
Музей української книги відкриється в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського та презентує виставку-медіацію «Україна 30+: про що мовчать німі свідки історії?». Виставка покликана довести українцям, що історія їх країни налічує набагато більше, ніж 30 років.
Про це повідомила у Facebооk представниця музею Олена Петрова.
За її словами, одеситам продемонструють оригінали української книжкової спадщини XVII-XVIII ст. з фондів Музею книги і друкарства України, зокрема:
- збірник церковних правил і соборних законів «Номоканон» 1646 р.;
- пам’ятки національного законотворення «Правда Руська» 1792 та 1799 років;
- «Акти Галіції та Лодомерії» 1780 року;
- «Учрежденія для управленія губерній Всеросійскія имперіи в коих столицы» 1795 р.;
- факсиміле «Першого Литовського Статуту» 1529 р.
Доповнять виставку нові факсимільні видання, передані у дар Музею української книги видавництвом «Горобець»:
- Луцьке Євангеліє XIV ст. (оригінал зберігається у Москві, Росія);
- Луцький Псалтир 1384 р. (оригінал зберігається у Флоренції, Італія);
- Холмське Євангеліє XIII ст. (оригінал зберігається у Москві, Росія);
- Лавришівське Євангеліє XIV ст. (оригінал зберігається у Кракові, Польща);
- Реймське Євангеліє. Конволют XI ст., XIV ст. (оригінал зберігається у Реймсі, Франція);
- Віденський Октоїх XIII ст. (оригінал зберігається у Відні, Австрія).
Завдяки Державній архівній службі України виставку доповнили рідкісні документи, що супроводжували процес боротьби України за незалежність у різні періоди її історії. Вперше в Одесі будуть виставлені:
- Конституція Варшавського сейму від 22 листопада 1649 р.;
- Гадяцька угода 1658 р.;
- Переяславські статті 1659 р.;
- Глухівські статті 1669 р.;
- Універсали Української Центральної Ради;
- листи М. Грушевського та В. Винниченка; справа Степана Бандери.
Нагадаємо, Одеським депутатам пропонують звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати Одеському художньому музею статус національного.
Одеська міська рада на пленарному засіданні підтримала питання Про створення Комунальної установи «Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького» та затвердження її статуту.
Одеський археологічний музей Національної академії наук України збирає кошти, щоб обладнати надійними стелажами нове сховище для старовинних амфор в гаражі музею.
Служба безпеки України повідомила про підозру черговому колаборанту, який поширював матеріали на шкоду інтересам України. Мешканець смт Чорноморське відкрито проводив проросійську пропаганду у соціальних мережах. Як повідомили в СБУ, встановлено, що протягом кількох місяців, у тому числі під час війни, колаборант активно поширював антиукраїнські пропагандистські матеріали та свідомо пропагував ідеї …
читати далi
Відділи державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області за три місяці з початку повномасштабного вторгнення російської федерації зареєстрували 3 тисячі 861 шлюб. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України. Таким чином Одещина опинилася на другому місці за кількістю укладених шлюбів з початку війни. Більше уклали тільки на Дніпропетровщині - …
читати далi
Голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко розпорядився скоротити дію комендантської години на території області. Про це повідомили в пресслужбі адміністрації. Відзавтра, 25 травня, комендантська година починатиметься з 23:00 кожного дня та діятиме до 05:00 наступного дня. Останнього разу комендантську годину скорочували у квітні. Саме з 20 квітня 2022 року на …
читати далi
Міністр оборони Олексій Резніков нагородив іменною вогнепальною зброєю моряка Дмитра Томілова, який знищив російський літак. Про це у Facebook повідомила заступниця міністра Ганна Маляр. "Ви пам’ятаєте нашого героя Дмитра, який з ПЗРК «Ігла» знищив ворожий літак? Міністр оборони Олексій Резніков вручив йому вогнепальну зброю", - написала вона. Раніше моряка нагородили медаллю «За …
читати далi