Одеській обласній раді знадобилося дві спроби, щоб передати художній музей державі

Одеська обласна рада з другої спроби ухвалила рішення про передачу з комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області у державну власність цілісного майнового комплексу Комунальної установи "Одеський художній музей".

Проти цього рішення виступила низка депутатів, які наполягали на тому, що треба зробити інвентаризацію музею.

Втім інші запевняли, що передача державі музею дозволить заощадити 17 мільйонів бюджетних коштів. Більш того за словами Олени Олійник, директорки Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини обласної державної адміністрації, з отриманням статусу національного у працівників музею підвищилась заробітна плата, тож витрати збільшились від 17 мільйонів до 24 мільйонів гривень.

Окрім того, музей потребує капітального ремонту. На думку депутата Дмитра Чапіра, стан музею - це результат недостатньої уваги протягом 20 років. Влада погано стежить за комунальною власністю. Передача музею державі надасть можливість покращити його стан.

Тож перша спроба ухвалити це рішення провалилася. Проголосували лише 42 депутати. А от з другої спроби зібрали 45 голосів. 

Пропозиції депутатів включити музей до переліку об'єктів-пам'яток архітектури, які не підлягають приватизації, включити музей до переліку пам'яток національного значення та перейменувати його в музей імені Маразлі їхні колеги не підтримали.   

Постійна комісія Одеської обласної ради з питань управління майном спільної власності територіальних громад області 29 листопада підтримала проєкт рішення облради про надання згоди на передачу з комунальної власності у державну цілісного майнового комплексу КУ "Одеський художній музей".

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

17 серпня загинув військовослужбовець, житель села Баранове Іванівської громади Одеської області - Микола Марченко.  Як повідомив голова громади Віктор Лобач, 24-річний хлопець загинув внаслідок ракетного удару по Дніпропетровській області. "Йому через цю війну назавжди буде 24 роки. А мама - Єфросинія Іванівна залишилась без єдиного сина, дружина без чоловіка і … читати далi

Київський міжнародний інститут соціології опитав українців та з'ясував, що 59% з них в умовах війни дізнаються новини із соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну популярність, але не домінує, як це було до 24 лютого, - повідомляє Матриця свободи. Дослідження складалося з двох частин: методом щоденного опитування (100 респондентів) та телефонних … читати далi

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях, причому усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Також не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.  Міністр додав, що, на жаль, 1,3 … читати далi

Кабінет Міністрів України реорганізував чотири міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції. Про це йдеться у відповідній постанові уряду. Зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, яке керувалося з Дніпра приєднали до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що керується з Одеси.  Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з керуванням у Львові приєднали до Південно-Західного міжрегіонального управління … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР