В Єврокомісії пропонують створити Кодекс принципів для соцмереж

30 травня 2018 р. 21:27

Робоча група Європейської комісії, яка займається питаннями боротьби з поширенням фейків та дезінформації, оприлюднила новий звіт щодо роботи великих онлайн платформ.

Комісар з питань цифрової економіки та суспільства Марія Габріель (Mariya Gabriel) вказує на те, що онлайн платформам та соціальним мережам необхідний кодекс принципів роботи, якого вони усі будуть дотримуватися.

Звіт, представлений робочою групою, фокусується радше на поширенні дезінформації в мережі, аніж на проблемі фейкових новин. Експерти, які увійшли до групи, навмисне намагалися уникати поняття «фейкові новини», оскільки воно не охоплює весь комплекс проблем, які стосуються дезінформації. Наприклад, сюди ж відносяться новини, в яких вигадані факти змішані з правдивими.

У доповіді Єврокомісії дезінформація визначається як неправдива, неточна інформація або ж така, що вводить в оману. Вона створюється, поширюється та просувається з метою отримання прибутку або заподіяння шкоди суспільству. Дезінформація може ставити під загрозу демократичні процеси й цінності та може бути спрямована на різні сектори - охорону здоров'я, науку, освіту та фінанси. Робоча група, яка готувала доповідь, підкреслює, що усі сторони, які причетні до цього явища, мають бути залучені до пошуку можливих способів вирішити цю проблему, зокрема до розробки підходів саморегуляції.  

Група рекомендує заохочувати засоби масової інформації до боротьби з дезінформацією, розробляти інструменти, що дозволяють користувачам та журналістам боротися з нею та захистити різноманітність серед європейських ЗМІ. Також, на думку експертів, потрібно продовжити дослідження впливу дезінформації в Європі.

Серед іншого дослідники виступають за створення Кодексу принципів, яким будуть керуватися у своїй роботі інтернет-платформи та соціальні мережі.

Серед 10 основних принципів, запропонованих у звіті, є пункти про забезпечення прозорості роботи й пояснення щодо того, як алгоритми соцмереж обирають ті новини, які просувають у стрічці. Також платформам пропонується збільшити видимість надійних джерел новин та полегшити доступ користувачів до них.

В Єврокомісії зазначають, що ці заходи особливо важливі для країн, в яких мають незабаром пройти вибори. Група рекомендує створити коаліцію, до якої увійдуть усі зацікавлені сторони. Вона має забезпечити узгоджене впровадження цих заходів та проведення моніторингів щодо поширення дезінформації.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Європейська комісія оголосила про громадські консультації зі створення експертної групи високого рівня із протидії дезінформації. Метою роботи групи є опрацювання стратегії ЄС із протидії фейковим новинам, яка буде представлена навесні 2018 року.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесский городской голова Геннадий Труханов поручил разработать план мероприятий для избежания распространения в городе коронавируса унесшего уже 80 жизней в Китае.  В ходе аппаратного совещания городской голова отметил, что следует принять дополнительные меры, чтобы не допустить распространение вируса.   Он напомнил, что еще в декабре департамент здравоохранения ввел ряд ограничений в … читати далi

Депутаты Одесского  горсовета рассмотрели предложения по поводу расходов в этом году на объекты образования, спорта и культуры. Свои коррективы внесла комиссия по вопросам образования, спорта, культуры и туризма. По информации Центра публичных расследований, вопрос касался капитальных расходов. Среди объектов культуры назвали только работы на 1 млн в библиотеке на Французском … читати далi

Некоторые проекты «Общественного бюджета» Одессы в прошлом году не реализовали, например, из-за не принадлежность территории к коммунальной собственности и плохих фасадов домов.  Об этом в ходе аппаратного совещания в Одесском муниципалитете сообщила заместитель городского головы Светлана Бедрега.  По ее словам, например проект «Световые муралы «Light MURAL», предполагавший создание уникального художественного светового оформления … читати далi

Водитель пассажирского автобуса не справился с управлением и врезался в прицеп ехавшего впереди грузовика - водитель автобуса погиб.  Об этом сообщили в Телеграм канале «Подслушано Одесса». Очевидцы аварии утверждают, что причиной столкновения стал гололед, а после аварии прицеп фуры развернуло и в него врезался легковой автомобиль. Авария произошла в районе … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР