Майже половина усіх дезінформаційних матеріалів російських медіа спрямовані проти України

21 квітня 2021 р. 19:27

ЗМІ медіа

Сайт EUvsDisinfo, де оприлюднюється інформація про всі виявлені приклади дезінформаційних атак Росії зазначив, що прокремлівські ЗМІ останніми днями активніше розповсюджують дезінформацію, намагаючись підтримати поточне нарощування російських військ та військової техніки вздовж кордонів України.

Аналітики EUvsDisinfo, зазначають що дезінформація, спрямована проти України, подібно до ситуації в 2014 році, передувала і супроводжувала недавнє нарощування присутності збройних сил Росії уздовж кордонів України.

Ця ситуація знову підкреслила «традиційну» зосередженість прокремлівських ЗМІ на Україні: з більше 11 тисяч прикладів прокремлівської дезінформації, зібраної в базі даних EUvsDisinfo, понад 4,1 тисячі спрямовані проти України.

«У той час як російська військова техніка і війська перемістилися до України, прокремлівські ЗМІ знову запустили попурі найзнаменитіших дезінформаційних шлягерів, представляючи Україну одночасно безжальним агресором (нападником на власну територію!) І невдалої маріонеткою США; зображуючи Україну націоналістичною аж до рівня неминучого геноциду проти росіян на Донбасі, і заявляючи, що Україна навіть не держава. Для деяких одночасна наявність двох взаємовиключних переконань може бути ознакою когнітивного дисонансу. Але для прокремлівських ЗМІ - це просто метод передачі замовних повідомлень цільовій аудиторії.

При тому, що ці заяви розпалюють обстановку, вони ще й повторюються до одуріння. Тиждень тому прокремлівські ЗМІ знову неправдиво звинуватили Київ в порушенні Мінських угод, як і в 2015 році; 2016 році; 2017 році; 2018 році; 2019 році; і 2020 році. Вони взялися за зміцнення міфу про «кинуту Україну», як і в 2016 році; 2017 році; 2018 році; 2019 році; і 2020 році. Дезінформаційні заяви про те, що США штовхає Україну до конфронтації з Росією і «громадянську війну», супроводжувалися новими ілюстративними матеріалами, але слідували давно встановленим шаблоном», - зазначають у  EUvsDisinfo.

EUvsDisinfo - головний продукт роботи співробітників Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force), створеної  Європейською службою зовнішньополітичної діяльності у квітні 2015 року на підставі ухваленого на зустрічі Європейського союзу 19-20 березня 2015 року рішення про необхідність «протистояти постійним дезінформаційним кампаніям з боку Росії».

Нагадаємо, журналісти місцевих медіа скаржаться на закритість місцевої влади і вибірковість допуску на заходи під час пандемії COVID-19. 

Наприкінці березня в Україні запрацював Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, який боротиметься з фейками в українському інформаційному середовищі.

У березні експерти Інституту масової інформації зафіксували 22 випадки порушення свободи слова в Україні, причому 15 з них стосувалися саме фізичної агресії проти журналістів. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується встановити академічну відповідальність за продаж творів, зокрема, дипломів та дисертацій, написаних на замовлення. Про це повідомляє «Освіта.ua». Проєкт закону внесений групою парламентарів на чолі з народною депутаткою, членкинею Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Інною Совсун. За визначенням авторів документа, загалом близько третини всіх захищених … читати далi

Законопроєкт про медіа можуть винести на голосування у Верховній Раді в середині або в кінці травня. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. «Я сподіваюся, що, можливо, в середині, можливо, наприкінці. Принаймні ми ставимо собі це за мету», – сказав він. При цьому він зазначив, … читати далi

Святкові заходи, присвячені річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, почалися в Рені 8 травня з перегляду на сцені зони відпочинку в парку Перемоги культових кінострічок «Летять журавлі» і «В бій ідуть одні старики». 9 травня о 10 годині біля меморіалу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» відбувся святковий … читати далi

На 76-му році пішов з життя Юрій Миколайович Чевічелов - головний редактор дитячих та юнацьких програм "Молодість" Одеського державного телебачення. Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Одеської міської ради. "Життєрадісна творча людина, професіонал своєї справи, всіма улюблений Юрій Миколайович створив цілий ТВ-літопис одеських дитячих талантів," - зазначили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР