Суд заборонив використовувати корпуси ще одного одеського вишу через пожежну небезпеку

19 квітня 2021 р. 10:34

суд

Одеський окружний адміністративний суд задовільнив адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Одеської національної академії зв`язку імені О.С. Попова. 

Згідно з рішенням суду, йдеться про повне зупинення експлуатації будівель Одеської національної академії зв`язку ім. О. С. Попова, розташованих за адресами:

 • вул. Кузнечна. 1 (учбовий корпус);
 • вул. Пішонівська, 5 (лабораторний корпус №2);
 • вул. Академічна, 20 (гуртожиток №4);
 • вул. Манежна, 42 (гуртожиток №1);
 • вул. Старопортофранківська, 71-а (гуртожиток №2);
 • вул. Новосельського 68-а (гуртожиток №3);
 • вул. Композитора Ніщинського, 4 (гуртожиток №5).

Зупинення експлуатації відбудеться шляхом відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вищевказаних будівель Одеської національної академії зв`язку від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок), обмеження до них доступу, за винятком проведення робіт з усунення недоліків, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що посадовими особами позивача було здійснено позапланову перевірку будівель Одеської національної академії зв`язку імені О. С. Попова, під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт № 55 від 8 серпня 2020 року.

Акт вказав на більш ніж 140 порушень. 

В академії вказували на те, що це є різні будівлі, споруджені в 50-60-х роках минулого сторіччя, проєктною документацією яких не були передбачені сучасні вимоги пожежної безпеки (які згідно будівельних норм та правил є обов`язковими при новому будівництві, а для існуючих будівель лише при проведенні реконструкції або капітального ремонту). 

Окрім того, там стверджували, що рятувальники: 

 • не визначили рівень безпеки кожного об`єкту;
 • в акті перевірки не конкретизували порушення, та в позовній заяві взагалі не обґрунтовували, чим саме відповідні порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки можуть впливати на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей. 

Керівництво академії наполягало також, що в цьому випадку повне зупинення експлуатації будівель ОНАЗ ім. О. С. Попова не є пропорційною мірою реагування, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Крім того, відповідач зазначав, що застосування зазначених заходів реагування буде мати негативні наслідки:

 • для осіб, які навчаються Академії;
 • для працівників Академії;
 • для осіб, які проживають гуртожитках Академії;  
 • для державного та місцевого бюджету;
 • для 11 юридичних осіб, які здійснюють діяльність на об`єктах Академії;  
 • для Держави Україна на міжнародному рівні;  
 • для споживачів послуг проводового доступу до мережі інтернет та надання послуг фіксованого телефонного зв`язку за укладеними договорами.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України призначило виконуючим обов’язки ректора Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри фізики Олександра Назаренка

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку був створений 19 серпня 2020 року шляхом об’єднання Одеської національної академії зв’язку ім. Попова та вищого навчального закладу «Одеська державна академія технічного регулювання та якості».

Раніше Одеський окружний адміністративний суд ухвалив закриття кількох корпусів і гуртожиток Одеського державного політехнічного університету.

В січні Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та наказав повністю зупинити експлуатацію будівель Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» Одеської обласної ради.

Наразі продовжується розглядання справи щодо колишнього начальника ДУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака. 

Експосадовець підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема пожежі:

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Рух автомобільного транспорту на 229 кілометрі автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені (на м. Бухарест) буде перекрито з 8:00 12 травня до 17:00 15 травня. Про це повідомила Служба автомобільних доріг України в Одеській області.  Перекриття руху відбудеться у зв’язку з виконанням виробничим підрозділом Одеської залізниці «Ренійської дистанції колії» капітального ремонту на залізничному переїзді, який … читати далi

Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради зупинило будівництво кафе за адресою: пляж Аркадія, 3-Б.  Про це повідомив, начальник управління Олександр Авдєєв.  За його словами, кафе загальною площею в 1 тис. 332,6 квадратних метрів на праві приватної власності належить трьом приватним особам, які здали його в оренду підприємцю. "Той без жодних дозвільних … читати далi

Мешканці українських мільйонників оцінили свої міста на трійку, але Львів виділився найбільшою середньою оцінкою. Дніпрян турбує забрудненість міста та страх пізно повертатися додому, а одеситів — ситуація з дорогами — ці міста отримали найнижчі оцінки за критеріями чистоти, безпеки та транспорту. Сервіс OLX Нерухомість поділився результатами опитування понад 15 тисяч … читати далi

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Наразі він запроваджений до 30 червня. Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв'ю РБК-Україна. "Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом'якшення", … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР