Одеський оперний театр звинуватили в недостатній українізації

27 вересня 2021 р. 09:41

Одеса культура

Лише три вистави Одеського національного театру опери та балету, проведених за вісім місяців 2021 року, виконувалися українською мовою. 

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй сторінці у Facebook.

Він також зазначив, що зі 102 вистав, які виконувалися іншою мовою, лише 42 супроводжувалися перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

Схожа ситуація і в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В.Лисенка. В цій установі з 49 вистав, виконаних недержавною мовою, лише 19 були перекладені за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

Усього ж у згаданому театрі відбувся показ 132 вистав, з яких державною мовою були виконані 4 опери, 32 великі та камерні концерти суто українською, та 47 концертів, де українські твори виконувалися поряд з іншомовними.

Натомість повністю проводились вистави державною мовою лише у 2 театрах:

  • Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка (Київ), в яких всі 309 вистав були виконані державною мовою; 
  • Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької (Львів), де всі 306 вистав були також виконані українською.

Ще три театри також дотримуються норми закону:

  • У Національному академічному театрі опери та балету України імені Т.Г.Шевченка (Київ) зі 132 вистав, проведених за 8 місяців 2021 року, 89 виконувалися державною мовою, 43 -  іншою мовою та були перекладені державною за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.
  • У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької зі 107 вистав 19 виконано державною мовою, інші 88 були перекладені.
  • У Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки (Київ) 16 вистав були виконані державною мовою, іншою мовою з перекладом на державну - 318.

Нагадаємо, за результатами перших двох місяців близько 15% чиновників та претендентів на держпосади не склали іспит з української мови. 

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови зійснив моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення. За його результатами було виявлено порушення закону про державну мову шістьма телеканалами.

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної. Таке рішення суд ухвалив 8 липня, повідомляється на сайті Миколаївської обласної прокуратури.

У квітні голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький та Одеський міський голова Геннадій Труханов планували призначити собі профільних заступників з питань мовної політики.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Працівники Одеського медичного клінічного центру (Лікарня водників) скаржаться на заборгованість із заробітної плати та невиплату грошей, що мають виплачувати лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом пацієнтами. Як зазначили Центру публічних розслідувань працівники медичного закладу, вони навіть готові до страйку. У Департаменті охорони здоров'я Одеської обласної ради повідомили, що станом на … читати далi

57,6% мешканців міст України називають Президента Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року. Оцінюючи різні установи, до обов’язків … читати далi

Три доби тіло українського моряка тримали на борту судна, яке прибуло до Туреччини. Про це повідомив УНІАН морський юрист Микола Гольбін. За словами юриста, моряк помер, коли судно ще було в Одесі. Про цей випадок йому повідомили громадяни України - члени екіпажу балкера THOR (IMO 9291418, прапор Маршаллові Острови). За … читати далi

За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у місті Рені та селах Ренійської громади має бути проведена низка робіт. Дві третини цих коштів має піти на капітальний ремонт мереж вуличного освітлення. Відповідні зміни було внесено до бюджету Ренійської громади на 2021 рік під … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР