ОДА розпочинає роботу з формування нового складу громадської ради

13 вересня 2020 р. 14:00

ОДА

Одеська обласна державна адміністрація розпочинає роботу з формування нового складу громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації.

Про це повідомляється на сайті ОДА.

Формувати склад громадської ради будуть рейтинговим голосуванням на установчих зборах, які орієнтовно відбудуться 26 жовтня 2020 року о 14:00 в адміністративній будівлі № 2 Одеської обласної ради за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, поверх 2, актова зала.

Кількісний склад громадської ради, визначений ініціативною групою, становить 35 членів (протокол засідання ініціативної групи від 28 серпня 2020 року № 1). Учасниками установчих зборів є кандидати до складу громадської ради, які допускаються до зборів після пред’явлення ними документа, що посвідчує особу. Рейтингове голосування здійснюється шляхом письмового заповнення учасником установчих зборів бюлетенів для голосування, виготовлення яких забезпечується облдержадміністрацією.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники таких інститутів громадянського суспільства: громадські об’єднання, релігійні, благодійні організації, творчі спілки, професійні спілки та їх об’єднання, асоціації, організації роботодавців та їх об’єднання, засоби масової інформації, які зареєстровані в установленому порядку.

До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування.

Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява, складена у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства. Задля запобігання поширення коронавірусу заяви та інші документи подаються тільки в електронному вигляді.

Приймання заяв для участі в установчих зборах припиняється 25 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що за 2019 рік Громадською радою при ОДА порушувалися питання різних сфер життєдіяльності, підготовлено 57 звернень та запитів за спрямуванням до голови ОДА, голови обласної ради, народних депутатів України, КМУ, Президента України тощо. 

Рейтингове голосування на установчих зборах є способом формування складу громадської ради відповідно до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 21 серпня 2020 року № 568/од-2020 «Про утворення ініціативної групи з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації».

Найпоширенішим варіантом участі громадян у формуванні державної політики такої участі є громадські ради, створені при міністерствах та інших органах виконавчої влади, наприклад місцевих державних адміністраціях.

Перші громадські ради створювалися ще на початку 2000-х років, але процес рідко супроводжувався системністю та прозорістю. Чинний порядок створення та діяльності громадських рад централізовано визначили постановою Кабміну від 3 листопада 2010 року, яка містить зокрема Типове положення про громадську раду. Після 2014 року старі громадські ради розпустили окремо виданою постановою Кабміну, а склад нових обмежили 35 членами. В грудні 2018 року Міністерство юстиції України запропонувало нову редакцію документу.

Натхненний приклад: як працюють громадські ради у Нідерландах.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та команда підтримки реформ Мінінфраструктури (RST) 28 вересня провели зустріч у форматі «держава-to-бізнес» під гаслом – «Інвестиції мають значення», де повідомили, які порти прагнуть віддати в концесію, а які приватизувати. У своєму виступі Голова Наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Гайдуцький зазначив, що наразі … читати далi

Коммунальное предприятие «Горзелентрест» объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за озеленение объектов благоустройства Одессы. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, речь идет о высадке: 1 тысячи 945 зеленых насаждений в Греческом парке, 412 штук в сквере у здания Одесской областной администрации, 1 тысячи 367 насаждений возле колоннады, 754 штуки в парке … читати далi

Управление капитального строительства Южненского городского совета провело тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за капремонт автоматической системы противопожарной защиты в здании коммунальной собственности по улице Строителей. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион состоялся 1 октября и в нем участвовали две компании: общество с ограниченной ответственностью «Центр безопасности «Топаз»» и общество … читати далi

Судове засідання у справі міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо «Краяну» Апеляційна палата Антикорсуду втретє відклала, оскільки не з’явились адвокат Тарас Пошиванюк та обинувачена оцінщиця Галина Богданова.  «Можливо я не помітив, але з тих документів Богданової вбачається, що вона зверталась за медичною допомогу десятого вересня і сьогодні. Проте я не побачив, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР