Одеському облархіву подарували 46 документів заводу "Кінап"

02 серпня 2021 р. 12:40

Одеса фінанси

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов передав на зберігання до Державного архіву Одеської області 46 документів за 1935-1936 роки, сформованих у дві справи. 

Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook. 

"Документи Одеського заводу "Кінап" логічно доповнять передані раніше справи та увійдуть до Національного архівного фонду України", - зазначив він. 

У коментарі ІзбірКому він зазначив, що придбав документи за власний кошт. 

Завод кіноапаратури "Кінап" з’явився приблизно у середині 1930 років. В інтернеті зустрічаються об’яви про продаж кіноапаратів, вироблених у 1935 році, але не раніше. Таким чином, цілком вірогідно, що завод був побудований близько 1934-1935 років. 

Підприємство випускало вузькоплівкові кіноапарати та мобільне звукове обладнання (агітаційні автомобілі).

Після початку бойових дій на території СРСР під час Другої світової війни на заводі було налагоджено військове виробництво. Проте незабаром було прийнято рішення про евакуацію у Самарканд, яка закінчилася 25 липня 1941 року. Вивезли головним чином персонал, 90 процентів обладнання залишилося на підприємстві, найцінніше з якого пізніше було вивезено румунськими військами.

Після розпаду Радянського Союзу продукція заводу не користувалась попитом, потреби ринку задовольнялися більш технологічною продукцією іноземних виробників. 18 вересня 2001-го року була ініційована справа про банкрутство. Нині на території заводу розташовано близько 70-80 підприємств та організацій.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України надало дозвіл на проведення польових досліджень на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років. 

Передбачуване місце масових розстрілів вже підготовлено до старту пошукових робіт: розчищено від сміття, встановлено огорожу і підведено освітлення, а також забезпечено охорону ділянки.

Раніше одеський історик знайшов документи щодо масових розстрілів на Овідіопольській дорозі.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Виконавчій комітет Одеської міської ради ухвалив низку проєктів рішень про передачу на баланс комунальним підприємства та установам нерухомості в центрі Одеси на на Французькому бульварі. Так комунальному підприємству електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» на баланс передали трансформаторну підстанцію загальною площею 18,3 квадратних метрів на Французькому бульварі 41-Б. А комунальному підприємству Одеської міської ради «Узбережжя Одеси» … читати далi

Працівники Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили, як Одеська обласна державна адміністрація додержується прав внутрішньо переміщених осіб на житло, та відзначили, що адміністрація не робить це на належному рівні. Про це повідомили у пресслужбі омбудсмена. Там зазначили, що до Уповноваженого звернулись 50 сімей ВПО, які з 2016 … читати далi

Служба автомобільних доріг в Одеській області оголосила три тендери для коригування проєктної документації на будівництво трьох ділянок автомобільної дороги загального користування державного значення «Обхід с. Сухий Лиман». Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro. Йдеться про трасу від автомобільної дороги загального користування державного значення Н-33 Одеса – Білгород-Дністровський – Монаші … читати далi

Приморський районний суд Одеси визнав старшого матроса винною у порушенні законодавства про державну таємницю і стягнув з неї 510 гривень штрафу.  Матеріали до суду направила військова контррозвідка, повідомляє "Думська". За її даними, в 2017 році військовослужбовець, що має доступ до держтаємниці, з'їздила в особистих справах на окуповану територію Автономної Республіки Крим. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР