Більш ніж 50% співробітників великих компаній в Україні нехтують інформаційною гігієною, - дослідження

06 серпня 2020 р. 22:06

ЗМІ медіа

Ініціатива «Як не стати овочем» провела дослідження «Як дотримуються інформаційної гігієни у Facebook працівники 20 великих українських компаній» та виявила, що 53% співробітників цих компаній не дотримуються інформаційної гігієни.

За даними дослідження, 34% поширюють на своїх сторінках посилання на сайти-сміттярки, 27% публікують тексти з маніпулятивними заголовками. 35% респондентів в перемішку з фейками та маніпуляціями публікують пости з рекламою компанії в якій працюють. Найменше про компанію пишуть ті, хто публікує багато постів. І навпаки, ті хто публікує мало постів, схильні писати про компанію більше. 

21% опублікували фейки. Зокрема 7% опублікували матеріали, які були помічені Facebook, як фейкові чи маніпулятивні. Дані пости не були видалені власниками акаунтів. 13% проходять тести на кшталт «Яка ти змія?» через які відкривається доступ до даних людини. 

Загалом,  співробітники компаній за період аналізу опублікували 4 тисячі 519 постів з фейками та маніпуляціями. Це в середньому 8,5 постів на одного порушника. Найменше постів-порушень на одного співробітника у Кока-Коли (4), найбільше у Фармак (16).
53%.

Досліджували такі компанії: ПриватБанк, Альфа-Банк, Креді Агріколь Банк, Райффайзен Банк Аваль, ДТЕК, WOG, Vodafone Україна, Київстар, lifecell, Нова Пошта, McDonald's Ukraine, Comfy, Eldorado, Сільпо, АТБ-маркет, Coca-Cola HBC Ukraine, Roshen, Bayer, Фармак, Дарниця.

Аналітики методом сніжного кому знайшли 50 акаунтів співробітників компанії у Facebook. Загальна вибірка склала 1 тисячу  респондентів. Аналізувалися дописи на їх сторінках за січень-червень 2020 на предмет таких порушень інформаційної гігієни:


- публікація матеріалів з посиланням на сайти-сміттярки

- публікація текстів з маніпулятивними заголовками

- публікація фейки — зокрема таких, які були промарковані Facebook.

- публікація результатів тестів («Яка ти змія?»), проходячи які людина надає доступ до своїх даних.

Також аналізували 93 тисячі 320 сторінок, які вподобали респонденти (одна людина, в середньому вподобала 93 сторінки). Саме вони є одним з джерел інформації, які наповнюють стрічку людей у Facebook. Дані аналізувалися за допомогою платформи SemanticForce.

Нагадаємо, мобільні «польові» виїзди правників Громадського центру правосуддя спільно з фахівцями бюро правової допомоги, які впроваджуються в південних районах Одеської області, підтверджують значний запит на безоплатну правову допомогу в невеликих віддалених громадах. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Исполнительный комитет Одесского городского совета намерен собраться на заседание 22 октября. Об этом сообщается в пресс-службе муниципалитета.  По данным мэрии, в ориентировочной повестке дня пока только один вопрос - исполняющий обязанности директора департамента городского хозяйства Дмитрий Жеман доложит про готовящиеся меры по ликвидации снежных заносов и гололеда на территории Одессы в … читати далi

Южненська міська територіальна виборча комісія вирішила повернути документи на реєстрацію кандидатів від партії «Сила людей» під час свого засідання. Як повідомляє ОПОРА, 23 вересня Южненська міська ТВК Одеської області провела засідання, на якому серед інших питань порядку денного розглядалося питання про реєстрацію кандидатів у депутати Южненської міської ради від місцевої … читати далi

Комісія затвердила форми виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.  Також затверджено колір зазначених виборчих бюлетенів, а саме: блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, … читати далi

Фонди, які належать Міністерству оборони України, незаконно зареєстрували та виставили на продаж як арештоване майно. Як повідомили у пресслужбі Міністерства, вдалося припинити торги нерухомим майном однієї з військових частин у місті Одеса загальною площею 13 тисяч 350,7 квадратних метрів та оскаржено дії державного реєстратора, який зареєстрував зазначене майно на фізичну … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР