07 липня 2022 р. 13:19

ІзбірКом презентував програму з автоматизації медіамоніторингу

ІзбірКом презентував програму з автоматизації медіамоніторингу

ІзбірКом презентував програму з автоматизації медіамоніторингу "Краля".

Як повідомив головний редактор видання Валерій Болган, розробка програми розпочалася минулого року, до процесу долучилися спеціалісти Open Information Partnership, "Детектор медіа" та Одеської обласної організації "Комітет виборців України" .

Програма була створена в рамках проєкту, спрямованого на протидію кремлівській дезінформації та політиці маніпулятивного впливу на громадян за підтримки The Black Sea Trust for Regional Cooperation.

Наразі розробка вже виконує завдання з моніторингу 67 джерел. В першу чергу це одеські медіа та Telegram-канали.

"Окремо ми тестуємо можливість моніторингу згадок Півдня України на російських пропагандинстських сайтах", - зазначив Валерій Болган

Наразі програма вже промоніторила понад 158 тисяч матеріалів.

Зокрема "Кралю" використали для проведення моніторингу регіональних ЗМІ, соціальних мереж Одещини, окремих ЗМІ рф з метою виявлення ворожих інформаційних операцій, дезінформації, прихованих спроб маніпулювання громадською думкою, результати якого також презентували на пресконференції.

Нагадаємо, протягом травня 2022 року експертами здійснювався моніторинг публікацій російських медіа для оцінки способів подачі ними інформації про війну в Україні, частоту згадувань Півдня України та, зокрема, Одеси та Одеського регіону, порівняння цих характеристик з попередніми періодами, а також виявлення дезінформації та методів маніпулювання громадською думкою. Було проаналізовано 47 тисяч 782 дописи у шістнадцяти російських медіа, що публікують новини.

В березні-квітні 2022 року експерти зафіксували помітне зниження відверто пропагандистських публікацій в одеських регіональних пабліках. В той період ворожі інформаційні операції були достатньо прихованими: "м’яка пропаганда спільного минулого", поодинокі проросійські висловлювання в коментарях до, як правило, нейтральних постів, висміювання дій керівництва країни та регіону тощо.

Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення, всі ці публікації були досить обережними та демонстрували, що проросійська пропаганда тимчасово "зачаїлася" та шукає моменту для переходу до відкритого наступу.

Докладніше у ЗВІТІ.

Матеріал створено за сприяння Black Sea Trust for Regional Cooperation та за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю видання ІзбірКом і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Поділитися