Навчальному закладу у Болградському районі повернули 50 гектарів землі

17 вересня 2021 р. 15:53

Одеса поліція прокуратура

За втручання прокурорів Болградської окружної прокуратури Веселокутському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Теплицької сільради повернуто земельну ділянку загальною площею 50 га вартістю понад 1,5 мільйони гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури. 

З’ясовано, що між Веселокутським ЗЗСО та суб’єктом підприємницької діяльності було укладено договір про спільну співпрацю строком на 7 років. Згідно з договором підприємство мало можливість на власний розсуд володіти і розпоряджатися вирощеною продукцією на земельній ділянці, також здійснювати збір та складування на власному току зібраного врожаю та його реалізацію.

Тобто землі освітнього закладу використовувались підприємством для здійснення товарно-сільськогосподарського виробництва.

Земельна ділянка керівництвом школи насамперед надавалась суб’єкту підприємницької діяльності з метою забезпечення необхідних умов для проведення навчальної роботи учнів, опанування модулями з трудового навчання, проведення навчальної практики, а також допрофільної та допрофесійної підготовки учнів навчального закладу, виконання навчальних планів та програм з біології, технологій на основі високої культури землеробства, застосування досягнень науки передової практики сільськогосподарського виробництва.

Однак учні таку практику не проходили.

Таким чином, договір про спільну співпрацю, укладений між Веселокутським ЗЗСО та підприємством, є удаваним правочином, а його зміст суперечив вимогам чинного законодавства та не був спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Нагадаємо, Одеський міський голова Геннадій Труханов доручив підлеглим стежити за територіями санаторіїв Чувиріна на Французькому бульварі та "Чорне море" на 14 станції Великого Фонтану.

Також Геннадій Труханов планує зустрітися із командуванням військових через відмову передати місту ділянку землі, розташовану навпроти житлового будинку № 8 В по вулиці Армійській.

Одеський міський голова доручив Департаменту земельних ресурсів Одеської міської ради провести інвентаризацію земель міста, під час якої будуть визначені межі земельних ділянок та їх правовий статус.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Найактивнішими імпортерами, товари з яких були ввезені в Україну у 2021 році через зону діяльності Одеської митниці стали Сполучені штати Америки, Туреччина та Китай. Про це повідомили у пресслужбі митниці. Доля США в імпорті товарів через Одеську митницю складає 33%, Туреччини - 15%, Китаю - 13%. Шість відсотків всіх імпортних … читати далi

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради провело тендер для обрання компанії, якій заплатять за капітальний ремонт берегоукріплення №1 (між траверсами №2 і №3) і траверса №2 в районі пляжу "Аркадія" другої черги протизсувних споруд. Про це йдеться в системі електронних закупіель Prozorro. За даними системи, … читати далi

Пожежа, яку зафіксували 15 січня о 13:00 вздовж автошляху Одеса-Рені від 46 километрі до Кілярійського єрику вирувала понад добу до 20:00 16 січня та коштувала Нижнодністровському національному природному парку 440 тисяч гривень. Про це повідомили у пресслужбі нацпарку. Вигоріла ділянка має неправильну (мозаїчну) форму та займає приблизно 800 га. Під … читати далi

Служба безпеки України ліквідувала в Одесі підпільний центр з майнінгу криптовалют, який викрадав промислові обсяги електроенергії з державного об’єкта критичної інфраструктури. Про це повідомили у пресслужбі СБУ, стверджуючи, що діяльність центру могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, у тому числі під час залізничних перевезень. За даними слідства, до … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР