати «Водоканалу» одразу зросли на 100 тисяч в місяць або на 1 мільйон 200 тисяч на рік. А у нас не тільки «Водоканал», у нас комунальне підприємство в кожному селі. Що робити, де брати ці гроші?», - поставив він риторичне питання.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Спеціалісти Південного офісу Державної аудиторської служби України вважають, що під час виділення компанії "Таурус" понад 7 мільйонів на додаткові роботи з реставрації будинку Лібмана в Одесі управління капітального будівництва Одеської міської ради порушило закон. Зокрема аудитори вимагали пояснити, яким чином та на підставі яких документів здійснювалося обґрунтування розміру бюджетного призначення, … читати далi

Колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина оголосили у міжнародний розшук, за підозрою у у контрабанді палива з окупованих територій. Про це на брифінгу заявила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян. Наразі місце знаходження ексміністра, що втік, невідоме. Інші фігуранти цієї справи – нардеп Віктор Медведчук та … читати далi

Медики поки не можуть сказати, чи одужає чоловік, який підпалив себе у Подільську Одеської області. Зараз він у дуже важкому стані, хоча опіки уразили не все тіло, повідомляє "7 канал". В пацієнта сильні опіки трахеї, легень, голови та тіла, а до Одеси пацієнта доставляла санітарна авіація. "Голова, повністю лицьова частина … читати далi

Найактивнішими імпортерами, товари з яких були ввезені в Україну у 2021 році через зону діяльності Одеської митниці стали Сполучені штати Америки, Туреччина та Китай. Про це повідомили у пресслужбі митниці. Доля США в імпорті товарів через Одеську митницю складає 33%, Туреччини - 15%, Китаю - 13%. Шість відсотків всіх імпортних … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР