Одещина має найнижчі показники довіри до ЗМІ по Україні

17 жовтня 2020 р. 18:45

Internews ЗМІ медіа

USAID-Internews провели щорічне опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 р.».

Опитування проводилося серед чоловіків та жінок віком від 18 до 65 років у 12 областях: Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська.

Найбільше у 2020 році втратили довіру аудиторії національні телеканали. Основними причинами недовіри залишаються недостовірність та заангажованість новин. Водночас регіональні інтернет-видання та радіо зміцнили свої позиці – ці ЗМІ цього року стали більше представляти різні точки зору при висвітленні новин.

Головні вимоги, які аудиторія ставить до новин – достовірність та повнота. У порівнянні із минулим роком значно збільшилась доля тих, хто вважає точність найважливішим критерієм.

Що стосується саме Одещини, основним джерелом отримання новин є соціальні мережі - 63%, показник телебачення складає 32%, у порівнянні з минулим роком, він знизився на 24%. Сайти новин дивляться 44% аудиторії.

Одеська область має найнижчі показники довіри до регіональних ЗМІ - лише 13%, у той час як найвищий показник довіри має Сумська область - 58%. Регіональним Інтернет-ЗМІ довіряють трохи більше - 28% аудиторії.

Тільки 14% глядачів Одещини довіряють загальнонаціональному телебаченню, що теж найменший показник у порівнянні з іншими регіонами, і 33% - загальнонаціональним Інтернет-ЗМІ. 

7% аудиторії регіону особисто користуються російськими ЗМІ і у 14% користується оточення.

Основними факторами недовіри до медіа є різнопланова, часто суперечлива інформація, наявність спростувань, уточнень, нових деталей до новин, які повідомляються/викриваються згодом, відсутність посилань на факти, які подані в новинах/ джерела не виглядають об’єктивними.

Нагадаємо, ІзбірКом та Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» провели моніторинг регіональних онлайн-ЗМІ та соцмереж, головною метою якого була оцінка якості та неупередженості висвітлення виборів у місцевих ЗМІ та виявлення дезінформації, прихованих спроб просування пропаганди та маніпулювання громадською думкою.

Раніше моніторинг Одеських медіа показав численні порушення професійних стандартів у провідних одеських ЗМІ на день міста, а також маніпуляції із передвиборчими рейтингами. Моніторинг здійснювався упродовж 31 серпня – 27 вересня. 

Маніпулятивні передвиборчі рейтинги постійно використовуються в українських загальнонаціональних та регіональних ЗМІ, і кампанія 2020 року не стала винятком. В деяких одеських ЗМІ та телеграм-каналах активно поширюються подібні матеріали, зокрема на користь політиків Дмитра Голубова та Сергія Ківалова. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеситів запрошують взяти участь в обговоренні питання перейменування вулиці Краснослобідської на вулицю Праведників світу. З ініціативою перейменування вулиці Краснослобідської на вулицю Праведників світу виступила Рада Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів. Перейменування пропонується з метою увічнення пам’яті наших співвітчизників, які в період Другої світової війни рятували … читати далi

Міністерство охорони здоров'я зафіксувало 906 випадків захворювання на COVID-19 на Одещині за добу 13 квітня, а також 42 летальні випадки. Тобто після спадання на вихідних знов спостерігається сталий зріст кількості захворілих та померлих. Загалом кількість летальних випадків в регіоні зросла до 2 тисяч 154, а загальна до 122 тисяч 568 випадків.   … читати далi

Процес приватизації активів портів Білгород-Дністровський та Усть-Дунайськ може стартувати вже через два місяці.  Про це 13 квітня, в ході Українського форуму транспортної інфраструктури, заявив заступник голови Фонду держмайна України Тарас Єлейко, повідомляє ЦТС. «В нас на приватизацію є три морські порти - Усть-Дунайськ, Білгород-Дністровський та Скадовський. Там багато внутрішніх проблем, і … читати далi

Верховна Рада України відхилила постанову, що містила рекомендацію уряду повернути тариф на електроенергію на рівні 0,9 грн за кВт/год, а також поновити пільгові 100 кВт/год, у межах яких застосовуватиметься цей тариф. Як зазначають в пресслужбі парламенту, постанову підтримали лише 174 народних депутата.  Згідно з проєктом постанови, уряду пропонувалося внести зміни до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР