В 2018 році Мандрівний фестиваль Docudays UA зібрав в Одеській області майже півтори тисячі глядачів

30 грудня 2018 р. 16:38

В Одеській області завершився XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Протягом 10-20 грудня в місті Одесі та районних центрах Одеської області відбувся 41 показ десяти документальних фільмів про права людини з програми фестивалю.

Всього покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відбувались в 22 локаціях, їх учасниками стали більше 1 тисячі 300 глядачів, серед яких переважала молодь.

В Одеській області в 2018 році Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройшов вже в шостий раз. Незмінним координатором проведення фестивалю в Одеській області залишається Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України". В місті Одесі покази фільмів з програми фестивалю проходили в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського, в районах області – переважно в навчальних закладах, будинках культури та бібліотеках. В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю було проведено низку дискусій з актуальних для міста і регіону проблем. Традиційною локацією для показів в місті Одесі виступала Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Грушевського. Цього року до організації заходів фестивалю в місті Одесі приєдналась Громадська організація "Urban Inst." та громадський простір 4City, що дозволило значно розширити глядацьку аудиторію.

Окрім міста Одеси, заходи фестивалю відбулись в 10 районних центрах Одеської області – Татарбунари, Подільськ, Березівка, Ананьїв, Балта, Кодима, Саврань, Окни, Ширяєве, Любашівка. Таке широке географічне охоплення вдалось завдяки залученню партнерських організацій – зокрема, Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари, Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, газети «Березівська правда», Березівської міської ради та управління освіти Березівської ОТГ. Всього в Одеській області покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю відвідало більше 1300 глядачів, серед яких переважала молодь. Головна тема цьогорічного фестивалю мала назву «Рівні рівності» та була пов’язана з багатьма суспільними проблемами і викликами. Зокрема, вона пропонувала суспільству виміряти рівні рівності, подискутувати про те, який сенс кожен із нас вкладає в це поняття та чи досяжна рівність у наш час, в наших умовах. Разом із тим, глядачі мали змогу переглянути 10 різноманітних стрічок із колекції фестивалю та взяти участь у право-просвітницьких заходах. В Одеській області, разом із основною темою фестивалю, глядачі фільмів приймали участь в дискусіях на теми «Бібліотека і місто», а також «Як зробити громаду більш безпечною?». 

Відкрив програму фестивалю в Одеській області фільм «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). В Одесі показ фільму відбувся двічі у Громадському просторі 4City 10 грудня, а також в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського 13 грудня. Також в рамках фестивалю даний фільм був представлений до перегляду тричі в м. Татарбунари. Стрічка спровокувала глядачів усвідомити значимість минулого у житті теперішнього покоління, яке в змозі творити краще майбутнє.

Закрив програму заходів XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA показ фільму «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) в м. Березівка. Цього року в Одеській області дана стрічка набрала найбільшу кількість переглядів (близько 400) та справила неабиякі враження у глядачів. У м. Березівка, після перегляду фільму неодноразово були проведені дискусії на тему заборони комуністичної та нацистської символіки в Україні. 

12 грудня в Громадському просторі 4City відбувся спеціальний показ фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена. Даний фільм зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, 13 грудня було проведено дискусію на тему «Бібліотека і місто» щодо функцій й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. На дискусії були обговорені такі питання, як: що таке бібліотека і навіщо вона місту? Як бібліотека формує культурний простір? Яка вона сучасна бібліотека очами різних фахівців? Чому важливі крос-культурні проекти? Спікерами заходу виступили Ірина Бірюкова – директорка Одеської національної наукової бібліотеки, Тетяна Румілець – архітекторка, модератором дискусії виступав Кирило Ліпатов. Головним результатом дискусії, стали точки дотику між усіма зацікавленими та домовленості про подальшу співпрацю.

Також в рамках програми фестивалю, за підтримки Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського, відбулась дискусія у форматі “круглого столу” на тему «Як зробити громаду більш безпечною?». Метою заходу було привернення уваги та обговорення проблем забезпечення безпеки в громаді, а також презентації результатів розбудови безпечної громади в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області.  Результати дискусії засвідчили, що безпека в громаді набагато ширша ніж забезпечення правопорядку і включає безпеку дорожнього руху, екологічну безпеку, безпечну інфраструктуру та врахування інших факторів, які дозволяють жителям відчувати себе у безпеці. Досягнути такого результату можна лише спільною участю та спільною відповідальністю поліції, місцевої влади та мешканців. По закінченню обговорення, учасники долучились до перегляду двох документальних фільмів з програми фестивалю – «Вихідний» (режисерки Жанни Максименко-Довгич) та «Дорослі» (режисерки Майте Альберді).

Додаткова інформація
Мета Мандрівного фестивалю - сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю: ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації.

Організатори фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", Громадська організація «Urban Inst.». 

Партнери: Громадський простір 4City, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С.Грушевського, незалежний інформаційний ресурс “ІзбірКом”, Театральний простір Тео, IQSpace, ForshMag, Odesa Pub, Followers Odessa, Асоціація архітекторів Одеси, Платформа Мой Город, Пространство.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Збір ідей до Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Одеської області на 2021-2027 роки завершили в Одеській області. Як повідомили у пресслужбі ОДА, мешканці регіону надали 194 проєкти на загальну суму близько 22,6 млрд грн: по пріоритету «Новий соціально-гуманітарний розквіт» надійшло 63 проєкти на загальну суму 1,79 … читати далi

Депутат Одесского городского совета Ольга Квасницкая предлагает решить проблему с восстановлением детского сада в переулке Каркашадзе, сдав его в концессию Об этом она заявила в ходе аппаратного совещания 27 января.  По ее словам, при этом городской совет не теряет здание, а детский сад сможет функционировать.   «Я про это давно … читати далi

Военнослужащий 28-й отдельной механизированной бригады Евгений Щуренко погиб вчера утром на фронте российско-украинской войны в районе Красногоровки Донецкой области. Об этом сообщили в пресс-службе штаба Операции объединенных сил. Солдат проходил службу на должности старшего механика-водителя БМП-2. Его машину обстреляли из станкового противотанкового гранатомета СПГ-9. Евгений Щуренко погиб на месте, еще … читати далi

Президент Украины Владимир Зеленский подписал два распоряжения о назначении глав районных администраций в Одесской области.  Соответствующие документа опубликовала пресс-служба Офиса президента.  В частности новых руководителей получили Тарутинская и Арцизская районные государственные администрации. Все назначения соответствуют списку утвержденному Кабинетом министров в ноябре прошлого года. Так Тарутинскую РГА возглавит Владимир Ореховский, а … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР