Майже половина усіх дезінформаційних матеріалів російських медіа спрямовані проти України

21 квітня 2021 р. 19:27

ЗМІ медіа

Сайт EUvsDisinfo, де оприлюднюється інформація про всі виявлені приклади дезінформаційних атак Росії зазначив, що прокремлівські ЗМІ останніми днями активніше розповсюджують дезінформацію, намагаючись підтримати поточне нарощування російських військ та військової техніки вздовж кордонів України.

Аналітики EUvsDisinfo, зазначають що дезінформація, спрямована проти України, подібно до ситуації в 2014 році, передувала і супроводжувала недавнє нарощування присутності збройних сил Росії уздовж кордонів України.

Ця ситуація знову підкреслила «традиційну» зосередженість прокремлівських ЗМІ на Україні: з більше 11 тисяч прикладів прокремлівської дезінформації, зібраної в базі даних EUvsDisinfo, понад 4,1 тисячі спрямовані проти України.

«У той час як російська військова техніка і війська перемістилися до України, прокремлівські ЗМІ знову запустили попурі найзнаменитіших дезінформаційних шлягерів, представляючи Україну одночасно безжальним агресором (нападником на власну територію!) І невдалої маріонеткою США; зображуючи Україну націоналістичною аж до рівня неминучого геноциду проти росіян на Донбасі, і заявляючи, що Україна навіть не держава. Для деяких одночасна наявність двох взаємовиключних переконань може бути ознакою когнітивного дисонансу. Але для прокремлівських ЗМІ - це просто метод передачі замовних повідомлень цільовій аудиторії.

При тому, що ці заяви розпалюють обстановку, вони ще й повторюються до одуріння. Тиждень тому прокремлівські ЗМІ знову неправдиво звинуватили Київ в порушенні Мінських угод, як і в 2015 році; 2016 році; 2017 році; 2018 році; 2019 році; і 2020 році. Вони взялися за зміцнення міфу про «кинуту Україну», як і в 2016 році; 2017 році; 2018 році; 2019 році; і 2020 році. Дезінформаційні заяви про те, що США штовхає Україну до конфронтації з Росією і «громадянську війну», супроводжувалися новими ілюстративними матеріалами, але слідували давно встановленим шаблоном», - зазначають у  EUvsDisinfo.

EUvsDisinfo - головний продукт роботи співробітників Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force), створеної  Європейською службою зовнішньополітичної діяльності у квітні 2015 року на підставі ухваленого на зустрічі Європейського союзу 19-20 березня 2015 року рішення про необхідність «протистояти постійним дезінформаційним кампаніям з боку Росії».

Нагадаємо, журналісти місцевих медіа скаржаться на закритість місцевої влади і вибірковість допуску на заходи під час пандемії COVID-19. 

Наприкінці березня в Україні запрацював Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який боротиметься з фейками в українському інформаційному середовищі.

У березні експерти Інституту масової інформації зафіксували 22 випадки порушення свободи слова в Україні, причому 15 з них стосувалися саме фізичної агресії проти журналістів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сьогодні, 30 листопада, у ліцеї «Олімпієць» знайшли мертвим 15-річного підлітка. За даними Нацполіції, юнака виявила вихователька у вбиральні повішеним. "Трагедія в ліцеї Олімпієць. Втратила життя дитина, хлопець 15 років. Трагедія для всіх, хто працює з дітьми, освітян, однолітків. Ведеться слідство. Тому причини, з яких це сталося, називати зараз неможливо. Ми працюємо разом з … читати далi

ХІІІ Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 23 до 30 липня 2022 року в Одесі. Про це повідомила генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух. За її словами, одразу після завершення Одеського міжнародного кінофестивалю команда починає планувати проведення наступного фестивалю.  "Зараз ми раді оголосити дати улюбленої події літа всіх українських кіноманів. 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль … читати далi

30 листопада Верховна Рада прийняла Закон "Про Службу військового капеланства". Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.  Закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, … читати далi

Одеська обласна державна адміністрація 19 листопада змінила правила допуску журналістів до своєї будівлі. Відповідну інформацію оприлюднили під час засідання П'ятого апеляційного суду.  Через зміну правил суд частково задовольнив скаргу ОДА на рішення Одеського окружного адміністративного суду, що задовольнив позов головного редактора ІзбірКома Валерія Болгана за юридичного супроводу Громадського центру правосуддя, заснованого Одеською обласною організацією ВГО … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР