Де та як жителі Ренійської громади можуть познайомитися зі своїми депутатами

Прийнята на сьогоднішній день в нашій країні демократична система управління передбачає, вибори народом депутатів, які потім представляють його інтереси в радах різного рівня.

При цьому передбачається, що виборці активно «керують» своїми обранцями, даючи їм накази, звертаючись до них з проханнями та вимогами. Для цього громадяни, як мінімум повинні знати, кого вони обрали, і, відповідно, до кого можуть звернутися. На жаль, в реальності картина далека від викладеного ідеалу.

Наприклад, в Ренійської громаді проблема «незнайомства» депутатів і жителів громади регулярно проявляється в тому чи іншому контексті. Свіжий приклад, 10, 15 і 25 січня городяни провели перед будівлею міськради «тарифні» мітинги. На них були висунуті претензії не лише до уряду, але і до депутатів міськради. Люди обурювалися тим, що останні до них не вийшли і не вислухали їхні вимоги. При цьому питання журналістів місцевих ЗМІ, які працювали на мітингу, кого з депутатів вони знають, поставили розгніваних громадян в глухий кут. Вони не змогли назвати жодного прізвища. Не знаючи своїх обранців, виборці так само не знають, чим вони займаються. Коментуючи ситуацію з тими ж мітингами, міський голова Ігор Плехов навів приклади зі свого особистого досвіду спілкування з виборцями. За його словами, люди всерйоз упевнені, що депутати міської ради, за виконання своїх обов'язків отримують зарплату. А робота ця полягає лише в тому, щоб прийти на сесію і проголосувати за або проти прийняття якихось рішень.

Не можна сказати, щоб про роботу депутатів Ренійського міської ради ніхто нічого і ніде не розповідав. Цим активно займаються згадані вже журналісти. У місцевих, регіональних та обласних газетах регулярно публікуються матеріали на цю тему. Але, вочевидь, цього не достатньо. Постає питання, де виборець може ознайомитися зі своїм депутатом, або, для початку, хоча б дізнатися, хто він, його обранець?

У Ренійської міської ради існує і працює офіційний сайт. На ньому розміщений список депутатів нинішнього скликання міськради з короткими біографічними даними. Що стосується біографій депутатів, то вони дуже короткі. Хоча для такої громади, як Ренійська це не є проблемою. Значно важливіше те, що на тому ж сайті опубліковано графік прийому, в якому майже всі депутати, окрім одного, вказали номери своїх телефонів.

Соціальні мережі, з метою висвітлення своєї роботи, використовують тільки два депутата Ренійської міськради з двадцяти шести. Регулярно такі матеріали на своїй сторінці публікує секретар міської ради Оксана Єфименко. І два - три рази на місяць це робить депутат Валерій Бабер. Сторінки інших депутатів в соцмережах або доступні тільки для обмеженого кола осіб, або їх не вдалося виявити взагалі.

Ініціативу по ознайомленню виборців з їх обранцями, як мінімум в селах, проявив міський голова Ігор Плехов. Він практикує виїзні прийоми, і в ці поїздки бере з собою депутатів міськради. Депутати не тільки їздять разом з міським головою, але ведуть разом з ним прийом громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Кількість нарахованих медиками випадків COVID-19 в Одеській області за добу 15 жовтня сягнула 1 тисячі 321, а летальних випадків зафіксували 14.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.  Тобто летальних випадків на два менше ніж позаминулої доби, але нових випадків на 568 більше ніж зафіксовано за 14 жовтня.  Загалом в … читати далi

Міністерство освіти та науки України повідомило про схвалення Урядом проєкту нової редакції закону «Про дошкільну освіту».  «Документом насамперед МОН пропонує запровадити інтернатуру для молодих фахівців сфери дошкілля, реалізувати принцип «гроші ходять за дитиною», втілити в життя академічну автономію закладів дошкільної освіти та упорядкувати їхню типологію. Упевнений, що спільними зусиллями, за підтримки … читати далi

За сто днів ринку землі було підписано 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів вартістю майже 44 тисячі грн/га. Такі результати озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.  А вже станом на 13 жовтня за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України було зареєстровано 29 тис. 493 земельні угоди. Подали заяви … читати далi

З 18 жовтня в "червону" зону адаптивного карантину переходять чотири області України у зв'язку зі зростанням показників захворюваності на COVID-19. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Тож до "червоної" зони потрапили: Запорізька, Одеська, Донецька, Дніпропетровська області. Нагадаємо, Одещина вибула … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР