Правоохоронці розпочали провадження за ч.1 ст.259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) стосовно 17-річного учня однієї школи міста.
Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області.
«Я скоїв не дуже гарний вчинок, коли подзвонив у поліцію з хибним повідомленням. Я навіть не сказав назву навчального закладу і відразу кинув слухавку. Вважав, що поліція не стане перевіряти таке повідомлення, але помилився. Хочу звернутися до своїх однолітків, до тих хто старший або молодший за мене – не повторюйте моїх дій. Я не думав, що роблю, і мені соромно», - цитує поліція.
Хлопцеві роз’яснили, що така поведінка неприпустима. На перевірку повідомлень, навіть сумнівних, завжди залучаються фахівці, яких в цей час чекають люди, що потребують реальної допомоги. Крім того, це стрес як для тих, хто мусить евакуюватися з «замінованої» будівлі, так і для їхніх близьких. Зокрема – батьків молодшокласників, які вимушені кидати усі справи та забирати своїх дітей додому, щоб ті не мерзли біля школи, поки тривають перевірки.
«Це перший раз, коли юнак потрапляє у поле зору поліцейських. За фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єкта власності правоохоронці розпочали провадження за ч.1 ст.259 Кримінального кодексу України. Мобільний телефон, з якого хлопець телефонував, вилучили», - повідомила старша слідча СВ Одеського районного управління поліції № 2 Лілія Марченко.
Зазначимо, що з початку року Україною пронеслася хвиля масових мінувань торгівельних центрів, шкіл та адміністративних будівель. Лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про мінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і шість – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік.
Неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності згідно зі статтею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.
Тим часом СБУ повідомила, що спецслужби Російської Федерації активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну. За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця всі можливі наслідки.
У листопаді минулого року правоохоронці перевіряли інформацію про загрозу вибуху в міській раді.
27 липня о 16:20 до правоохоронців надійшло анонімне повідомлення про загрозу вибуху у будівлі Одеської міської ради на Думській площі. Про це повідомили у Нацполіції. Станом на 17:30 адміністративну будівлю та прилеглу територію оглянуто, жодних вибухових речовин чи пристроїв не виявлено. Правоохоронці евакуювали 187 осіб, зараз роботу установи поновлено.
7 травня в будинку на вулиці Кінній знайшли гранату РГД-5, прикріплену до газової труби.
8 лютого на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що заміновані дитсадки в Київському та Приморському районах Одеси. Як повідомили в пресслужбі муніципалітету, йдеться про 74 садочки. Тож батькам пропонують забрати дітей.
20 січня на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про те, що 186 дитячих садочків та учбово-виховальних комплексів заміновані.
Правоохоронці затримали мешканця Одеської області, який намагався незаконно переправити трьох знайомих через державний кордон України. Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, за допомогу товаришам уникнути мобілізації на військову службу в протиправний спосіб, правопорушник зажадав від них по 300 доларів США. Тепер йому загрожує щонайменше сім …
читати далi
Правоохоронці затримали заступника начальника відділу поліції Одещини під час отримання ним 2 тисяч доларів США. Про це повідомили у пресслужбі Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними слідства, гроші поліцейський отримав за вплив на уповноважених службових осіб та слідчих щодо непритягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності. Як зазначили у …
читати далi
Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа-За життя". Як повідомили у пресслужбі парламенту, зокрема Національному агентству з питань запобігання корупції заборонено здійснювати перерахування бюджетних коштів на фінансування діяльності партії. Зазначимо, Міністерство юстиції України звернулося до Восьмого апеляційного адміністративного суду із адміністративним …
читати далi
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», який Верховна Рада ухвалила 12 травня. Закон встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими …
читати далi
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України повідомив про підозру керівнику бази палива виробничого підрозділу регіональної філії «Одеська залізниця». Про е повідомили в …
читати далi
Центральна виборча комісія розглянула питання визнання обраним народним депутатом України представника "Опозиційної платформи - За життя" замість Іллі Киви, якого …
читати далi
До 30-річчя Незалежності України 30 територіальних громад Волинської, Львівської та Полтавської областей отримають можливість стати партнерами першого набору Проєкту USAID …
читати далi
"Українському Дунайському пароплавству" від початку повномасштабного вторгнення росії вдалося в короткі терміни ввести в експлуатацію 23 баржі, що перебували у …
читати далi
Близько 30 ромських жінок та дівчат з Одеської області завершили навчання з фінансової та інформаційної грамотності, яке складалось з трьох …
читати далi
Групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, хімічного спостереження і контролю, епідемічного спостереження і контролю створили в Одеській області. Про це …
читати далi
Засоби масової інформації з початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну подали в Міністерство оборони України майже 9 тисяч заявок на …
читати далi
Директорка департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова пішла з посади. Про це вона повідомила на своїй сторінці …
читати далi
Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа-За життя". Як повідомили у …
читати далi
На сайті Верховної Ради України з'явився текст проєкту Закону про заборону Московського патріархату на території України. Проєкт було подано ще …
читати далi
7 квітня Генеральна асамблея Організації об'єднаних націй зібралася на 10 засідання Надзвичайної спеціальної сесії присвяченої вторгненню Росії в Україну в 2022 році …
читати далi
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами …
читати далi
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні скарги адвоката Альони Попової - колишньої помічниці міського голови Одеси Геннадія Труханова …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.