Суд решил не арестовывать заочно скрывающегося за границей нападавшего на Стерненко

17 липня 2020 р. 22:20

суд

Шевченковский райсуд Киева признал необоснованным подозрение в хулиганстве напавшему на активиста Сергея Стерненко Александра Исайкулу.

Как следует из определения суда, на основании этого суд не имеет права заочно арестовывать скрывающегося за границей Исайкула.

Судья решил, что действия Исайкула неправильно квалифицированы: дело должно рассматриваться не как хулиганство, а как одно из преступлений против личности (Раздел II Уголовного кодеска).

В мотивирующей части решения объясняется, что объектом преступления хулиганства является общественный порядок. То есть у правонарушителя должен преобладать мотив неуважения к обществу, а не личная неприязнь к пострадавшему.

По Исайкулу же следствие установило, что с начала у него возникла личная неприязнь к Стерненко из-за общественной деятельности. Затем он якобы вступил в сговор с другими лицами, чтобы нанести телесные повреждения и запугать активиста. О том, что мотивом нападения была личная неприязнь, заявляла и сторона обвинения.

Так как мотивом нападения якобы была личная неприязнь, суд решил, что подозрение Исайкулу по статье о хулиганстве необоснованно. В связи с этим суд не смог избрать ему меру пресечения.

Напомним, 3 июля, состоялось заседание Киевского апелляционного суда по пересмотру меры пресечения активисту Сергею Стерненку. Таким образом, Сергей Стерненко и в дальнейшем оставаться под круглосуточным домашним арестом.

Также напомним, покушение на одесского активиста Сергея Стерненко было совершено 24 мая прошлого года. Один из нападавших получил тогда смертельный удар ножом в область живота, а сам активист попал в больницу. Он считает это местью со стороны власти Одессы за его активную гражданскую позицию.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Пресслужба Господарського суду Одеської області повідомляє про початок розгляду справи за позовом Кабінету Міністрів України до компанії Mister Drake PC про визнання права власності на танкер-бункерувальник Delfi. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що компанія Mister Drake PC, яка є власником судна Delfi, не змогла власними силами виконати … читати далi

Служба безпеки України викрила та блокувала схему незаконного переправлення моряків через державний кордон на тимчасово анексовану територію АР Крим. Про це повідомляє пресцентр Управління Служби безпеки України в Одеській області. Згідно з повідомленням пресцентру, оперативники та слідчі спецслужби встановили, що організувало оборудку керівництво однієї з міжнародних груп морських компаній. Вони тривалий … читати далi

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким відзначив державними нагородами діячів з усієї країни з нагоди Дня Соборності України. Про це повідомляється на сайті Офісу президента. Ордена та медалі діячі отримали за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю. Серед нагороджених … читати далi

Комунальне підприємство «Ізмаїльська міська друкарня» ліквідують через застаріле обладнання та відповідно, неконкурентність з сучасними приватними підприємствами. Даний проєкт рішення винесено виконавчим комітетом на розгляд чергового засідання ради, яке відбудеться 29 січня. Для інформації: комунальне підприємство «Ізмаїльська міська друкарня», що знаходилось за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Ізмаїл, вул. Семінарська, 38 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР