Одещина має найнижчі показники довіри до ЗМІ по Україні

17 жовтня 2020 р. 18:45

Internews ЗМІ медіа

USAID-Internews провели щорічне опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 р.».

Опитування проводилося серед чоловіків та жінок віком від 18 до 65 років у 12 областях: Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська.

Найбільше у 2020 році втратили довіру аудиторії національні телеканали. Основними причинами недовіри залишаються недостовірність та заангажованість новин. Водночас регіональні інтернет-видання та радіо зміцнили свої позиці – ці ЗМІ цього року стали більше представляти різні точки зору при висвітленні новин.

Головні вимоги, які аудиторія ставить до новин – достовірність та повнота. У порівнянні із минулим роком значно збільшилась доля тих, хто вважає точність найважливішим критерієм.

Що стосується саме Одещини, основним джерелом отримання новин є соціальні мережі - 63%, показник телебачення складає 32%, у порівнянні з минулим роком, він знизився на 24%. Сайти новин дивляться 44% аудиторії.

Одеська область має найнижчі показники довіри до регіональних ЗМІ - лише 13%, у той час як найвищий показник довіри має Сумська область - 58%. Регіональним Інтернет-ЗМІ довіряють трохи більше - 28% аудиторії.

Тільки 14% глядачів Одещини довіряють загальнонаціональному телебаченню, що теж найменший показник у порівнянні з іншими регіонами, і 33% - загальнонаціональним Інтернет-ЗМІ. 

7% аудиторії регіону особисто користуються російськими ЗМІ і у 14% користується оточення.

Основними факторами недовіри до медіа є різнопланова, часто суперечлива інформація, наявність спростувань, уточнень, нових деталей до новин, які повідомляються/викриваються згодом, відсутність посилань на факти, які подані в новинах/ джерела не виглядають об’єктивними.

Нагадаємо, ІзбірКом та Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» провели моніторинг регіональних онлайн-ЗМІ та соцмереж, головною метою якого була оцінка якості та неупередженості висвітлення виборів у місцевих ЗМІ та виявлення дезінформації, прихованих спроб просування пропаганди та маніпулювання громадською думкою.

Раніше моніторинг Одеських медіа показав численні порушення професійних стандартів у провідних одеських ЗМІ на день міста, а також маніпуляції із передвиборчими рейтингами. Моніторинг здійснювався упродовж 31 серпня – 27 вересня. 

Маніпулятивні передвиборчі рейтинги постійно використовуються в українських загальнонаціональних та регіональних ЗМІ, і кампанія 2020 року не стала винятком. В деяких одеських ЗМІ та телеграм-каналах активно поширюються подібні матеріали, зокрема на користь політиків Дмитра Голубова та Сергія Ківалова. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Доступ медіа до головного корпусу Одеської обласної ради на пр. Шевченка, 4 обмежили входом лише в супроводі пресслужби. Як виявилося, документ з такими вимогами підписали ще 15 грудня минулого року голова Одеської міської ради Григорій Діденко та голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький. Зокрема, сьогодні журналіст ІзбірКому зміг відвідати засідання колегії Одеської обласної адміністрації … читати далi

Жителі Ізмаїла вийшли 25 січня до будівлі виконавчого комітету на акцію протесту проти підвищення тарифів на тепло, воду та газ. Цього разу, міський голова Андрій Абрамченко вийшов до мітингувальників на зустріч і запропонував обговорити проблему в будівлі міської ради. Міський голова на зустрічі пояснив, що органи місцевої влади до формування тарифів … читати далi

У Доброславській селищній територіальній громаді колишнього Лиманського, а нині - Одеського району - триває конфронтація через місцеву музичну школу. ІзбірКом спробував з'ясувати причини інциденту.  Після місцевих виборів 2020 року в Україні почалися процеси передачі майна спільної власності громад у комунальну власність (простіше кажучи, районні ради мають передати майно - йдеться … читати далi

Заборгованість з виплати зарплат підприємствами Одеської області впродовж 2020 року зросла на 36,5 мільйонів гривень та сягнула 83,5 мільйонів станом на 1 січня 2021 року. Про це під час засідання колегії Одеської обласної адміністрації повідомив директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов.  За його словами, станом на 1 січня … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР