Посадовці, військові та журналісти узгодили правила роботи в районах бойових дій та обстрілів

27 квітня 2022 р. 11:14

ЗМІ війна медіа

(ФОТО: Українська правда)

Міністерство культури та інформаційної політики України разом із Міністерством оборони та представниками засобів масової інформації узгодили правила роботи журналістів в районах бойових дій та обстрілів.

Про це йдеться у спільній заяві міністерств та представників ЗМІ.

Зокрема основним месседжем заяви є інформація про встановлення термінів у які преса може повідомляти інформацію щодо воєнних подій. Зокрема, про те, що відбувалося на місці ведення бойових дій, журналісти можуть сповіщати, через 12 годин після завершення цих дій стосовно військових об’єктів, а щодо цивільних то через три години.     

ІзбірКом надає повну спільну заяву Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України та представників ЗМІ:

"Українська держава високо цінує самовіддану роботу журналістів, професійність і безстрашність у висвітленні російської агресії проти України.  

Шість тисяч акредитованих журналістів з моменту повномасштабного вторгнення російських окупантів – це не просто автори унікальних новин, важливих розслідувань та репортажів, це люди, які глибоко обізнані у відповідній сфері та працюють в екстремальних, небезпечних умовах. Разом з нашими захисниками України вони потрапляють у засідки та під обстріли на передовій, ризикують життям  і здоров’ям задля інформування суспільства про реальні події, що відбуваються в Україні під час російської агресії. Безпека та захист журналістів є основою свободи слова. Тому держава здійснює всі необхідні заходи для безпеки журналістів: усі органи влади об’єдналися та працюють разом задля створення сприятливих умов для провадження професійної діяльності журналістів. 

Задля створення комфортних умов для провадження професійної діяльності журналістів у містах Києві та Львові працюють медіа-хаби. На базі УНІА «Укрінформ» відбуваються регулярні брифінги представників Міноборони, Збройних Сил України, МВС, ДСНС, оперативно надається офіційна інформація, у першу чергу Генеральним штабом ЗСУ, а також через прес-офіцерів Збройних Сил України, мобільні прес групи, що працюють у зоні бойових дій. 

Запроваджується механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України та подвиги наших Героїв, що боронять Україну від загарбників. 

При цьому важливо пам'ятати, що триває війна і задля Перемоги слід дотримуватися балансу між доступом преси до подій і безпекою держави. Тому звертаємося до всіх представників четвертої влади із закликом неухильно дотримуватися наказу Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року № 73, яким встановлено порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану. 

Зокрема, документом визначено алгоритм дій командувачів видів (сил), командирів військових частин і підрозділів Збройних Сил України під час роботи з представниками цивільних засобів масової інформації. 

Також, визначено порядок акредитації журналістів національних та іноземних медіа, правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій. 

У районі ведення бойових дій на військові об’єкти можуть бути допущені виключно акредитовані представники ЗМІ з дозволу командира підрозділу. 

Вказаним наказом також затверджено Правила роботи представника засобу масової інформації у районі ведення бойових дій, з якими особисто ознайомлюються представники ЗМІ під час видачі їм прес-карти. 

У разі порушення цих Правил відбуватиметься скасування акредитації відповідних представників ЗМІ. Ми закликаємо журналістів уникати розголошення інформації, що може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони та негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням. 

Військовим адміністраціям рекомендовано надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж 1 день після події. 

Представники влади та журналістської спільноти «Медіарух» дійшли згоди, що задля дотримання всіх необхідних безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів. При цьому  дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео представниками ЗМІ та журналістами щодо подій на місці ведення бойових дій по завершенню 12 годин для військових об’єктів, через 3 години – для цивільних об’єктів. 

З метою запровадження системного діалогу та сприяння здійсненню професійної діяльності журналістів під час воєнного стану Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Міністерством оборони України систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ. 

Разом переможемо!". 

Нагадаємо, напочатку квітня Національна спілка журналістів України оприлюднила імена  20 медійників, які загинули через російське вторгнення. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці виявили колекцію скіфських мечів та інших унікальних музейних експонатів на мільйони доларів США у фігурантів розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, а також виправдовування та заперечення збройної агресії … читати далi

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та віцепрем'єр-міністр Молдови Андрій Спину підписали меморандум щодо залізничного сполучення, який передбачає відновлення з осені руху поїздів для вантажних перевезень на ділянці залізниці Березино (Україна) – Басарабяська (Республіка Молдова). Як повідомили у Міністерстві інфраструктури Молдови, таким чином, Республіка Молдова зможе експортувати/імпортувати товари через порт Ізмаїл, розташований на … читати далi

Громадська організація «Регіональний аналітичний центр» спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій в Татарбунарах та Громадським центром правосуддя провели навчальний тренінг з тактичної медицини для спеціалістів Татарбунарської міської ради.  Важливо, що структура заняття складалася з мінімуму теорії та великої кількості практичних порад, які можуть врятувати життя.  Учасники дізнались, як правильно … читати далi

Частина будинку на вулиці Скиданівській в Одесі обвалилася вночі 24 червня у будівлі зруйновано дах та дві стіни. Про це повідомили в Одеській мерії. Там зазначили, що будівля знаходилася у приватній власності та була нежитловою. Натомість чоловік, якій ним володіє, облаштував споруду під житловий будинок. На балансі та обслуговуванні житлово-комунальної контори … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР