Адвокати Галантерніка просять скасувати постанову про міжнародний розшук

03 грудня 2021 р. 16:07

ВАКС прокуратура суд

Засідання суду щодо застосування заочного арешту до одеського бізнесмена Володимира Галантерніка відклали. 

Захист Галантерніка звертався до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, аби вона скасувала постанову детективів Національного антикорупційного бюро щодо оголошення його в міжнародний розшук, інформує Lb.ua

Прокурор САП Валентин Мусіяка повідомив, що бізнесмен підозрюється в створенні злочинної організації з числа чиновників Одеської міської ради та інших осіб з метою вчинення економічних злочинів з майном комунальної власності. Йому інкримінується безпосередньо організація вчинення п’яти епізодів щодо одержання прав на земельні ділянки всупереч законодавству безкоштовно. Через це місто втратило понад 558 мільйонів. Основну вигоду нібито отримував Галантернік. 

Також його підозрюють в організації викупу у комерційної структури понад 6 тис. кв. метрів нежитлової нерухомості на 141 гектарі для розширення площі міського кладовища "Західне" та, відповідно, легалізації. 

У засіданні щодо застосування заочного арешту до бізнесмена стало відомо, що адвокати вже місяць намагаються скасувати постанову НАБУ про міжнародний розшук Галантерніка, наполягають, що вона фіктивна. Ірина Венедіктова входить до складу групи прокурорів у цій справі. 

Генеральний прокурор проігнорувала прохання адвокатів скасувати документ про міжнародний розшук. Відомо, що 25 листопада слідча суддя задовольнила скаргу на бездіяльність та зобов'язала відреагувати на звернення захисту. Але рішення Венедіктової досі захист не отримав. 

Адвокати з цих підстав просили перенести засідання, бо, на їх думку, ця постанова – єдина підстава судити Галантерніка без його присутності. Утім прокурор САП переконує, що немає підстав для скасування, а процесуальний закон не передбачає, хто саме може скасовувати цю постанову. Відомо, що Венедіктова є в складі групи прокурорів цієї справи, проте не вона – її керівник, а тому не може давати вказівки прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відомо, що Галантерніка повідомляли про дату і час судового засідання щодо обрання запобіжного заходу, проте він це проігнорував.

Його захист наполіг, що бізнесмен хоче брати участь в судовому засіданні, але викликати його треба через процедуру міжнародної правової допомоги, бо відомо його місцезнаходження. Це затягне процес на місяці. 

Галантернік вже звертався до слідчих суддів Вищого антикорупційного суду, аби його поінформували через процедуру міжнародної правової допомоги. Відомо, що він надсилав загальний лист-звернення, а не в рамках кримінальної справи. В ухвалі щодо спецрозслідування цьому оцінки не надали. 

Слідча суддя Вищого антикорцпційного суду Наталія Мовчан відмовила як у застосуванні цієї процедури, так і у підключенні підозрюваного в режимі відеоконференції. Адвокати безуспішно прохали, щоб через міжнародну правову допомогу Міністерство юстиції України звернулось до Міністерства юстиції Великобританії, аби там визначили компетентний суд, з якого Галантернік постав би перед українською Фемідою. 

Захист Галантерніка повідомив, що одночасно сьогодні слідчий суддя ВАКСу Андрій Біцюк розглядає клопотання щодо строку досудового розслідування, а тому адвокати забажали піти в те засідання. Шостого грудня закінчуються строки досудового розслідування у справі щодо створення злочинної організації. Якщо суддя їх не продовжить, то справу або скерують до суду, або закриють.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР