Критичне мислення громадян, відповідальність журналістів і загальна активність, - названо методи боротьби з дезінформацією

27 квітня 2018 р. 22:29

Заступниця головного редактора проекту з протидії кремлівській пропаганді StopFake Вікторія Романюк уважає, що основними шляхами боротьби з дезінформацією є розвиток критичного мислення, відповідальність журналістів та споживачів інформації, а також громадська активність.

Про це вона сказала 20 квітня на шостій конференції з медіаосвіти та медіаграмотності, яку організовують міжнародна громадська організація Internews в Україні та Академія української преси.

В. Романюк розповіла, що з 2014 року російськими ЗМІ активно поширюються зокрема такі наративи: «Україна – це фашистська держава», «До України мають територіальні претензії сусіди» (Польща, Угорщина, а також Румунія) й «Українська влада незаконна й неефективна».

Експертка констатувала, що з плином часу стає очевидним, що фейки можуть перетворюватися на реальність:

«На сьогодні ми вже маємо проблеми з Польщею, які виходять за рамки повідомлень у медіа, і з Угорщиною», – зазначила вона.

Ще один учасник дискусії – голова наглядової ради ГО «Інтерньюз Україна» Костянтин Квурт – заявив, що, поширюючи фейкові новини, Росія ставить на меті загарбати Україну.

«Ми у стані війни з Росією принаймні з листопада 2013 року. Фейки – це один із інструментів лише одного розділу ведення війни під назвою “Інформаційно-психологічні спеціальні операції”. Їхня мета – злам волі держави й народу до спротиву. Ціллю ворога є загарбати Україну, а нашою – оборона. Оборона в інформаційному просторі – це тільки один із видів оборони. Нашою метою є перемогти й не стати такими ж варварами. Саме до цього нас закликає міжнародна спільнота. Треба також розуміти, що якщо ми поборемо фейки, щастя не настане. Потрібно думати ширше», – зазначив він.

При цьому міжнародні партнери українських медіаогранізацій радять для боротьби з фейками розвивати медіаграмотність й медіаосвіту, а також працювати над саморегуляцією медіа.

А журналіст Олексій Мацука та голова ГО «Детектор медіа» й шеф-редакторка однойменного порталу Наталія Лигачова констатували, що в Україні виникла потреба створити медіаосвітній рух, який об’єднав би зусилля держави, освітян та журналістів.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Усі учасники судового провадження у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, який на вулиці Троїцькій проігнорували його. Про це повідомили у пресслужбі Приморського районного суду.  Через те, що явка цих людей визнана судом обов’язковою засідання відкладено до 3 серпня на 15:30. Нагадаємо, до Приморського районного суду … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, які покладені на колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції Одеської області. Як повідомили у пресслужбі суду,  підозрюваний зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну … читати далi

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких  Одеський художній музей. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. «Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана … читати далi

Очередное заседание по делу бывшего первого заместителя председателя Одесской облгосадминистрации Александра Орлова, которого подозревают в причастности к организации массовых беспорядков, а также избиению участников акции и журналистов 19 февраля 2014 года состоялось в Приморском суде 8 июля. Суд допросил еще двух свидетелей - Александра Румилиатиса и Дмитрия Волошенкова, сообщает Odessa.online. Первый возглавляет … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР