Блокування трибуни та бійки: як пройшла перша сесія Одеської облради

05 грудня 2020 р. 09:52

Одеська обласна рада

Засідання мало розпочатися вчора об 11 годині, але депутати від трьох політичних сил: партія "За майбутнє", "Опозиційна платформа - За життя" та партія Шарія, заблокували трибуну президіуму та вимагали реєстрації дев'яти кандидатів в депутати від партії "За майбутнє".

Сесію не могли розпочати 12 годин. За час блокування народні обранці вчиняли бійки, зламали двері та стіл у сесійній залі. Одній з депутаток стало погано та в залі з'явилися працівники швидкої. Розблокувати трибуну намагалася поліція, але безуспішно. Врешті-решт, о 23:25, було зареєстровано 84 депутати, відбувся кворум і розпочалося засідання.

Електронна система голосування теж не працювала, тому голосувати депутатам прийшлося по-старому - підняттям карток.

Лічильна комісія провела перше засідання. Головою обрано Марата Корольова, секретарем - Юлію Чухало.

Головою облради обрано Григорія Діденко, за нього віддали голоси 44 депутати. За Вадима Шкаровського - 40.

Після обрання голови було оголошено перерву, яка розтягнулася майже на годину, під час якої відбувся закритий розподіл комісій облради. ОПЗЖ, "За майбутнє" та Партія Шарія не погодилися з результатом поділу, тоді Сергій Гриневецький запропонував дати опозиції посаду заступника облради та 7 комісій. 

Голова облради запропонував на посаду першого заступника Олега Радковського, якого в наслідок і обрали - за нього проголосували 44 депутати. 

Григорій Діденко запропонував створити 15 постійних комісій та обрати їх голів. Всі голови - від 4 партій, які створили коаліцію. Рішення приймали без обговорення та без фізичного підняття рук, за фактом наявності депутатів та відсутності тих, хто проти чи утримався. Але в результаті рішення було прийнято з правкою, про те що частину комісій (7 з 15) доформують після консультацій з опозицією. Також їм буде запропоновано посаду заступника голови ради.

О 04:20 сесію було закрито. Це була одна з найдовших сесій облради в історії.

Як відбувалося засідання облради також можна побачити через об'єктив кореспондента ІзбірКому у фотогалереї та в традиційній онлайн-трансляції.

Нагадаємо, Одеська обласна територіальна виборча комісія ухвалила дві постанови про реєстрацію депутатів Одеської обласної ради, згідно з якими зареєстровано 71 депутата з 84.

Також ТВК своїми постановами визнала відмови від депутатських мандатів від 11 новообраних депутатів ради

За результатами голосування на виборах депутатів Одеської обласної ради 5% бар’єр подолали місцеві осередки семи політичних партій. Найбільшу кількість мандатів в оновленому складі отримала регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» – 24.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Частка доходів місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України (без урахування трансфертів) зросла на 4 відсотки за період з 2015 по 2020 роки. Відповідні дані викладені у моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року, який оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України. У січні - лютому 2021 року сума власних доходів місцевих бюджетів … читати далi

Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер для обрання підрядника якому сплатять за капітальний ремонт спортивного залу та приміщень ОЗОШ №122. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro. Школа знаходиться на вулиці Старопортофранківська, 45. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 6 мільйонів 916,6 тисяч гривень має відбутися 27 квітня.  Компанія-переможець повинна … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України планує на початку літа відкрити в містах-мільйонниках великі вакцинні Центри для вакцинації від COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, зазначає "Іnterfax-Україна".  "У містах-мільйонниках ми хочемо зробити великі вакцинальні центри - Київ, Львів, Харків, Запоріжжя. У таких містах вони можуть … читати далi

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг децентралізації станом на 9 квітня 2021 року. Один з нових критеріїв моніторингу – розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %). … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР