Суд заборонив будівництво причалу в нацпарку «Тузловські лимани»

06 жовтня 2021 р. 10:34

Одеса екологія прокуратура

П’ятим апеляційним адміністративним судом задоволено апеляційну скаргу обласної прокуратури та скасовано незаконне рішення Приморської сільської ради Татарбунарського району (нині Білгород-Дністровський район), яким надано дозвіл приватному підприємству на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,3 га для розміщення інженерно-транспортної інфраструктури морського транспорту.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. 

Таким чином прокуратура запобігла незаконному відведенню земель природно-заповідного фонду України у приватні руки. Ця земля розташована на території піщаної коси біля озера Малий Сасик, є прибережною захисною смугою Чорного моря й групи лиманів та входить до складу території Національного природного парку «Тузловські лимани».

Суд погодився з доводами прокуратури, що рішення органу місцевого самоврядування є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки земельна ділянка є природною територією та об’єктом природно-заповідного фонду України і знаходиться під охороною національного природного парку «Тузловські лимани». Крім того, зазначена земля може використовуватися лише у природоохоронних, науково-дослідних, освітньо-виховних, оздоровчих та інших рекреаційних цілях, а також для потреб моніторингу навколишнього природного середовища.

Розміщення на території Нацпарку інженерно-транспортної інфраструктури, баз маломірних (малих) суден суперечить вимогам закону.

Нагадаємо, Господарський суд Одеської області задовольнив позов Одеської обласної прокуратури про визнання недійсною додаткової угоди до договору про право тимчасового користування лісовою земельною ділянкою природо-заповідного фонду в урочищі «Лебедівка» національного природного парку «Тузловські лимани».

В листопаді 2020 року прокурори Одеської обласної прокуратури звернулися до Господарського суду Одеської області з позовом, в якому вимагають визнати недійсною додаткову угоду до договору про право тимчасового користування лісами та звільнити лісову земельну ділянку природо-заповідного фонду площею майже 29 гектарів в урочищі «Лебедівка» національного природного парку «Тузловські лимани». 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Працівники Одеського медичного клінічного центру (Лікарня водників) скаржаться на заборгованість із заробітної плати та невиплату грошей, що мають виплачувати лікарям, які працюють з інфікованими коронавірусом пацієнтами. Як зазначили Центру публічних розслідувань працівники медичного закладу, вони навіть готові до страйку. У Департаменті охорони здоров'я Одеської обласної ради повідомили, що станом на … читати далi

57,6% мешканців міст України називають Президента Володимира Зеленського відповідальним за боротьбу із корупцією. При цьому 81,6% вважають, що він не виконав власних обіцянок щодо боротьби із корупцією. Такі результати соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у період 29 листопада – 1 грудня 2021 року. Оцінюючи різні установи, до обов’язків … читати далi

Три доби тіло українського моряка тримали на борту судна, яке прибуло до Туреччини. Про це повідомив УНІАН морський юрист Микола Гольбін. За словами юриста, моряк помер, коли судно ще було в Одесі. Про цей випадок йому повідомили громадяни України - члени екіпажу балкера THOR (IMO 9291418, прапор Маршаллові Острови). За … читати далi

За рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у місті Рені та селах Ренійської громади має бути проведена низка робіт. Дві третини цих коштів має піти на капітальний ремонт мереж вуличного освітлення. Відповідні зміни було внесено до бюджету Ренійської громади на 2021 рік під … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР