Менше жінок і аграрії замість підприємців: як змінювався склад Ренійської міськради за три скликання

05 січня 2021 р. 16:31

Рені гендер депутат

У січні 2016 року в рамках проєкту «Атестація депутатів місцевих рад», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» розповідала про депутатський корпус Ренійської міської ради VII скликання. Для наочності його порівнювали з Ренійським міською радою VI скликання. Якщо продовжити цю практику, то, разом з Ренійською міською радою VIII скликання, вийде «груповий портрет» вже не двох, а трьох скликань ренійських депутатів, який і пропонується до вашої уваги.

Почнемо з гендерного балансу. В раді VI скликання було 44% жінок і 56% чоловіків - майже порівну. У раді VII скликання ця рівновага змістилася в чоловічу сторону: 27% жінок і 73% чоловіків. У восьмому скликанні жінки дещо «відіграли» свої позиції, але все одно не дотягли до ситуації 2010 року - 35% проти 65%.

Наступний параметр оцінки - вік. Умовно скликання були поділені на категорії: до 35 років; від 35 до 60 років і старше 60 років. Вийшла наступна картина: за віковими категоріями депутати Ренійського міської ради VI скликання розподілялися так: до 35 років - 8% депутатів, від 35 до 60 років - 81%, старше 60 років - 11%. У раді VII скликання депутатів у віці до 35 років стало 23%, від 35 до 60 років - 77%, старше 60 років - не було жодного. Рада VIII скликання зберегла існуючу тенденцію, причому чисельність середньої вікової групи збільшилася до 88%. У той же час група до 35 років зменшилася до 4%, і знову з'явилася група старше 60 років - 8%. Якщо ж взяти такий показник, як середній вік, то в VI скликанні він був 46,9 років, в VII скликанні - 43,7, а у VIII скликанні - 51 рік. Виходить, Ренійська міськрада спочатку «помолодшала», а потім знову «подорослішала», причому досить різко.

Така характеристика як рівень освіти залишається практично незмінною. У Ренійській міській раді VI скликання депутатів із середньою технічною або базовою освітою було 17%, а з вищою - 83%. У раді VII скликання ці показники склали 19% і 81% відповідно. А в раді VIII скликання - так само 19% і 81% відповідно.

І, нарешті, розподіл депутатів за родом їх занять. В обох попередніх скликаннях (VI і VII) найчисельніші групи становили підприємці і службовці. Зауважимо, що до категорії службовців були включені як власне держслужбовці, так і ті, хто працював на державних підприємствах, таких як Ренійський морський порт або залізничний вузол. Таким чином, в обох скликаннях стабільно були представлені підприємці (бізнесмени) і службовці. Так само в обох скликаннях були присутні лікарі, пенсіонери і тимчасово безробітні. Питома вага лікарів, пенсіонерів та безробітних в обох скликаннях була відносно не великою, а крім того категорія тих, хто «тимчасово не працюєь» досить лукава.

Такі ж тенденції збереглися і в Ренійській міськраді VIII скликання. Як був один лікар серед депутатів попереднього скликання, так і в новому скликанні присутній один лікар. Правда, наприклад, раніше серед депутатів був один журналіст, а у новому скликанні таких немає. Стабільно в раді присутні керівники комунальних підприємств «Водоканалу» і ЖКС. А ось бізнесменів потіснили аграрії. Пов'язано це з тим, що до Ренійської міськради VII скликання входили тільки жителі міста Рені, а до ради VIII скликання, після утворення Ренійської об'єднаної громади, входять і жителі сіл. У результаті частка підприємців в складі депутатського корпусу знизилася з 38% до 23%. А частка аграріїв склала 15%.

І останній штрих, якого не було в портретах Ренійської міськради VI і VII скликань, - співвідношення «містян» і «селян» у раді VIII скликання. А воно таке, що в місті проживають 62% депутатів, а в семи селах громади - 38%. Крім того, самі села у новообраному депутатському корпусі представлені нерівномірно. Від сіл Долинське і Котловина - по три депутати, з Новосельського - два депутати. Села Орловка і Нагірне делегували по одному депутату, а Лиманське і Плавні в депутатському корпусі Ренійської міськради VIII скликання своїх представників не мають.

Нагадаємо, що у грудні Ренійська міськрада ухвалила шість програм, зокрема й соціально-економічного розвитку.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Жителі Роздільнянського району віком 37 та 42 років за попередньою змовою намагалися вивезти на автомобілі до сусідньої країни в обхід пунктів пропуску 27-річного одесита, аби він уникнув призиву. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Одеській області. На шляху до кордону чоловіків зупинили співробітники Державної прикордонної служби України … читати далi

Українське Дунайське пароплавство починає кампанію з перейменування флоту, змінюючи назви суден, які надавалися їм у радянські часи. Про це повідомив генеральний директор підприємства Дмитро Москаленко.  "Всі ви напевно знаєте, що флот нашого пароплавства збудований ще за часів СРСР. Судна, як правило, отримували назву російською. Буксири та теплоходи найчастіше називали на честь … читати далi

Плитка та козирок під'їзду обвалилися через дощ 16 серпня в будинку на вулиці Хуторській в Одесі. Про це повідомила мешканка будинку Ірина Чернієнко. "Наш під'їзд не вважали з самого початку аварійним, він придатний для проживання, крім фасаду та даху, в ньому більше нічого не збиралися робити. Я зрозуміла, що тепер … читати далi

Народні депутати Верховної Ради України ухвалили у першому читанні законопроєкт, яким пропонується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів та петард. Відповідний проєкт закону підтримали 250 обранців.  У законопроєкті пропонується заборонити проведення будь-яких заходів з використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин, за винятком сценічних піротехнічних виробів Т1 та Т2, феєрверків класу … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР