Крадіжки та наркозлочини: Ізмаїльська прокуратура відзвітувала про роботу

10 квітня 2021 р. 11:47

Ізмаїл поліція прокуратура

Під час чергового засідання Ізмаїльської районної ради, яке відбулось 9 квітня керівник Ізмаїльської окружної прокуратури Олександр Сара прозвітував про результати діяльності по забезпеченню законності, боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території району за минулий рік. По криміногенній ситуації також виступив начальник поліції Олександр Кучугура.

Представники правоохоронних органів відмітили, що в районі побільшало випадків ДТП зі смертельними наслідками, а також крадіжок в порівнянні з іншими видами злочинів. Знизився втричі рівень тяжких злочинів. Загалом рівень злочинності в районі понизився та є одним з самих низьких по області.            

Свій виступ керівник прокуратури почав з розповіді про реформування органів прокуратури та змінах в структурі. Оскільки працювати реформована структура почала лише з цього року, відповідно дані за минулий рік Олександр Сара представив в розрізі кожного ліквідованого окремого району (Ренійського, Кілійського, Ізмаїльського).

За приведеною статистикою, в 2020 році рівень злочинності істотно знизився по всьому Ізмаїльському району і склав 39,4 злочини на 10 тисяч населення при середньому показнику по області – 93,3. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2019 року, то цей рівень становив 43,5 при середньому по області 103,5. Меншим даний показник є лише в ліквідованих Болградському та Іванівському районах.

За рік зареєстровано 370 кримінальних правопорушень, вчинених на території району, проти 480 за аналогічних період 2019 року, що на 23% менше. Протягом 12 місяців минулого року враховано 176 кримінальних правопорушень проти 221 (2019 рік), що на 20,4% менше.

Значно знизилося число особливо тяжких злочинів. Якщо в 2019 році було зареєстровано 9 таких правопорушень, то протягом 2020 року їх було лише 3. Знизилась кількість умисних вбивств, в минулому році скоєно лише одне вбивство (в 2019 їх було 6) і жодного умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило за собою смерть потерпілого.

При цьому, зареєстровано нанесення трьох навмисних тяжких тілесних ушкоджень, в минулому ж році такий злочин був лише в одиничному випадку. Також, якщо в 2019 році не було жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності, то в 2020 їх було скоєно два. Відзначимо, що в січні 2020 року Ізмаїльським міськрайонним судом винесено обвинувальний акт і засуджено на 11 років в'язниці чоловіка, який вчинив зґвалтування малолітньої дитини.

У частині кримінальних правопорушень більше половини (55,1%) складають злочини проти власності: крадіжки, грабежі та розбої. По даному напрямку зниження відбулося на 30,2% (з 139 за 2019 рік - до 97 за 2020 рік). Переважна більшість злочинів зазначеної категорії представляють крадіжки - 84,5%. Якщо в 2019 році їх було 121, то в 2020 зареєстровано 82 (менше на 32,2%). Удвічі зменшилась кількість грабежів (в 2019 –  2, в 2020 – 1).

Незмінними залишились кількість правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту – по 14 за 2019 і 2020 роки. Кількість аварій, зі смертю потерпілих – по три за 2019 і 2020 роки. Це дані лише по Ізмаїльському району, як окремого. По місту Ізмаїл число аварій з 38 в 2019 зросло до 40 в 2020 році. Зі смертельними наслідками в минулому році відбулося 4 ДТП, тоді як в 2019 році був лише один випадок.

Що стосується ліквідованого Кілійського району, то статистика залишилася незмінною: за попередні два роки відбулося по дві смертельних аварії. В Рені відзначено невелике збільшення – число ДТП з чотирьох в 2019 році зросла до 6 – в 2020, в тому числі одна аварія зі смертельним результатом (в 2019 році таких не зафіксовано зовсім).

Між депутатами та представниками правоохоронних органів відбувалась жвава дискусія. Так, багато питань та критики щодо роботи правоохоронної системи викликав напрямок по боротьбі зі збутом наркотиків.

За даними звіту, за минулий рік на території колишнього Ізмаїльського району було виявлено 12 злочинів у сфері обігу наркотиків проти 21 за аналогічний період 2019 року.

А от в колишньому Кілійському районі криміногенна ситуація гірша. При кількості 51,6 злочинів на 10 тисяч населення регіон посів 23 місце по Одеській області. Рівень злочинності тут також знизився в порівнянні з минулим роком, але не настільки, як в Ізмаїльському районі. За рік 2 вбивства, 4 тяжких тілесних ушкодження, одне з яких закінчилося смертю потерпілого. Майже половина злочинів (46,9%) – крадіжки, грабежі. Якщо в 2019 році таких правопорушень було 115, то в минулому році їх зареєстровано 122 (81% складають крадіжки). Також в минулому році виявлено 8 грабежів, 1 розбій і 11 злочинів, пов’язаних з наркотиками.  

На лідируючих позиціях за рівнем злочинності залишилось Рені (15 місце по області). За минулий рік кількість злочинів зросла – з 58,8 злочинів на 10 тисяч населення в 2019 році до 64,8 в 2020 році. За підсумками року в Ренійському районі зареєстровано одне вбивство, один замах на вбивство, два умисних тілесних ушкодження, одне з яких спричинило смерть потерпілого.

При цьому, скоротилася кількість кримінальних правопорушень проти власності на 6,7% – з 104 до 97. Крадіжок в 2020 році зареєстровано 72 – на 18,2% менше, ніж в 2019. Було також зафіксовано 4 пограбування, одне вимагання та 7 випадків шахрайства. Наркозлочинів в Ренійському районі найбільше в порівнянні з іншими районами – 19 випадків за минулий рік, при 12 за 2019 рік. За 2020 рік у суд направлено 9 обвинувальних актів в сфері обігу наркотичних засобів.

З боку депутатського корпусу було багато нарікань на роботу та критика щодо розкриття резонансних вбивств на території колишнього Ренійського району, а також вбивств, розкриття яких триває вже багато років.

Правоохоронці пообіцяли приділити в подальшому більшу увагу поширенню наркотиків через телеграм-канали.

Нагадаємо, що Ізмаїльські депутати приймають громадян тільки по телефону. Про це зазначено на офіційному сайті Ізмаїльської міської ради. 

Нагадаємо також, що в Україні легалізували деякі препарати на основі канабісу. Кабінет Міністрів України розширив перелік дозволених препаратів, тож деякі препарати на основі канабісу тепер не входять до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувачувальний акт стосовно одного з інспекторів відділу режиму і охорони державної установи «Ізмаїльський слідчий ізолятор», обвинуваченого у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні з метою збуту наркотичного засобу. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується встановити академічну відповідальність за продаж творів, зокрема, дипломів та дисертацій, написаних на замовлення. Про це повідомляє «Освіта.ua». Проєкт закону внесений групою парламентарів на чолі з народною депутаткою, членкинею Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Інною Совсун. За визначенням авторів документа, загалом близько третини всіх захищених … читати далi

Законопроєкт про медіа можуть винести на голосування у Верховній Раді в середині або в кінці травня. Про це заявив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. «Я сподіваюся, що, можливо, в середині, можливо, наприкінці. Принаймні ми ставимо собі це за мету», – сказав він. При цьому він зазначив, … читати далi

Святкові заходи, присвячені річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, почалися в Рені 8 травня з перегляду на сцені зони відпочинку в парку Перемоги культових кінострічок «Летять журавлі» і «В бій ідуть одні старики». 9 травня о 10 годині біля меморіалу «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» відбувся святковий … читати далi

На 76-му році пішов з життя Юрій Миколайович Чевічелов - головний редактор дитячих та юнацьких програм "Молодість" Одеського державного телебачення. Про це повідомили в Департаменті культури та туризму Одеської міської ради. "Життєрадісна творча людина, професіонал своєї справи, всіма улюблений Юрій Миколайович створив цілий ТВ-літопис одеських дитячих талантів," - зазначили у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР