ОДА розпочинає роботу з формування нового складу громадської ради

13 вересня 2020 р. 14:00

ОДА

Одеська обласна державна адміністрація розпочинає роботу з формування нового складу громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації.

Про це повідомляється на сайті ОДА.

Формувати склад громадської ради будуть рейтинговим голосуванням на установчих зборах, які орієнтовно відбудуться 26 жовтня 2020 року о 14:00 в адміністративній будівлі № 2 Одеської обласної ради за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, поверх 2, актова зала.

Кількісний склад громадської ради, визначений ініціативною групою, становить 35 членів (протокол засідання ініціативної групи від 28 серпня 2020 року № 1). Учасниками установчих зборів є кандидати до складу громадської ради, які допускаються до зборів після пред’явлення ними документа, що посвідчує особу. Рейтингове голосування здійснюється шляхом письмового заповнення учасником установчих зборів бюлетенів для голосування, виготовлення яких забезпечується облдержадміністрацією.

До складу громадської ради можуть бути обрані представники таких інститутів громадянського суспільства: громадські об’єднання, релігійні, благодійні організації, творчі спілки, професійні спілки та їх об’єднання, асоціації, організації роботодавців та їх об’єднання, засоби масової інформації, які зареєстровані в установленому порядку.

До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування.

Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява, складена у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства. Задля запобігання поширення коронавірусу заяви та інші документи подаються тільки в електронному вигляді.

Приймання заяв для участі в установчих зборах припиняється 25 вересня 2020 року.

Нагадаємо, що за 2019 рік Громадською радою при ОДА порушувалися питання різних сфер життєдіяльності, підготовлено 57 звернень та запитів за спрямуванням до голови ОДА, голови обласної ради, народних депутатів України, КМУ, Президента України тощо. 

Рейтингове голосування на установчих зборах є способом формування складу громадської ради відповідно до розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 21 серпня 2020 року № 568/од-2020 «Про утворення ініціативної групи з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації».

Найпоширенішим варіантом участі громадян у формуванні державної політики такої участі є громадські ради, створені при міністерствах та інших органах виконавчої влади, наприклад місцевих державних адміністраціях.

Перші громадські ради створювалися ще на початку 2000-х років, але процес рідко супроводжувався системністю та прозорістю. Чинний порядок створення та діяльності громадських рад централізовано визначили постановою Кабміну від 3 листопада 2010 року, яка містить зокрема Типове положення про громадську раду. Після 2014 року старі громадські ради розпустили окремо виданою постановою Кабміну, а склад нових обмежили 35 членами. В грудні 2018 року Міністерство юстиції України запропонувало нову редакцію документу.

Натхненний приклад: як працюють громадські ради у Нідерландах.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Рух автомобільного транспорту на 229 кілометрі автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені (на м. Бухарест) буде перекрито з 8:00 12 травня до 17:00 15 травня. Про це повідомила Служба автомобільних доріг України в Одеській області.  Перекриття руху відбудеться у зв’язку з виконанням виробничим підрозділом Одеської залізниці «Ренійської дистанції колії» капітального ремонту на залізничному переїзді, який … читати далi

Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зупинило будівництво кафе за адресою: пляж Аркадія, 3-Б.  Про це повідомив, начальник управління Олександр Авдєєв.  За його словами, кафе загальною площею в 1 тис. 332,6 квадратних метрів на праві приватної власності належить трьом приватним особам, які здали його в оренду підприємцю. "Той без жодних дозвільних … читати далi

Мешканці українських мільйонників оцінили свої міста на трійку, але Львів виділився найбільшою середньою оцінкою. Дніпрян турбує забрудненість міста та страх пізно повертатися додому, а одеситів — ситуація з дорогами — ці міста отримали найнижчі оцінки за критеріями чистоти, безпеки та транспорту. Сервіс OLX Нерухомість поділився результатами опитування понад 15 тисяч … читати далi

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Наразі він запроваджений до 30 червня. Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв'ю РБК-Україна. "Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом'якшення", … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР