Доброславські депутати віддали ділянку для вирощування равликів і забрали майже 40 гектарів у недобросовісного орендаря

04 серпня 2019 р. 16:54

Доброслав

Доброславські депутати на черговій сесії 2 серпня включили СФГ «Фінагеєв» до реєстру землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення із земель запасу, запроектованих доріг, не витребуваних та неналежним чином оформлених паїв за межами населених пунктів Доброславської селищної ради Одеської області.

Розмір земельної ділянки, яку депутати віддали в оренду, складає 38 гектарів.  

Рішення було ухвалено після довгих дискусій між депутатами та керівництвом селищної ради. Селищний голова Людмила Прокопечко розповіла, що ця земельна ділянка належала одному з недобросовісних орендарів, який нею користувався, але не сплачував оренду. Тому землю вирішили віддати тим, хто буде платити кошти. Охочих виявилось п'ятеро. Щоб вирішити, кому віддати земельну ділянку, провели своєрідний конкурс, запропонувавши всім написати суму орендної плати (починаючи з 3200 грн за гектар), яку вони зможуть платити. Кожен з учасників написав на папері певну суму і поклав її до конверту. Коли їх відкрили, то виявилось, що найбільшу суму запропонував саме підприємець Григорій Фінагеєв – 4 тисячі 500 гривень за гектар (за рік ця сума складатиме 171 тис. грн). Останні учасники пропонували від 4 тис. грн до 4 тис. 200 грн. На конкурсі були присутні працівники селищної ради та деякі депутати.

Під час сесії розгорілась суперечка через те, що кожен із депутатів хотів надати перевагу тій особі, якій він особисто симпатизує, і не всі погоджувались з умовами конкурсу. Депутат Геннадій Середа переконував присутніх, що не можна порушувати умови конкурсу, бо це несправедливо і недемократично, а голова селищної ради повідомила, що, якщо рішення на цьому засіданні не буде прийнято, то є декілька варіантів: земля буде залишатись не обробленою, бо її не віддадуть нікому і, відповідно, грошей бюджет селищної ради не отримає, або проведуть ще раз аукціон, на якому поставлять вихідну ціну – 4 тис. 500 грн, а не 3 тис. 200 грн. Після цього більшість депутатів вирішила все ж таки віддати в оренду земельну ділянку Григорію Фінагеєву.

Крім того, депутати виділили в оренду земельну ділянку розміром 21,5 соток Геннадію Волчанову для вирощування равликів. Оплата становитиме 21 тис. 464 грн на рік. Голова селищної ради Людмила Прокопечко повідомила, що вже куштувала цей делікатес, і їй сподобалось.  В подальшому планується оформити дегустаційну залу та запровадити екскурсії.

В кінці засідання голова селищної ради розповіла, що наразі розчищають територію біля ставка, де за довгі роки утворилися стихійні сміттєзвалища, в подальшому, якщо будуть кошти, планують розчищати комиші та зробити прибережну зону.

Також у планах - реконструкція найстарішою будівлі дитячого садка Доброслава – корпуса №1. На це необхідно 5 млн грн.

Селищний голова попросила присутніх активістів і опозиційних до влади депутатів бути об'єктивними і цінувати те, що роблять працівники селищної ради, а не тільки підмічати недоліки, фотографувати їх і виставляти в соціальні мережі. Вона наголосила на тому, що не кожному вдається при бюджеті в 15 млн грн виконати робіт на 40-50 млн грн.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» підготувала черговий моніторинг про взаємодію з громадянами народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також тих, хто закріплений за Одеською областю парламентськими фракціями. Перший моніторинг було проведено за підсумками … читати далi

В рекомендованной повестке дня внеочередной сорок пятой сессии Ренийского районного совета, опубликованной на официальном сайте совета, содержится шесть пунктов: пять проектов решений и раздел «Разное». И как минимум четыре пункта повестки дня, так или иначе, связаны с медициной и эпидемией COVID-19. Например, пункт первый – о принятии программы развития и … читати далi

Главное управление Государственной службы Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра в Одесской области (Госгеокадастр) снова объявило тендер для выбора компании, которая проведет инвентаризацию земель в регионе. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorrо.  По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 8 миллионов 425 тысяч гривень, должен … читати далi

Депутаты Одесского областного совета поддержали проект решения об установлении медикам, которые заняты борьбой с коронавирусом COVID-19, надбавки в 200% к зарплате, помимо тех доплат, которые выделил Кабинет министров с 1 апреля. Доплаты получат медицинские и другие работники семи учреждений здравоохранения, которые непосредственно подключены к ликвидации распространения коронавирусной инфекции на I этапе. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР