Для двох сіл Ренійської громади підняли тарифи на воду

24 червня 2021 р. 14:17

Рені міська рада

На засіданні виконавчого комітету Ренійської міської ради VIII скликання, яке відбулося 18 червня 2021 року було прийнято рішення про коригування тарифів на послуги з водопостачання в селах Лиманське і Долинське.

Ухваленню цього рішення передувала нетривала, але напружена історія. На черговій восьмій сесії Ренійської міськради, яка працювала з 14 по 16 квітня поточного року, після бурхливих і тривалих дебатів, було прийнято рішення № 134-VIII «Про затвердження програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійської міської територіальної громади». Цим рішенням передбачалася фінансова підтримка КП «Водоканал» (м. Рені) - 3 мільйони гривень, КП «Гарант» (с. Долинське) - 58 тисяч гривень і КП «Вікторія» (с. Лиманське) - 50 тисяч гривень. Доцільність виділення цих грошей викликало сумніви у ряду депутатів міськради. В ході суперечки міський голова Ігор Плєхов зауважив, що альтернативою виділення дотацій комунальним підприємствам є підвищення тарифів на послуги водопостачання для жителів Рені, Долинського та Лиманського.

Паралельно з роботою восьмої сесії на офіційному сайті міськради 15 квітня було опубліковано повідомлення КП «Вікторія» про підняття тарифу на воду в селі Лиманське для населення з 12 до 15 гривень за м куб. і для юридичних осіб з 17 до 20 гривень за м куб. А 26 квітня, так само на офіційному сайті міськради, було опубліковано оголошення КП «Гарант» про наміри переглянути тариф на централізоване водопостачання. Комунальне підприємство села Долинське мало намір переглянути тариф до рівня, що забезпечує підтримку якості надання послуг з водопостачання на території Ренійського міської ради на рівні нормативної, тобто забезпечує беззбиткову діяльність КП «Гарант». А для цього потрібно було встановити тарифи для всіх споживачів послуги водопостачання 15.00 гривень за 1 м куб. Необхідність підвищення тарифів на свої послуги обидва комунальні підприємства пояснювали двома причинами: зростанням тарифу на електроенергію і збільшенням мінімальної заробітної плати. Так, в повідомленні КП «Вікторія» говорилося, що діючий тариф на послуги водопостачання було встановлено рішенням виконкому Лиманської сільської ради №6 від 31 березня 2017 року. З тих пір розмір тарифу на електроенергію зріс з 2,0153 гривень за 1 кВт на годину до 3,48 гривень за 1 кВт на годину, тобто на 54,5%. У 2017-му році в тариф закладалася мінімальна заробітна плата в розмірі 3 тисяч 200 гривень. А відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить 6 тисяч гривень. Зростання на 53,6%.

На пленарному засіданні чергової десятої сесії Ренійської міськради, 27 травня поточного року, увазі депутатів була представлена ​​доповідь про фінансово-господарську діяльність КП «Водоканал» Ренійського міської ради за 2020 рік. Доповідачу, директору КП «Водоканал» Валерію Онищенко, серед інших було поставлено питання, чи допомогло його підприємству виділення 3 мільйонів гривень допомоги в рамках раніше прийнятої програми. Валерій Онищенко відповів, що поки його підприємство цих грошей не отримало. А в кінці довгого і бурхливого обговорення, в свою чергу, поставив депутатів перед дилемою - для забезпечення подальшої роботи його підприємства треба або підвищувати тарифи на водопостачання, водовідведення та вивіз твердих побутових відходів, або дотувати роботу «Водоканалу» з бюджету Ренійської громади.

Якщо з КП «Водоканал» проблема тарифів залишається поки в «підвішеному стані», то з КП «Вікторія» і КП «Гарант» все визначилося. 18 червня 2021 року виконавчий комітет Ренійської міськради прийняв рішення № 95 і № 96, опубліковані на офіційному сайті міськради, з однаковим формулюванням: «Скорегувати тариф на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам села Лиманське (Долінське) комунальним підприємством «Вікторія» («Гарант») Ренійської міської ради - 15,00 грн. за 1 куб. м. Нові тарифи вступають в дію з 1 липня поточного року.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

За перше півріччя 2021 року сталося 53 випадки переслідування активістів, які зафіксував Центр прав людини ZMINA на підконтрольній Україні території. З них 21 випадок стався у другому кварталі року.  Дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова звертає увагу, що цьогоріч активістів стали частіше переслідувати – у 2020 році за цей період правозахисники зафіксували 50 інцидентів тиску. Київ залишається … читати далi

28 липня Одеської міська ради ухвалила рішення надати дозвіл Управлінню державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Люстдорфській дорозі, 55. Позитивному голосуванню депутатського корпусу передували довгі дебати. Адже раніше Держспецзв'язку через суд повернула собі ту частину зазначеної ділянки, на яку претендувала міська влада. 23 червня Господарський суд Одеської області задовільнив позов Спеціалізованої прокуратури … читати далi

В Одеській області створять Національний природний парк «Куяльницький». Таке рішення було прийнято на засіданні Кабміну 28 липня. Статус природного парку має забезпечити збереження, відтворення та ефективне використання природних комплексів й об’єктів у басейні Куяльницького лиману, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Нацпарк створять на території … читати далi

Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту. Міський голова Геннадій Труханов розповів, що зустрічався з дружиною Михайла Жванецького Наталею, яка зробила пропозицію побудувати музей в його квартирі в Одесі на Старопортофранківській. Депутати підтримали створення комунальної установи, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР