В облраді на статті про себе витратять майже у півтораста разів більше, ніж у Труханова

Одеська міська рада на висвітлення своєї діяльності поточного року планує витратити 13 тисяч 679 гривень, обласна рада передбачила фактично 2 мільйони гривень, тобто в 146 разів більше, а в обласній державній адміністрації бюджету на ці цілі взагалі немає.

Як повідомив регіональний представник Інституту масової інформації в Одеській області Павло Колотвін, таким є результат моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації в березні 2021 року.

Усі ці дані ІМІ отримав, надіславши у ради та адміністрацію запити.  

В Одеській міській раді у відповідь на запит повідомили, що в бюджеті міста на 2021 рік витрати для Департаменту інформації та зав’язків з громадськістю на висвітлення діяльності виконавчих органів міськради та її посадових осіб окремо не передбачено. Водночас уточнили, що задля виконання норм чинного законодавства в частині публікації нормативних актів ради, інформаційних повідомлень та оголошень, які треба обов’язково оприлюднювати в ЗМІ, цього року департамент уклав угоди з ТОВ "Друкарський дім". Ці угоди стосуються надання послуг з розміщення та оброблення вказаної інформації. У міській раді надали для ознайомлення угоди регіональному представнику ІМІ. З них видно, що загальний бюджет замовлення становив 13 тис. 679 гривень, а ТОВ "Друкарський дім" розмістило необхідну інформацію в газеті "Жизнь в Одессе".

У перебігу уточнення інформації встановлено, що наразі співробітники Департаменту інформації та зв’язків з громадськістю завершують підготовку міської цільової програми підтримки інформаційної сфери Одеси на 2021 рік. У цій програмі вже конкретніше буде вказаний загальний бюджет на поширення інформації про діяльність міської влади. Програму ще мають розглянути та ухвалити на наступних сесіях депутати міськради.

Варто зазначити, що подібна цільова програма функціонувала у 2020 році. Її загальний бюджет торік становив практично 9,5 мільйона гривень. Безпосередньо на висвітлення діяльності Одеської міської ради, її виконавчого комітету та виконавчих органів, комунальних підприємств і установ, зокрема на оприлюднення актів та інших офіційних документів органів місцевого самоврядування, в друкованих засобах масової інформації було закладено 380 тис. гривень.

Протягом 2018–2020 років в Одеській області діяла регіональна програма інформатизації. Її загальний бюджет становив близько 27 мільйонів гривень. У межах цієї програми були, зокрема, передбачені кошти на висвітлення діяльності обласної влади.

У 2021 році цей документ втратив чинність, тому в лютому депутати облради ухвалили Програму висвітлення діяльності Одеської обласної ради на 2021–2023 роки. Її загальний бюджет становив близько 6 мільйонів гривень, з яких практично 2 мільйони гривень будуть витрачені поточного року. Слід зазначити, що відповідь на запит була вчасною, але неповною, оскільки не надіслано копій договорів зі ЗМІ, хоча розпорядники бюджетних коштів мусять ці документи надавати на подібні запити. Але у відповіді йшлося, що всі ці документи опубліковано в електронній системі закупівель України Prozorro та “є у вільному доступі”.

На запит представника ІМІ до ООДА відгукнулися всі структурні підрозділи державної адміністрації. Отримано понад 20 листів, у яких ішлося, що кошти на співпрацю з медіа цього року жодним кошторисом не передбачено. Деякі управління, наприклад, фізичної культури та спорту, повідомили, що результати своєї діяльності співробітники оприлюднюють самостійно в соціальних мережах та на сторінках своїх підрозділів на сайті ОДА. Таке ж повідомили й в апараті Одеської обласної державної адміністрації: бюджетом на 2021 рік не заплановано коштів на висвітлення діяльності посадових осіб ОДА, отже, якісь угоди щодо цього не укладалися.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження щодо народного депутата, лідера партії “За майбутнє” Ігоря Палиці за заявою Центру протидії корупції.

Печерський районний суд міста Києва ухвалив рішення, яким наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності доменних імен 12 видань, зокрема “Апострофа”, “Главкома”, “Голосу” та інших ЗМІ, і зобов'язав мобільних операторів та інтернет-провайдерів закрити доступ до сайтів цих ЗМІ.

Експерти констатують збільшення на 10% кількості політичних новин за участю жінок-експерток у матеріалах одеських медіа. 

На 1 січня 2021 року жінки є керівниками 30% юридичних осіб в Одеській області, втім заробляють жінки лише 83,7% до заробітної плати чоловіків. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості. Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної вентиляції … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР