Одещина має найнижчі показники довіри до ЗМІ по Україні

17 жовтня 2020 р. 18:45

Internews ЗМІ медіа

USAID-Internews провели щорічне опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 р.».

Опитування проводилося серед чоловіків та жінок віком від 18 до 65 років у 12 областях: Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська.

Найбільше у 2020 році втратили довіру аудиторії національні телеканали. Основними причинами недовіри залишаються недостовірність та заангажованість новин. Водночас регіональні інтернет-видання та радіо зміцнили свої позиці – ці ЗМІ цього року стали більше представляти різні точки зору при висвітленні новин.

Головні вимоги, які аудиторія ставить до новин – достовірність та повнота. У порівнянні із минулим роком значно збільшилась доля тих, хто вважає точність найважливішим критерієм.

Що стосується саме Одещини, основним джерелом отримання новин є соціальні мережі - 63%, показник телебачення складає 32%, у порівнянні з минулим роком, він знизився на 24%. Сайти новин дивляться 44% аудиторії.

Одеська область має найнижчі показники довіри до регіональних ЗМІ - лише 13%, у той час як найвищий показник довіри має Сумська область - 58%. Регіональним Інтернет-ЗМІ довіряють трохи більше - 28% аудиторії.

Тільки 14% глядачів Одещини довіряють загальнонаціональному телебаченню, що теж найменший показник у порівнянні з іншими регіонами, і 33% - загальнонаціональним Інтернет-ЗМІ. 

7% аудиторії регіону особисто користуються російськими ЗМІ і у 14% користується оточення.

Основними факторами недовіри до медіа є різнопланова, часто суперечлива інформація, наявність спростувань, уточнень, нових деталей до новин, які повідомляються/викриваються згодом, відсутність посилань на факти, які подані в новинах/ джерела не виглядають об’єктивними.

Нагадаємо, ІзбірКом та Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» провели моніторинг регіональних онлайн-ЗМІ та соцмереж, головною метою якого була оцінка якості та неупередженості висвітлення виборів у місцевих ЗМІ та виявлення дезінформації, прихованих спроб просування пропаганди та маніпулювання громадською думкою.

Раніше моніторинг Одеських медіа показав численні порушення професійних стандартів у провідних одеських ЗМІ на день міста, а також маніпуляції із передвиборчими рейтингами. Моніторинг здійснювався упродовж 31 серпня – 27 вересня. 

Маніпулятивні передвиборчі рейтинги постійно використовуються в українських загальнонаціональних та регіональних ЗМІ, і кампанія 2020 року не стала винятком. В деяких одеських ЗМІ та телеграм-каналах активно поширюються подібні матеріали, зокрема на користь політиків Дмитра Голубова та Сергія Ківалова. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Влада так званої Придністровської Молдавської Республики намагається провести в країні мобілізаційні навчання, проте невдало.  Про це повідомив речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.  За його словами, також російські військові намагаються вразити зерносховища Одеської області ракетами.  "Напередодні над Одещиною ворог втратив 6,5 мільйонів доларів США. На жаль, загроза ракетних … читати далi

За результатами обговорень 4-5 серпня 2022 року, в містах Татарбунари та Рені Одеської області оцінили правові, безпекові та гуманітарні виклики в громадах, а також скоординували спільні ініціативи. Як повідомили в пресслужбі Одеської обласної організації "Комітету виборців України", в Татарбунарській громаді розвиватимуть "сусідську варту" та підготують чиновників до безпекових загроз, розроблять … читати далi

Спільний координаційний центр при ООН узгоджено вихід двох суден з Чорноморська Одеської області 9 серпня в рамках зернової ініціативи. Про це повідомляє прес-служба спільного координаційного центру при ООН. Судна зможуть доставити понад 70 тисяч тонн продовольства. Судно MV OCEAN LION має доставити 64,7 тисячі тонн кукурудзи в Інчхон, Південна Корея. … читати далi

Постійна комісія Одеської обласної ради з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою погодила проєкт землеустрою щодо встановлення меж міста Балта. Про це повідомили у пресслужбі облради. За даними адміністрації, під час засідання депутати повторно розглянули лист ТОВ "Інгер-Град" (компанія розробила проєкт після виграшу тендеру, - ред.) про проєкт землеустрою щодо … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР