Суд зобов'язав голову Авангардівської селищради розповісти журналістам про свою зарплату

10 лютого 2021 р. 12:50

суд

П'ятий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною відмову Авангардівської селищної ради надати журналісту інформацію щодо відомості про розмір оплати праці селищного голови.

Як йдеться в постанові суду, він скасував рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2020 року. 

Зокрема Авангардівська селищна рада Овідіопольського району Одеської області має надати журналістці публічну інформацію, про розмір оплати праці Авангардівського селищного голови за період з 1 січня 2019 року по 31 грудня того ж року із зазначенням  щомісячного посадового окладу, щомісячних нарахувань за ранг, розміру щомісячно нарахованих та виплачених премій, матеріальної допомоги, з відображенням інформації про суми, нараховані до виплати та суми виплачені на руки після відрахування податків.

Йдеться про журналістів Центру журналістських розслідувань, який минулого року опублікував серію матеріалів про заробітну плату мерів і голів Одеських об'єднаних територіальних громад. Єдиною установою, яка відмовилася надавати інформацію про заробітну плату свого голови, була Авангардівська селищна рада.

Відмова надати інформацію про нараховану в 2019 році заробітну плату голови селищної ради Авангардівскій ОТГ Сергія Хрустовського, секретар ради Валентина Щур мотивувала тим, що інформзапит не засвідчено цифровим підписом. У своїй відповіді чиновниця посилалася на норми закону України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Втім, враховуючи, що закон «Про доступ до публічної інформації» не містить вимог щодо завірення запиту цифровим підписом, журналісти спочатку звернулися до регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яни Кузьміної зі скаргою на дії чиновників.

Однак селищрада приписи Уповноваженого про те, що вимагати цифровий підпис на запиті незаконно, проігнорував.

Журналістка Центру та її представник двічі зверталися до суду з вимогами визнати незаконною відмову в наданні інформації сільради. Проте, судді Овідіопольського районного суду та Одеського окружного адміністративного суду ставали на бік ради. 

Нагадаємо, Доброславська селищна рада на пленарному засіданні 27 листопада 2020 року встановила умови оплати селищного голови Людмилі Прокопечко з доплатами, преміями, матеріальною допомогою та надбавками у розмірі загалом більш ніж 265% окладу в 12 тисяч гривень.

Новому міському голові Білгорода-Дністровського планують підвищити заробітну плату на 100%, а також доплачувати йому 115% за різними статтями. 

Нагадаємо також, що голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький загалом отримав за грудень 2020 року 48 тисяч 821 гривню, а його попередник Максим Куций за листопад отримав на 179 гривень менше. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості. Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної вентиляції … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР