Одеські журналісти звинуватили обласну раду у блокуванні роботи видавництва

Заступниця редактора обласної газети "Чорноморські новини" Ольга Сіра звинуватила Одеську обласну раду у блокуванні роботи видавництва "Чорноморські новини", через яке передплатники газет не можуть отримати примірники видань.

Відповідну заяву вона розповсюдила на своїй сторінці у Facebook. 

"Газети віддруковані ще вчора, а сьогодні вже мали бути доставлені передплатникам. Але вони й досі лежать у цеху видавництва. З огляду на графік роботи поштовиків (а він у час війни зазнав суттєвих змін і кореспонденція доставляється далеко не щодня), сьогоднішні газети потраплять до читачів у кращому разі наступного тижня", - йдеться в повідомленні.

За словами журналістки, комісія облради, яка намагається навести лад в обласному комунальному підприємстві "Видавництво «Чорномор’я»", виявила, що в угодах з редакціями є пункт про те, що факт виконання послуг з друку кожного окремого тиражу оформлюється Актом надання послуг. Видавництво, за словами Ольги Сірої, таких актів редакціям не надавало, то комісія заблокувала видачу вже віддрукованих газет і, відповідно, їх доставку в газетну експедицію "Укрпошти".

В Одеській обласній раді натомість наполягають, що працюють в законному руслі.

"Згідно з договорами між КП "Видавництво «Чорномор’я»" та замовниками послуг з друку загальна вартість виготовлення газети є договірною по кожному окремому тиражу газети та відображається в узгодженій сторонами калькуляції, що у свою чергу не дотримувалося.  

Слід також зауважити, що готовий тираж видається представнику замовника, повноваження якого мають бути підтверджені довіреністю, по накладній, що є підтвердженням виконаних робіт та відсутності претензій, відповідні довіреності від замовників видавництву не надано. 

Замовник також може доручити доставку готового тиражу в газетно-журнальну експедицію та іншим розповсюджувачам, але для цього потрібен окремий договір. З видавництвом такі договори подекуди, на жаль, також не укладалися.  

Відтак, комісія виявила порушення вимог законодавства та порядку виконання та укладання договорів щодо надання послуг. Членами робочої групи ці порушення були встановлені, зупинені, забезпечено недопущення їх у подальшій роботі комунального підприємства із вимогою дотримання норм законодавства всіма сторонами.  

Зазначимо, що перевірка діяльності підприємства "Видавництво «Чорномор’я»" проводилася відповідно до вимог чинного законодавства та у рамках виконання покладених на обласну раду повноважень. 

При цьому звертаємося до всіх зацікавлених ЗМІ, які виявили бажання щодо друку у "Видавництві «Чорномор’я»" і у яких немає укладених з видавництвом відповідних договорів або додаткових угод, якомога скоріше звернутися до видавництва з метою їх укладення та забезпечення здійснення діяльності у відповідності до вимог чинного законодавства", - зазначили в раді.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР