В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж

30 травня 2018 р. 21:27

Робоча група Європейської комісії, яка займається питаннями боротьби з поширенням фейків та дезінформації, оприлюднила новий звіт щодо роботи великих онлайн платформ.

Комісар з питань цифрової економіки та суспільства Марія Габріель (Mariya Gabriel) вказує на те, що онлайн платформам та соціальним мережам необхідний кодекс принципів роботи, якого вони усі будуть дотримуватися.

Звіт, представлений робочою групою, фокусується радше на поширенні дезінформації в мережі, аніж на проблемі фейкових новин. Експерти, які увійшли до групи, навмисне намагалися уникати поняття «фейкові новини», оскільки воно не охоплює весь комплекс проблем, які стосуються дезінформації. Наприклад, сюди ж відносяться новини, в яких вигадані факти змішані з правдивими.

У доповіді Єврокомісії дезінформація визначається як неправдива, неточна інформація або ж така, що вводить в оману. Вона створюється, поширюється та просувається з метою отримання прибутку або заподіяння шкоди суспільству. Дезінформація може ставити під загрозу демократичні процеси й цінності та може бути спрямована на різні сектори - охорону здоров'я, науку, освіту та фінанси. Робоча група, яка готувала доповідь, підкреслює, що усі сторони, які причетні до цього явища, мають бути залучені до пошуку можливих способів вирішити цю проблему, зокрема до розробки підходів саморегуляції.  

Група рекомендує заохочувати засоби масової інформації до боротьби з дезінформацією, розробляти інструменти, що дозволяють користувачам та журналістам боротися з нею та захистити різноманітність серед європейських ЗМІ. Також, на думку експертів, потрібно продовжити дослідження впливу дезінформації в Європі.

Серед іншого дослідники виступають за створення Кодексу принципів, яким будуть керуватися у своїй роботі інтернет-платформи та соціальні мережі.

Серед 10 основних принципів, запропонованих у звіті, є пункти про забезпечення прозорості роботи й пояснення щодо того, як алгоритми соцмереж обирають ті новини, які просувають у стрічці. Також платформам пропонується збільшити видимість надійних джерел новин та полегшити доступ користувачів до них.

В Єврокомісії зазначають, що ці заходи особливо важливі для країн, в яких мають незабаром пройти вибори. Група рекомендує створити коаліцію, до якої увійдуть усі зацікавлені сторони. Вона має забезпечити узгоджене впровадження цих заходів та проведення моніторингів щодо поширення дезінформації.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Європейська комісія оголосила про громадські консультації зі створення експертної групи високого рівня із протидії дезінформації. Метою роботи групи є опрацювання стратегії ЄС із протидії фейковим новинам, яка буде представлена навесні 2018 року.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Усі учасники судового провадження у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, який на вулиці Троїцькій проігнорували його. Про це повідомили у пресслужбі Приморського районного суду.  Через те, що явка цих людей визнана судом обов’язковою засідання відкладено до 3 серпня на 15:30. Нагадаємо, до Приморського районного суду … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, які покладені на колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції Одеської області. Як повідомили у пресслужбі суду,  підозрюваний зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну … читати далi

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких  Одеський художній музей. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. «Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана … читати далi

Очередное заседание по делу бывшего первого заместителя председателя Одесской облгосадминистрации Александра Орлова, которого подозревают в причастности к организации массовых беспорядков, а также избиению участников акции и журналистов 19 февраля 2014 года состоялось в Приморском суде 8 июля. Суд допросил еще двух свидетелей - Александра Румилиатиса и Дмитрия Волошенкова, сообщает Odessa.online. Первый возглавляет … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР