Блокування трибуни та бійки: як пройшла перша сесія Одеської облради

05 грудня 2020 р. 09:52

Одеська обласна рада

Засідання мало розпочатися вчора об 11 годині, але депутати від трьох політичних сил: партія "За майбутнє", "Опозиційна платформа - За життя" та партія Шарія, заблокували трибуну президіуму та вимагали реєстрації дев'яти кандидатів в депутати від партії "За майбутнє".

Сесію не могли розпочати 12 годин. За час блокування народні обранці вчиняли бійки, зламали двері та стіл у сесійній залі. Одній з депутаток стало погано та в залі з'явилися працівники швидкої. Розблокувати трибуну намагалася поліція, але безуспішно. Врешті-решт, о 23:25, було зареєстровано 84 депутати, відбувся кворум і розпочалося засідання.

Електронна система голосування теж не працювала, тому голосувати депутатам прийшлося по-старому - підняттям карток.

Лічильна комісія провела перше засідання. Головою обрано Марата Корольова, секретарем - Юлію Чухало.

Головою облради обрано Григорія Діденко, за нього віддали голоси 44 депутати. За Вадима Шкаровського - 40.

Після обрання голови було оголошено перерву, яка розтягнулася майже на годину, під час якої відбувся закритий розподіл комісій облради. ОПЗЖ, "За майбутнє" та Партія Шарія не погодилися з результатом поділу, тоді Сергій Гриневецький запропонував дати опозиції посаду заступника облради та 7 комісій. 

Голова облради запропонував на посаду першого заступника Олега Радковського, якого в наслідок і обрали - за нього проголосували 44 депутати. 

Григорій Діденко запропонував створити 15 постійних комісій та обрати їх голів. Всі голови - від 4 партій, які створили коаліцію. Рішення приймали без обговорення та без фізичного підняття рук, за фактом наявності депутатів та відсутності тих, хто проти чи утримався. Але в результаті рішення було прийнято з правкою, про те що частину комісій (7 з 15) доформують після консультацій з опозицією. Також їм буде запропоновано посаду заступника голови ради.

О 04:20 сесію було закрито. Це була одна з найдовших сесій облради в історії.

Як відбувалося засідання облради також можна побачити через об'єктив кореспондента ІзбірКому у фотогалереї та в традиційній онлайн-трансляції.

Нагадаємо, Одеська обласна територіальна виборча комісія ухвалила дві постанови про реєстрацію депутатів Одеської обласної ради, згідно з якими зареєстровано 71 депутата з 84.

Також ТВК своїми постановами визнала відмови від депутатських мандатів від 11 новообраних депутатів ради

За результатами голосування на виборах депутатів Одеської обласної ради 5% бар’єр подолали місцеві осередки семи політичних партій. Найбільшу кількість мандатів в оновленому складі отримала регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» – 24.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Депутати Ренійського міської ради під час чергової п'ятнадцятої сесії, серед інших, ухвалили рішення про збільшення фінансування програми «Соціальний захист дітей і сімей Ренійського міської територіальної громади» на 11 тисяч 800 гривень за рахунок вільного залишку коштів загального фонду бюджету Ренійського громади на 2021 рік. Як повідомляє кореспондент ІзбірКому, ці гроші призначені для … читати далi

Кількість нарахованих медиками випадків COVID-19 в Одеській області за добу 15 жовтня сягнула 1 тисячі 321, а летальних випадків зафіксували 14.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.  Тобто летальних випадків на два менше ніж позаминулої доби, але нових випадків на 568 більше ніж зафіксовано за 14 жовтня.  Загалом в … читати далi

Міністерство освіти та науки України повідомило про схвалення Урядом проєкту нової редакції закону «Про дошкільну освіту».  «Документом насамперед МОН пропонує запровадити інтернатуру для молодих фахівців сфери дошкілля, реалізувати принцип «гроші ходять за дитиною», втілити в життя академічну автономію закладів дошкільної освіти та упорядкувати їхню типологію. Упевнений, що спільними зусиллями, за підтримки … читати далi

За сто днів ринку землі було підписано 28 тисяч угод на 70 тисяч гектарів вартістю майже 44 тисячі грн/га. Такі результати озвучив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.  А вже станом на 13 жовтня за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України було зареєстровано 29 тис. 493 земельні угоди. Подали заяви … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР