Блокування трибуни та бійки: як пройшла перша сесія Одеської облради

05 грудня 2020 р. 09:52

Одеська обласна рада

Засідання мало розпочатися вчора об 11 годині, але депутати від трьох політичних сил: партія "За майбутнє", "Опозиційна платформа - За життя" та партія Шарія, заблокували трибуну президіуму та вимагали реєстрації дев'яти кандидатів в депутати від партії "За майбутнє".

Сесію не могли розпочати 12 годин. За час блокування народні обранці вчиняли бійки, зламали двері та стіл у сесійній залі. Одній з депутаток стало погано та в залі з'явилися працівники швидкої. Розблокувати трибуну намагалася поліція, але безуспішно. Врешті-решт, о 23:25, було зареєстровано 84 депутати, відбувся кворум і розпочалося засідання.

Електронна система голосування теж не працювала, тому голосувати депутатам прийшлося по-старому - підняттям карток.

Лічильна комісія провела перше засідання. Головою обрано Марата Корольова, секретарем - Юлію Чухало.

Головою облради обрано Григорія Діденко, за нього віддали голоси 44 депутати. За Вадима Шкаровського - 40.

Після обрання голови було оголошено перерву, яка розтягнулася майже на годину, під час якої відбувся закритий розподіл комісій облради. ОПЗЖ, "За майбутнє" та Партія Шарія не погодилися з результатом поділу, тоді Сергій Гриневецький запропонував дати опозиції посаду заступника облради та 7 комісій. 

Голова облради запропонував на посаду першого заступника Олега Радковського, якого в наслідок і обрали - за нього проголосували 44 депутати. 

Григорій Діденко запропонував створити 15 постійних комісій та обрати їх голів. Всі голови - від 4 партій, які створили коаліцію. Рішення приймали без обговорення та без фізичного підняття рук, за фактом наявності депутатів та відсутності тих, хто проти чи утримався. Але в результаті рішення було прийнято з правкою, про те що частину комісій (7 з 15) доформують після консультацій з опозицією. Також їм буде запропоновано посаду заступника голови ради.

О 04:20 сесію було закрито. Це була одна з найдовших сесій облради в історії.

Як відбувалося засідання облради також можна побачити через об'єктив кореспондента ІзбірКому у фотогалереї та в традиційній онлайн-трансляції.

Нагадаємо, Одеська обласна територіальна виборча комісія ухвалила дві постанови про реєстрацію депутатів Одеської обласної ради, згідно з якими зареєстровано 71 депутата з 84.

Також ТВК своїми постановами визнала відмови від депутатських мандатів від 11 новообраних депутатів ради

За результатами голосування на виборах депутатів Одеської обласної ради 5% бар’єр подолали місцеві осередки семи політичних партій. Найбільшу кількість мандатів в оновленому складі отримала регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» – 24.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Виконавчий комітет Одеської міської ради затвердив нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, через що в місті вивіз сміття подорожчає. Як пояснив директор Департаменту економічного розвитку Сергій Тетюхін, норми - невід'ємна частина розробки схеми санітарного очищення міста.  «Коли ми просили компанії, які вивозять сміття, розробити схему санітарної очистки, виявилось, що потрібні норми», … читати далi

Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини досі не проводило робіт в аварійному будинку на Гоголя, 11 через відсутність проєктно-кошторисної документації.  Про це на засіданні виконавчого комітету Одеської міської ради повідомив начальник управління Володимир Мещеряков. Він зазначив, що власника будинку зобов'язали укласти договір з протиаварійних робіт до 28 січня. Зараз ведуться перемовини … читати далi

Кабінет міністрів України погодив кандидатури першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації та звичайного заступника.  Як й припускав на брифінгу в грудні Сергій Гриневецький, його першим заступником погодили Бориса Волошенкова – колишнього генерала СБУ.  Щоправда, він починав свій шлях в Комітеті державної безпеки СРСР, відтак потрапляє під дію закону про люстрацію. Волошенков очолює … читати далi

Міська рада буде публікувати порядок денний і протоколи засідань постійних депутатських комісій на депутатському порталі. Про це стало відомо під час засідання комісії з питань законності, - повідомляє Центр публічних розслідувань. Як розповів очільник департаменту інформації Андрій Сиваш, на сайті з'являться такі вкладки як порядок денний комісій, протоколи засідань і … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР