Як часто жінки виступають експертками і героїнями у матеріалах одеських ЗМІ: дослідження

08 жовтня 2019 р. 10:23

Експерти оприлюднили діаграми гендерної чутливості одеських ЗМІ, які були побудовані за результатами моніторингу журналістських матеріалів регіональних видань у 2019 році.

Згідно з даними моніторингу, найчастіше серед аналізованих друкованих ЗМІ жінки виступають експертками у газеті "Порто франко" - 44% серед усіх матеріалів. В інтернет-ЗМІ жінки-еспертки найчастіше з'являються на сайті Української служби інформації (УСІ) - у 52% матеріалів. 

Водночас матеріалів, в яких жінки були б героїнями, суттєво менше: у "Порто франко" - 29%, в УСІ - 27% (першість тут посіло видання "Одеса-медіа" з 32%).

Одеські ЗМІ не дуже часто вживають фемінітиви, першість тут має україномовне видання "Чорноморські новини" - 64%. Серед інтернет-видань найчастіше фемінітиви використовує "Одеса-медіа" - 43%. Нагадаємо, що фемінітиви - це іменники жіночого роду, які називають жінок за різними характеристиками: родинними зв'язками, національністю, професією, посадою тощо. Наприклад, мама, донька, українка, розвідниця, журналістка, учителька, продавчиня, верстальниця, прибиральниця, письменниця, депутатка.  

Зазначимо, що мета моніторингу - виявити рівень гендерного балансу в журналістських матеріалах, вживання фемінітивів, а також - наявність/відсутність гендерних стереотипів та сексистського контенту. У кожній області аналізу підлягало по 5 друкованих (окрім серпневого моніторингу, коли друком не вийшло 3 газети) і 5 інтернет-видань, які пишуть на суспільно-політичні та соціальні теми.

Нагадаємо, що одеські ЗМІ частіше почали використовувати фемінітиви, хоча ще не так часто звертаються до експерток і героїнь.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

З 10 по 20 грудня 2019 року в місті Одеса і районних центрах Одеської області будуть проводитись покази документальних фільмів в рамках XVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Програма фестивалю в Одеській області передбачає покази 15 документальних фільмів про права людини українських і зарубіжних режисерів, … читати далi

Служба автомобильных дорог Одесской области провела тендер для выбора компании, которой заплатят за эксплуатационное содержание дорог общего пользования государственного значения Килийского района.  Соответствующая информация опубликовала в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 10 декабря и в нем участвовали две компании — Производственно-коммерческая фирма «Кварц» (частной формы собственности) … читати далi

Директору одесского колледжа, где в результате пожара погибли как минимум 12 человек, сообщили о подозрении. Об этом заявил начальник Национальной полиции в Одесской области Олег Бех. По словам Беха, директору колледжа экономики, права и гостинично-ресторанного бизнеса Любови Кочерге в понедельник, 9 декабря, сообщили о подозрении в служебной халатности и нарушении … читати далi

Центры финансирования и хозяйственной деятельности учреждений системы образования в Приморском, Суворовском и Киевском районах Одессы объявили тендеры для выбора компаний, которым заплатят за обслуживание систем противопожарной защиты.  Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, общая ожидаемая стоимость закупок по трем тендерам — 1 миллион 826 тысяч … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР