Майже чверть українців готові вчитися медіаграмотності, - опитування

16 травня 2018 р. 22:48

Київський міжнародний інститут соціології на замовлення ГО «Детектор медіа» провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо протидії російській пропаганді та медіаграмотності.

<aside>

Опитування здійснювалося за фінансування Міністерства іноземних справ Данії («Даніда») та NED (США). Згідно з ним, діяльність держави в царині запровадження медіаграмотності в навчальних закладах позитивно оцінюють 16 % (проти 46 %), діяльність громадських організацій — 14% (проти 42%).

</aside>

Більшість жителів України (61%) вважає, що держава і громадські організації мають докладати зусиль для підвищення медіаграмотності. Якщо на заході, в центрі й на півдні України 61–66% вважають важливим навчання медіаграмотності, то на сході — 43%.

Практично серед усіх соціально-демографічних категорій населення більшість вважає потрібним навчання медіаграмотності. Та водночас немає однозначної думки, на кого в першу чергу треба спрямовувати зусилля. Відносно частіше ті, хто вбачають необхідність у такому навчанні, кажуть, що пріоритет має бути за навчанням підлітків (48 %), дещо рідше кажуть про дорослих (29 %).

Особисто погодилися б узяти участь у навчальному курсі 22% опитаних. Найбільше зацікавлені в курсах жителі заходу України — серед них 31% узяли б участь проти не більше 20% в інших регіонах. Серед них переважна більшість (56%) віддають перевагу курсам в інтернеті.

Польовий етап дослідження тривав із 5 по 21 лютого 2018 року. Загалом у рамках дослідження було проведено 2043 інтерв’ю з респондентами, які проживають у 110 населених пунктах України.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення, яке постійно проживає на території України, не проходить військової служби й не перебуває у в’язницях або медичних закладах (лікарнях, медичних інтернатах). До вибірки не включалися території, які тимчасово не контролюються владою України, — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобильных дорог Черкасской области провела тендер для выбора компании, которой заплатят за текущий средний ремонт автомобильной участка дороги государственного значения Н-01 Киев-Знаменка в Черкасской области. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 11 ноября и к участию в нем допустили четыре компании: ООО … читати далi

Сильный туман стал причиной ряда препятствий работе портов Одессы и Южного, а также Одесского аэропорта. Согласно оперативной информации Администрации морских портов Украины вследствие густого тумана утром разрешалась только ограниченное лоцманская проводка. Проблемы были в ряде портов страны, а в Одесской области - в ОМТП и Южном. Также из-за тумана ни … читати далi

Работники секретариата уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека вместе с общественными мониторами совершили визит в Одесской специальной школы-интерната № 7 Одесского областного совета где преимущественно учатся дети с инвалидностью. В ходе визита проверяющие установили, что право этих детей на достойных условиях проживания нарушается. В спальных комнатах расположены в 19 … читати далi

Анатолия Яблуновского, которого министр Владислав Криклий своим приказом уволил с поста и.о. директора ГП «Морской торговый порт «Южный», 11 ноября вышел на работу. Об этом сообщили сотрудники предприятия, передает 368.media Министр инфраструктуры Украины своим приказом уволил 4 ноября с занимаемой должности исполняющего обязанности директора государственного предприятия «Морской торговый порт «Южный»» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР