Для двох сіл Ренійської громади підняли тарифи на воду

24 червня 2021 р. 14:17

Рені міська рада

На засіданні виконавчого комітету Ренійської міської ради VIII скликання, яке відбулося 18 червня 2021 року було прийнято рішення про коригування тарифів на послуги з водопостачання в селах Лиманське і Долинське.

Ухваленню цього рішення передувала нетривала, але напружена історія. На черговій восьмій сесії Ренійської міськради, яка працювала з 14 по 16 квітня поточного року, після бурхливих і тривалих дебатів, було прийнято рішення № 134-VIII «Про затвердження програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ренійської міської територіальної громади». Цим рішенням передбачалася фінансова підтримка КП «Водоканал» (м. Рені) - 3 мільйони гривень, КП «Гарант» (с. Долинське) - 58 тисяч гривень і КП «Вікторія» (с. Лиманське) - 50 тисяч гривень. Доцільність виділення цих грошей викликало сумніви у ряду депутатів міськради. В ході суперечки міський голова Ігор Плєхов зауважив, що альтернативою виділення дотацій комунальним підприємствам є підвищення тарифів на послуги водопостачання для жителів Рені, Долинського та Лиманського.

Паралельно з роботою восьмої сесії на офіційному сайті міськради 15 квітня було опубліковано повідомлення КП «Вікторія» про підняття тарифу на воду в селі Лиманське для населення з 12 до 15 гривень за м куб. і для юридичних осіб з 17 до 20 гривень за м куб. А 26 квітня, так само на офіційному сайті міськради, було опубліковано оголошення КП «Гарант» про наміри переглянути тариф на централізоване водопостачання. Комунальне підприємство села Долинське мало намір переглянути тариф до рівня, що забезпечує підтримку якості надання послуг з водопостачання на території Ренійського міської ради на рівні нормативної, тобто забезпечує беззбиткову діяльність КП «Гарант». А для цього потрібно було встановити тарифи для всіх споживачів послуги водопостачання 15.00 гривень за 1 м куб. Необхідність підвищення тарифів на свої послуги обидва комунальні підприємства пояснювали двома причинами: зростанням тарифу на електроенергію і збільшенням мінімальної заробітної плати. Так, в повідомленні КП «Вікторія» говорилося, що діючий тариф на послуги водопостачання було встановлено рішенням виконкому Лиманської сільської ради №6 від 31 березня 2017 року. З тих пір розмір тарифу на електроенергію зріс з 2,0153 гривень за 1 кВт на годину до 3,48 гривень за 1 кВт на годину, тобто на 54,5%. У 2017-му році в тариф закладалася мінімальна заробітна плата в розмірі 3 тисяч 200 гривень. А відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить 6 тисяч гривень. Зростання на 53,6%.

На пленарному засіданні чергової десятої сесії Ренійської міськради, 27 травня поточного року, увазі депутатів була представлена ​​доповідь про фінансово-господарську діяльність КП «Водоканал» Ренійського міської ради за 2020 рік. Доповідачу, директору КП «Водоканал» Валерію Онищенко, серед інших було поставлено питання, чи допомогло його підприємству виділення 3 мільйонів гривень допомоги в рамках раніше прийнятої програми. Валерій Онищенко відповів, що поки його підприємство цих грошей не отримало. А в кінці довгого і бурхливого обговорення, в свою чергу, поставив депутатів перед дилемою - для забезпечення подальшої роботи його підприємства треба або підвищувати тарифи на водопостачання, водовідведення та вивіз твердих побутових відходів, або дотувати роботу «Водоканалу» з бюджету Ренійської громади.

Якщо з КП «Водоканал» проблема тарифів залишається поки в «підвішеному стані», то з КП «Вікторія» і КП «Гарант» все визначилося. 18 червня 2021 року виконавчий комітет Ренійської міськради прийняв рішення № 95 і № 96, опубліковані на офіційному сайті міськради, з однаковим формулюванням: «Скорегувати тариф на послугу з водопостачання, яка надається всім споживачам села Лиманське (Долінське) комунальним підприємством «Вікторія» («Гарант») Ренійської міської ради - 15,00 грн. за 1 куб. м. Нові тарифи вступають в дію з 1 липня поточного року.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

На засіданні постійної комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями було порушене питання щодо дітей, які не мешкають на  території Одеси, але навчаються в освітніх закладах міста.  Нагадаємо, ця проблема є нагальною для обласного центру. Ще у квітні директорка департаменту освіти та науки ОМР Олена Буйневич оприлюднила таку інформацію: агенції нерухомості … читати далi

Жоден з шести фігурантів справи НАБУ щодо функціонування злочинної організації в Одесі, яким суд обрав запобіжний захід, не вніс застави. Про таке повідомили у ВАКС, повідомило "Суспільне". У відомстві зазначили, що станом на 21 жовтня ніхто з учасників, яким обрали запобіжний захід у вигляді певної застави, не вніс її у відведені … читати далi

Державне підприємство "Служба місцевих автодоріг України"  провело тендер для обрання компанії, якій заплатіть за капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Старі Шомполи-Доброслав-Кордон-Пшонянове. Відповідна інформація оприлюднена в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон відбувся 20 жовтня, і в ньому взяли участь чотири компанії: ТОВ "Давідшин", ТОВ "Березівкаагрошляхбуд",ТОВ "Юг Строй Компані" та ТОВ "Ростдорстрой".  … читати далi

П'ятий апеляційний адміністративний суд задовільнив апеляційні скарги дачно-будівельного кооперативу «Трудовий відпочинок» та департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду щодо будівництва апартаментів La Mer на 13-й станції Великого Фонтану.  Окружний суд став установою першої інстанції у розгляді позову дочірнього підприємства «Інтергал-Буд» ТОВ «Фірма «Інтергал» до департаменту архітектури та містобудування Одеської … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР