Мер Рені спрогнозував подальше економічне розшарування громад

Під час зустрічі з місцевими журналістами Ренійський міський голова Ігор Плєхов обговорив широке коло питань, зокрема, адміністративно-територаільну реформу на прикладі громад півдня Одещини.

Ігор Плєхов дав таку загальну оцінку реформі: “Вона класна”. І відзначив позитивні риси перетворень:

  • відчутна економія бюджетних грошей на зарплатах чиновників;
  • розв’язання проблеми трьох керівників в одному районі - голови райради, голови райдержадміністрації та міського голови. Тепер очільник один, він визначає курс і відповідає за наслідки. 

Щодо мінусів реформи, то Плєхов назвав наступні її недоліки.

  1. Прогалини в законодавстві. На жаль, нормативно-правові акти допускають не просто подвійне тлумачення, а різноманітні варіації, що викликає непередбаченість судових рішень. 
  2. Економічна політика держави. Простий приклад: підвищення тарифів на енергоносії пробило в бюджеті Ренійської громади пролом в 20 мільйонів, а для громади це великі гроші. Коли реформа тільки починалася, її автори головною перевагою називали майбутню фінансову самодостатність громад. Але, як зауважив Ігор Плєхов, насправді сьогодні держава всіма способами намагається перетягнути на себе ті чи інші види доходів. І це зрозуміло - чиновникам у високих кабінетах не потрібні самостійні і фінансово незалежні керівники громад. Ось і створюється штучно ситуація, при якій громади змушені для здійснення якихось інфраструктурних проектів просити гроші у держави.
  3. Політичний фактор. Ренійський міський голова сформулював це так: «На жаль, громади "нарізали" не за економічним принципом, а за політичним». В результаті чимало з них з самого початку були приречені на економічну неспроможність. Що, почасти, стало причиною наступного недоліку.
  4. Економічні особливості громад. Місту Рені було б вигідно провести реформу за прикладом сусіднього Ізмаїла, який ні з ким не об'єднався і в результаті нічого не втратив в доходах. Але тоді, на думку Ігоря Плєхова, громада, що складалася би з одних тільки сіл колишнього Ренійського району, без міста, виявилася б мертвонародженою. Тому і було прийнято чинний варіант.
  5. Кадрова проблема. Без високопрофесійних співробітників процес розвитку громади більше нагадує шарахання з боку в бік.
  6. Спадщина попередників. Перед останніми місцевими виборами деякі сільради "розпаювали" комунальні землі. Окремі громадяни від цього виграли, а громада в цілому програла. Наприклад, від таких дій Плавненскої сільської ради бюджету об'єднаної громади загрожує втрата близько 1 мільйона 200 тисяч гривень. А це, своєю чергою, ставить під загрозу фінансування дитячого садка і школи в цьому селі.
  7. Все перераховане конкретно для Ренійської громади спричинило те, що в наступний рік вона ризикує увійти без бюджету розвитку. Але є ще гірший варіант - дефіцит бюджету в 1 мільйон гривень. Де вихід? З одного боку, слід збільшувати доходи бюджету, але це процес повільний. Більш швидкий ефект дає урізання витрат. Тому в громаді вже в цьому році почнеться оптимізація шкіл та лікарень.

Ренійський міський голова пояснив ситуацію: «Коли населення міста налічувало 28 тисяч, потрібні були шість шкіл і велика лікарня, але сьогодні при 15 тисячах вони працюють в півсили». Школи і дитячі садки міста заповнені на 60%. Є школи, які відвідує 200-250 учнів. Тому дві школи в місті можна скоротити. Не кажучи вже про ситуацію в селі Нагірне, де дитсадок відвідують 18-20 дітей. І яка в такому разі перспектива у Нагірненської школи?

Ігор Плєхов запевнив журналістів: «Я вам чесно скажу - для мене не стоїть питання про третю каденцію мера. Розумію, що вищезгаданими діями я б’ю по своєму рейтингу, але мене це не дуже хвилює сьогодні. Єдине, чого я прагну - щоб мій наступник гідно оцінив зроблене мною в цей непростий період ». 

А на непопулярні заходи місцевій владі, на думку мера, доведеться йти. І взагалі цей рік покаже, які з громад виживуть, а які “згаснуть”, закінчив Ігор Плєхов.

Фото: ІзбірКом

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Піротехніки та групи підводного розмінування Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області протягом доби вилучила 37 боєприпасів, які лишили по собі російські війська. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Миколаївській області на своїй сторінці у Фейсбук. - Кожного дня українські землі страждають від навали росіян, … читати далi

Вивезли засуджених до Херсона та розміщували своїх військових у будівлі виправної колонії. Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура на своїй сторінці у Фейсбук. - Відходячи, окупанти розграбували приміщення колонії та лишили по собі низку слідів їх перебування - інформується в повідомленні.   Наразі вживаються заходи щодо встановлення свідків та потерпілих … читати далi

Закриття реєстрів, яке відбулося з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, негативно впливає на діяльність українців у багатьох сферах ділового життя, повідомляє аналітична система для аналізу ринків, ділової розвідки та розслідувань YouControl. В опитуванні, що проходило на початку листопада, взяли участь 1000 респондентів. Серед них: приватні підприємці, юристи, бухгалтери, фахівці … читати далi

Україна повернула ще 12 співвітчизників з полону окупантів, про це повідомив в своєму Telegram-каналі керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. "Нам вдалося звільнити 12 наших людей. Серед них - 4 бійців ВМС, двоє нацгвардійців, прикордонників, один з ТрО, а також троє цивільних - подружжя та чоловік, який вважався зниклим безвісти. Серед … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР