Більш ніж 50% співробітників великих компаній в Україні нехтують інформаційною гігієною, - дослідження

06 серпня 2020 р. 22:06

ЗМІ медіа

Ініціатива «Як не стати овочем» провела дослідження «Як дотримуються інформаційної гігієни у Facebook працівники 20 великих українських компаній» та виявила, що 53% співробітників цих компаній не дотримуються інформаційної гігієни.

За даними дослідження, 34% поширюють на своїх сторінках посилання на сайти-сміттярки, 27% публікують тексти з маніпулятивними заголовками. 35% респондентів в перемішку з фейками та маніпуляціями публікують пости з рекламою компанії в якій працюють. Найменше про компанію пишуть ті, хто публікує багато постів. І навпаки, ті хто публікує мало постів, схильні писати про компанію більше. 

21% опублікували фейки. Зокрема 7% опублікували матеріали, які були помічені Facebook, як фейкові чи маніпулятивні. Дані пости не були видалені власниками акаунтів. 13% проходять тести на кшталт «Яка ти змія?» через які відкривається доступ до даних людини. 

Загалом,  співробітники компаній за період аналізу опублікували 4 тисячі 519 постів з фейками та маніпуляціями. Це в середньому 8,5 постів на одного порушника. Найменше постів-порушень на одного співробітника у Кока-Коли (4), найбільше у Фармак (16).
53%.

Досліджували такі компанії: ПриватБанк, Альфа-Банк, Креді Агріколь Банк, Райффайзен Банк Аваль, ДТЕК, WOG, Vodafone Україна, Київстар, lifecell, Нова Пошта, McDonald's Ukraine, Comfy, Eldorado, Сільпо, АТБ-маркет, Coca-Cola HBC Ukraine, Roshen, Bayer, Фармак, Дарниця.

Аналітики методом сніжного кому знайшли 50 акаунтів співробітників компанії у Facebook. Загальна вибірка склала 1 тисячу  респондентів. Аналізувалися дописи на їх сторінках за січень-червень 2020 на предмет таких порушень інформаційної гігієни:


- публікація матеріалів з посиланням на сайти-сміттярки

- публікація текстів з маніпулятивними заголовками

- публікація фейки — зокрема таких, які були промарковані Facebook.

- публікація результатів тестів («Яка ти змія?»), проходячи які людина надає доступ до своїх даних.

Також аналізували 93 тисячі 320 сторінок, які вподобали респонденти (одна людина, в середньому вподобала 93 сторінки). Саме вони є одним з джерел інформації, які наповнюють стрічку людей у Facebook. Дані аналізувалися за допомогою платформи SemanticForce.

Нагадаємо, мобільні «польові» виїзди правників Громадського центру правосуддя спільно з фахівцями бюро правової допомоги, які впроваджуються в південних районах Одеської області, підтверджують значний запит на безоплатну правову допомогу в невеликих віддалених громадах. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вчора, 27 листопада, Військово-Морські Сили Збройних Сил України провели інструкторсько-методичне заняття та базове навчання з практичним застосуванням сил і засобів. Про це повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. В рамках підведення підсумків діяльності Збройних Сил України у 2020, в пункті базування Одеса та в акваторії Чорного моря … читати далi

Комунальне підприємство електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» оголосило тендер на роботи по забезпеченню функціонування святкової (новорічної) ілюмінації та казкового містечка на Думській площі. Як повідомляє система електронних закупівель Prozorro, за архітектурне та декоративне освітлення центру міста заплатять 1 мільйон 469 тисяч 888 гривень, за послуги з монтажу новорічної ялинки - 195 тисяч гривень, а за послуги з … читати далi

З учорашнього дня, 27 листопада, розпочався прийом пацієнтів з підозрою на COVID-19 у міській лікарні №5 за адресою: вул. Троїцька, 37. Як повідомляє пресслужба мерії, у відділенні знаходяться 90 ліжок, у числі яких 8 реанімаційних. Відділення забезпечено необхідним медичним обладнанням, проведено розмежування зон для розділення потоків пацієнтів. Лікарня уклала договір з Національною … читати далi

25 ноября 2020 года состоялось пленарное заседание внеочередной сорок девятой сессии Ренийского районного совета VII созыва. Фактически эта сессия стала последней не только в истории седьмого созыва, но и в истории Ренийского райсовета вообще. В ближайшее время ему предстоит передать свои полномочия вновь созданным Измаильскому районному и Ренийскому городскому советам. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР