Поліція намагалася приховати факт пошкодження "Пушкінської тополі" в Одесі

29 червня 2021 р. 20:20

Одеса екологія прокуратура суд

Прокурори Приморської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, підозрюваного в умисному пошкодженні об'єкта природно-заповідного фонду.

З’ясовано, що у другій половині листопада 2020 року за вказівкою та під безпосереднім керівництвом директора приватної компанії з управління житловим фондом, в порушення вимог природоохоронного законодавства та правил благоустрою, за відсутності правових підстав було зрізано майже до основи всі скелетні гілки ботанічної пам’ятки «Тополя канадська», чим пошкоджено її до ступеню припинення росту.

Розмір завданої державі шкоди склав понад 125 тисяч гривень.

Так, «Тополя канадська» - об’єкт природно-заповідного фонду, який перебуває у переліку охоронюваних державою пам’яток природи місцевого значення з 1983 року й розташований по вулиці Торговій в Одесі.

Дерево за легендою висадив відомий поет Олександр Пушкін на честь своєї улюбленої жінки - італійки Амалії. Вік його більше 170 років, діаметр 2,1 метри, окружність 6,6 метрів. Це одна з найбільших в Україні тополь, відвідування якої входить в більшість екскурсійних програм.

Прокурорами виявлено факт укриття органами поліції вказаного кримінального правопорушення від реєстрації. 21 травня 2021 розпочато досудове розслідування.

Також прокурором пред’явлений позов про відшкодування завданих збитків, на майно обвинуваченого судом накладено арешт.

Нагадаємо, Департамент міського господарства Одеської міської ради оголосив тендер для обрання компанії, якій заплатять за послуги по обрізанню дерев.

Раніше директорка департаменту міського господарства Одеської міської ради Наталя Мостовських повідомила, що кожне дев'яте дерево в Одесі знаходиться в незадовільному стані, тож наразі в мерії планують зносити ці дерева та висаджувати нові на їх місці.  

За її словами, наразі в місті продовжують фіксувати дані в мапі зелених насаджень. На сьогодні туди внесені 5 тисяч 177 дерев, з яких:

  • 3 тисячі 339 - у доброму стані;
  • 1 тисяча 246 - у задовільному стані;
  • 592 дерева - в незадовільному стані.  

Вона також зазначила, що вже інвентаризовані вулиці в історичному центрі Одеси. З квітня на мапу вносять дані про роботу з корчування та обрізання дерев. 

В квітні 2021 року комунальне підприємство «Міськзелентрест» повідомило про часткове перекриття руху вулицею Катерининської у зв'язку з проведенням робіт із санітарного обрізання зелених насаджень.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів розгорнуто нові автоматизовані базові станції Глобальної морської системи зв'язку      під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства, зокрема, в складі одеських берегових радіостанцій. Про це в дописі у мережі Facebook повідомило казенне підприємство «Морська Пошуково-Рятувальна Служба». Глобальної морської системи зв'язку під час лиха та … читати далi

Одеська митниця оприлюднила результати зовнішньоекономічних операцій, здійснених протягом січня-вересня 2021 року. Згідно з даними пресслужби митниці, у вказаному періоді лідерами з оподаткованого імпорту є: США – 36%; Туреччина – 14%; Китай- 13%; Гана – 6%; Бразилія, Еквадор – по 3%; Грузія, Марокко – по 2%; Румунія, Єгипет, Болгарія – 1%. До … читати далi

Депутати Ренійського міської ради Ізмаїльського району Одеської області VIII скликання в ході п'ятнадцятої сесії міськради внесли зміни до бюджету. За рахунок міжбюджетних трансфертів збільшено дохідну та видаткову частини бюджету громади в цілому на шістнадцять мільйонів гривень, повідомив кореспондент ІзбірКома.  Передусім зазначимо, що за рахунок субвенції з держбюджету на здійснення заходів … читати далi

Лідером за кількістю нових випадків інфікування COVID-19 24 жовтня стала Дніпропетровська область. Відповідні дані з'явились на вебпорталі Міністерства охорони здоров'я України.  Минулої доби в країні інфіковано 20 тис. 791 особу. П'ятірка регіонів з найбільшим поширенням коронавірусної хвороби виглядає так: Дніпропетровська область - 2211; Львівська область - 1509; Харківська область - … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР