Суд подовжив розслідування справи посадовця Одеської ОДА щодо продажу «Дачі Маразлі»

06 січня 2022 р. 17:24

ВАКС Одеса архітектура

Вищий антикорупційний суд продовжив до 3 травня строк розслідування справи за підозрою директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації Віктора Лунгула у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 80 мільйонів гривень.

Таке рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС.

Детектив засвідчив, що 3 січня завершувався строк розслідування справи і тому він просив продовжити розслідування до 3 червня.

За його словами, завершити розслідування до закінчення цього строку неможливо внаслідок складності провадження та необхідності проведення низки слідчих та процесуальних дій. Зокрема, необхідно:

  • здійснити виїмку оригіналів і копій документів в управлінні обласної ради з майнових відносин, ТОВ «Крок вперед»;
  • призначити додаткову судово будівельно-технічної експертизу;
  • призначити криміналістичну експертизу документів - проєктно-кошторисну документацію;
  • отримати відповіді на запити від ТОВ «Крок вперед», ТОВ «Облтепло», Одеської обласної ради, Одеської міської ради;
  • допитати службових осіб СВК «Дружба народів» з приводу здійснення операцій з ТОВ «Облтепло» та пов`язаності з ТОВ «Крок вперед»;
  • на підставі зібраних доказів вирішити питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб.

«Клопотання детектива Національного бюро про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, – задовольнити частково. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до шести місяців, тобто до 03.05.2022», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, що детективи Національного антикорупційного бюро 3 листопада 2021 року повідомили колишньому начальнику управління з майнових відносин Одеської обласної ради про підозру у зловживанні владою, що спричинило збитки у понад 80 мільйонів гривень.

За даними пресслужби НАБУ, колишній посадовець реалізував схему, в результаті якої громада Одеси позбулася двох пам’яток архітектури — «Дача Маразлі» та «Маєток Фабрицького» —  та ще низки будівель і земельної  ділянки, на якій їх розташовано. 

У лютому 2021 року Вищий антикорупційний суд наклав арешт на понад 1 гектар землі в Одесі, на території яких перебуває пам’ятка архітектури - «Дача Маразлі».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР