Суд заборонив використовувати корпуси ще одного одеського вишу через пожежну небезпеку

19 квітня 2021 р. 10:34

суд

Одеський окружний адміністративний суд задовільнив адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Одеської національної академії зв`язку імені О.С. Попова. 

Згідно з рішенням суду, йдеться про повне зупинення експлуатації будівель Одеської національної академії зв`язку ім. О. С. Попова, розташованих за адресами:

 • вул. Кузнечна. 1 (учбовий корпус);
 • вул. Пішонівська, 5 (лабораторний корпус №2);
 • вул. Академічна, 20 (гуртожиток №4);
 • вул. Манежна, 42 (гуртожиток №1);
 • вул. Старопортофранківська, 71-а (гуртожиток №2);
 • вул. Новосельського 68-а (гуртожиток №3);
 • вул. Композитора Ніщинського, 4 (гуртожиток №5).

Зупинення експлуатації відбудеться шляхом відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вищевказаних будівель Одеської національної академії зв`язку від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок), обмеження до них доступу, за винятком проведення робіт з усунення недоліків, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що посадовими особами позивача було здійснено позапланову перевірку будівель Одеської національної академії зв`язку імені О. С. Попова, під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт № 55 від 8 серпня 2020 року.

Акт вказав на більш ніж 140 порушень. 

В академії вказували на те, що це є різні будівлі, споруджені в 50-60-х роках минулого сторіччя, проєктною документацією яких не були передбачені сучасні вимоги пожежної безпеки (які згідно будівельних норм та правил є обов`язковими при новому будівництві, а для існуючих будівель лише при проведенні реконструкції або капітального ремонту). 

Окрім того, там стверджували, що рятувальники: 

 • не визначили рівень безпеки кожного об`єкту;
 • в акті перевірки не конкретизували порушення, та в позовній заяві взагалі не обґрунтовували, чим саме відповідні порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки можуть впливати на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей. 

Керівництво академії наполягало також, що в цьому випадку повне зупинення експлуатації будівель ОНАЗ ім. О. С. Попова не є пропорційною мірою реагування, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Крім того, відповідач зазначав, що застосування зазначених заходів реагування буде мати негативні наслідки:

 • для осіб, які навчаються Академії;
 • для працівників Академії;
 • для осіб, які проживають гуртожитках Академії;  
 • для державного та місцевого бюджету;
 • для 11 юридичних осіб, які здійснюють діяльність на об`єктах Академії;  
 • для Держави Україна на міжнародному рівні;  
 • для споживачів послуг проводового доступу до мережі інтернет та надання послуг фіксованого телефонного зв`язку за укладеними договорами.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України призначило виконуючим обов’язки ректора Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри фізики Олександра Назаренка

Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку був створений 19 серпня 2020 року шляхом об’єднання Одеської національної академії зв’язку ім. Попова та вищого навчального закладу «Одеська державна академія технічного регулювання та якості».

Раніше Одеський окружний адміністративний суд ухвалив закриття кількох корпусів і гуртожиток Одеського державного політехнічного університету.

В січні Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області та наказав повністю зупинити експлуатацію будівель Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров`я» Одеської обласної ради.

Наразі продовжується розглядання справи щодо колишнього начальника ДУ ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака. 

Експосадовець підозрюється у неналежному виконанні своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, зокрема пожежі:

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР