Дев'ять освітніх закладів Одеської області беруть участь в експерименті з медіаосвіти

07 травня 2018 р. 11:20

Минулого року Міністерство освіти та науки затвердило всеукраїнський експеримент із медіаосвіти на 2017–2022 роки, який має назву «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику».

22 вересня 2017 року було затверджено нове «Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності» за № 1171/31039. Згідно з ним, освітніми інноваціями є новостворені або вдосконалені освітні, навчальні, виховні, психолого-педагогічні та управлінські технології, методи, моделі й рішення в галузі освіти, що підвищують ефективність навчання.

Згідно з цим положенням, експериментом є комплексний метод дослідження, який забезпечує перевірку висунутої на початку гіпотези й дозволяє з’ясувати умови, потрібні для втілення пропонованої інновації.

Мета нинішнього експерименту — перевірка результативності вітчизняної моделі наскрізної медіаосвіти та підвищення рівня медіакомпетентності педагогів і студентів педагогічного і психологічного профілю.

На підготовчому етапі в експерименті вже бере участь близько 200 навчальних закладів із усієї країни. Серед них — обласні інститути післядипломної освіти, на базі яких відбувається навчання медіапедагогів, вищі професійні училища, дошкільні навчальні заклади і загальноосвітні: школи, гімназії, ліцеї, навчально-виховні комплекси. Експериментом буде охоплено всі 24 області України та м. Київ. Наразі вже зареєструвалися в експерименті: у Вінницькій області два заклади, у Волинській — три, у Дніпропетровській — сім, у Донецькій — чотири, в Житомирській — сім, у Закарпатській — три, в Запорізькій — шість, в Івано-Франківській — два, в Київській — десять, у Кіровоградській — три, в Луганській — п'ять, у Львівській — десять, у Миколаївській — шість, в Одеській — дев'ять, у Полтавській — п'ять, у Рівненській — чотири, в Сумській — шість, у Тернопільській — 36 закладів, у Харківській — 20, у Херсонській — дев'ять, у Хмельницькій — шість, у Черкаській — три, у Чернівецькій — п'ять, у Чернігівській — п'ять. Також до експерименту долучилися три навчальні заклади Києва і 25 інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних регіонів України.

У закладах, що беруть участь в експерименті, медіаграмотність є частиною варіативної складової навчальної програми, зокрема у старших класах викладається предмет «Медіакультура».

«Варіативна складова — це курси за вибором, які може обирати школа, порадившись із батьками, а в старших класах і з учнями, — пояснює радниця міністра освіти та науки Іванна Коберник. — Для впровадження в такому форматі існує достатня кількість хороших курсів із медіаосвіти. Інше питання — це те, що школи, на жаль, не так часто обирають ці курси. Це стається, зокрема, й через пасивність щодо цього питання батьків, які не наполягають на тому, щоб їх залучили до вибору курсів. І частково з позиції школи це зручніше — школа замість цього може, умовно кажучи, додати навантаження вчителям, яким його не вистачає, а не керуватися корисністю уроків для учнів».

Недостатня інфраструктура для підготовки вчителів — це одна з головних перешкод на шляху до впровадження медіаосвіти. І варто сказати, не лише в Україні: як свідчить спілкування з педагогами з інших країн, це скрізь стає ключовою проблемою. Оскільки для масового впровадження необхідні зміни в системі освіти взагалі, а це процес нешвидкий. В Україні підготовка вчителів здійснюється, по-перше, в закладах післядипломної освіти, зокрема, зусиллями лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, а по-друге, громадськими організаціями, як-от Академією української преси, яка проводить регулярні школи з медіаграмотності для вчителів та педагогів.

В ідеалі в кожній області має запрацювати регіональний осередок із медіаосвіти, який створять уже досвідчені медіапедагоги і який враховуватиме регіональні особливості. Це має запрацювати протягом п’яти років, які триває експеримент.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Танкер Delfi, застрявший на волнорезе пляжа «Дельфин», не успеют убрать до начала курортного сезона.  Об этом сообщил в ходе аппаратного совещания в муниципалитете заместитель городского головы Олесь Янчук.  По его словам, собственнику дали месяц на то, чтобы убрать судно, однако пока активности с его стороны не наблюдается. Поэтому скорее всего решать проблему … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов поручил разработать план мероприятий для избежания распространения в городе коронавируса унесшего уже 80 жизней в Китае.  В ходе аппаратного совещания городской голова отметил, что следует принять дополнительные меры, чтобы не допустить распространение вируса.   Он напомнил, что еще в декабре департамент здравоохранения ввел ряд ограничений в … читати далi

Депутаты Одесского  горсовета рассмотрели предложения по поводу расходов в этом году на объекты образования, спорта и культуры. Свои коррективы внесла комиссия по вопросам образования, спорта, культуры и туризма. По информации Центра публичных расследований, вопрос касался капитальных расходов. Среди объектов культуры назвали только работы на 1 млн в библиотеке на Французском … читати далi

Некоторые проекты «Общественного бюджета» Одессы в прошлом году не реализовали, например, из-за не принадлежность территории к коммунальной собственности и плохих фасадов домов.  Об этом в ходе аппаратного совещания в Одесском муниципалитете сообщила заместитель городского головы Светлана Бедрега.  По ее словам, например проект «Световые муралы «Light MURAL», предполагавший создание уникального художественного светового оформления … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР