Де та як жителі Ренійської громади можуть познайомитися зі своїми депутатами

Прийнята на сьогоднішній день в нашій країні демократична система управління передбачає, вибори народом депутатів, які потім представляють його інтереси в радах різного рівня.

При цьому передбачається, що виборці активно «керують» своїми обранцями, даючи їм накази, звертаючись до них з проханнями та вимогами. Для цього громадяни, як мінімум повинні знати, кого вони обрали, і, відповідно, до кого можуть звернутися. На жаль, в реальності картина далека від викладеного ідеалу.

Наприклад, в Ренійської громаді проблема «незнайомства» депутатів і жителів громади регулярно проявляється в тому чи іншому контексті. Свіжий приклад, 10, 15 і 25 січня городяни провели перед будівлею міськради «тарифні» мітинги. На них були висунуті претензії не лише до уряду, але і до депутатів міськради. Люди обурювалися тим, що останні до них не вийшли і не вислухали їхні вимоги. При цьому питання журналістів місцевих ЗМІ, які працювали на мітингу, кого з депутатів вони знають, поставили розгніваних громадян в глухий кут. Вони не змогли назвати жодного прізвища. Не знаючи своїх обранців, виборці так само не знають, чим вони займаються. Коментуючи ситуацію з тими ж мітингами, міський голова Ігор Плехов навів приклади зі свого особистого досвіду спілкування з виборцями. За його словами, люди всерйоз упевнені, що депутати міської ради, за виконання своїх обов'язків отримують зарплату. А робота ця полягає лише в тому, щоб прийти на сесію і проголосувати за або проти прийняття якихось рішень.

Не можна сказати, щоб про роботу депутатів Ренійського міської ради ніхто нічого і ніде не розповідав. Цим активно займаються згадані вже журналісти. У місцевих, регіональних та обласних газетах регулярно публікуються матеріали на цю тему. Але, вочевидь, цього не достатньо. Постає питання, де виборець може ознайомитися зі своїм депутатом, або, для початку, хоча б дізнатися, хто він, його обранець?

У Ренійської міської ради існує і працює офіційний сайт. На ньому розміщений список депутатів нинішнього скликання міськради з короткими біографічними даними. Що стосується біографій депутатів, то вони дуже короткі. Хоча для такої громади, як Ренійська це не є проблемою. Значно важливіше те, що на тому ж сайті опубліковано графік прийому, в якому майже всі депутати, окрім одного, вказали номери своїх телефонів.

Соціальні мережі, з метою висвітлення своєї роботи, використовують тільки два депутата Ренійської міськради з двадцяти шести. Регулярно такі матеріали на своїй сторінці публікує секретар міської ради Оксана Єфименко. І два - три рази на місяць це робить депутат Валерій Бабер. Сторінки інших депутатів в соцмережах або доступні тільки для обмеженого кола осіб, або їх не вдалося виявити взагалі.

Ініціативу по ознайомленню виборців з їх обранцями, як мінімум в селах, проявив міський голова Ігор Плехов. Він практикує виїзні прийоми, і в ці поїздки бере з собою депутатів міськради. Депутати не тільки їздять разом з міським головою, але ведуть разом з ним прийом громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР