Бюджет Ренійської громади на 2022 рік ухвалено у розмірі 354 мільйонів

25 грудня 2021 р. 19:12

Рені бюджет

24 грудня 2022 року на пленарному засіданні чергової дев'ятнадцятої сесії Ренійської міської ради VIII скликання було ухвалено сорок одне рішення. Серед них два головні: програма соціально-економічного розвитку та бюджет Ренійської громади на 2022 рік.

Законодавство України вимагає, щоб місцеві бюджети були збалансовані, тобто дефіцит бюджету не допускається. Тому й дохідна та видаткова частини бюджету Ренійської громади на 2022 рік прийнято у розмірі 354 мільйони 509 тисяч гривень.

Дохідна частина бюджету громади, у свою чергу, умовно поділяється на ті, що будуть отримані у вигляді трансфертів та ті, що будуть отримані від податків, зборів та інших джерел. Частка трансфертів у загальному обсязі бюджету планується у розмірі 147 мільйонів 517 тисяч гривень, або майже 42% від загального обсягу бюджетних коштів.

На податки, збори та інші джерела відповідно доводиться трохи більше 58%, або 206 мільйонів 992 тисячі гривень. Як і раніше, основними податками, що забезпечують наповнення бюджету, залишаються: плата за землю, податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. Якщо виходити із цифри «власного заробітку» Ренійської громади у 206 мільйонів 992 тисячі гривень, то на їхню частку припадає 94% усіх надходжень до бюджету.

Як і раніше, місця на цьому «п'єдесталі пошани» розподіляються таким чином: податок на землю 101 мільйон 276 тисяч гривень (49%), прибутковий податок 75 мільйонів 850 тисяч гривень (36,5%) і єдиний податок 17 мільйонів 570 тисяч гривень (8,5%).

На які потреби будуть витрачатися отримані доходи, можна описати двома способами. Спосіб перший, це скільки і на які «галузі» життєдіяльності Ренійської громади буде витрачено:

  • На освіту 246 мільйонів 243 тисячі гривень або 69% від усієї суми видаткової частини бюджету (354 мільйони 509 тисяч гривень).
  • На житлово-комунальне господарство – 26 мільйонів 581 тисячу гривень, або 7,5%.
  • На державне управління (зміст виконавчих органів міськради) – 25 мільйонів 330 тисяч гривень, або 7,1%.
  • На культуру та мистецтво – 15 мільйонів 541 тисячу гривень, або 4,4%.
  • На соціальний захист та соціальне забезпечення – 9 мільйонів 284 тисячі гривень, або 2,6%.
  • На охорону здоров'я – 6 мільйонів 725 тисяч гривень, або 1,9%.
  • На фізичну культуру – 2 мільйони 795 тисяч гривень, або 0,8%.

Спосіб другий, розподіл витрат за так званими статтями витрат тих самих установ та організацій освіти, охорони здоров'я, культури та інших. Спільними для всіх є дві статті видатків: заробітна плата та оплата комунальних послуг, насамперед енергоносіїв. Витрати на заробітну плату з нарахуваннями працівникам згаданих установ та організацій плануються у розмірі 259 мільйонів 54 тисячі гривень, або 73% від усієї видаткової частини бюджету. Оплата енергоносіїв та інших комунальних послуг "з'їсть" 35 мільйонів 714 тисяч гривень, або 10%.

У «великому» бюджеті, з його дохідною та видатковою частинами, є ще таке поняття, як бюджет розвитку. Це кошти, за рахунок яких виробляється будівництво чи капітальний ремонт доріг, водопроводів, дахів громадських будинків та багатоквартирних будинків, тротуарів та іншого.

У загальному бюджеті Ренійської громади на 2022 рік бюджет розвитку планується у розмірі 17 мільйонів 72 тисячі гривень. Але вже другий рік поспіль у рішенні про ухвалення бюджету не наводиться перелік об'єктів, на будівництво чи капітальний ремонт яких планується витратити ці гроші. Пов'язано це з тим, що найближчим часом можуть бути внесені зміни до податкового законодавства щодо зменшення ставок податку на землю для деяких державних підприємств, наприклад, для підприємств залізничного транспорту. Таке вже траплялося у 2018 році, коли Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову, за якою ці підприємства сплачували лише 25% податку на землю. В результаті у бюджеті міста Рені утворилася відчутна дірка, і міськраді довелося відмовитися від фінансування низки проєктів. У 2022 році цілком можливе повторення цієї ситуації. Тому коли у січні – лютому наступного року питання із внесенням чи не внесенням змін до Податкового Кодексу вирішиться, тоді й розподілятимуть гроші «по об'єктах», якщо буде, що розподіляти.

І, на завершення, екскурс у недалеке минуле. Також 24 грудня, але 2019 року, Ренійська міська рада VII скликання на своєму пленарному засіданні затвердила бюджет міста Рені на 2020 рік. Тоді за планованого загального обсягу бюджету в 90 мільйонів 83 тисячі гривень бюджет розвитку, з конкретним розписом по об'єктах, становив 35 мільйонів 540 тисяч гривень. Після проведення адміністративно-територіальної реформи та об'єднання міста Рені та семи сіл колишнього Ренійського району в єдину територіальну громаду, як уже зазначалося вище, бюджет громади планується у розмірі 354 мільйони 509 тисяч гривень, а бюджет розвитку, з застереженнями та без розпису об'єктів, у розмірі 17 мільйонів 72 тисячі гривень.

Нагадаємо, депутати Ренійської міської ради VIII скликання 13 грудня провели позачергову вісімнадцяту сесію. Порядок денний складався з двох проєктів рішень: про внесення змін до бюджету Ренійської громади на 2021 рік та до програми соціально-економічного розвитку на 2021 рік.

Міський голова Ігор Плехов попередив депутатів, що наступна чергова сесія відбудеться 24 грудня, та явку на неї потрібно забезпечити стовідсоткову. Ця вимога обумовлена ​​тим, що на майбутній сесії має бути прийнято низку важливих рішень, серед яких бюджет Ренійської громади на 2022 рік.

Нагадаємо, усі пленарні засідання сесій відвідали чотири депутати Ренійської міської ради.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР